škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Hafif ticarilerin derdi nedir?

Colt54 · 42 · 10750

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gokcen59;271918
Araba kendi arabası değilki, yardır Allah yardır. Sıkışık trafikte yapmadıkları eşşeklik yok bunların. Emniyetten geçen arabalarında 3te 2si şirket arabaları.Genellikle fiorinoları sağlı sollu giderken çok görüyorum.

Ah O Emniyet Şeridinden Geçenleri Bariyere Sıkıştırma Zevki Yokmu Off Diyorum.. Bide Selektör Yapıyolar Korna Çalıyolar Ya O Zaman İŞte Benim Elimde Direksiyonu Otomatikman Biraz Daha Sağa Çeviriyor Ben Yapıyorum Elim Yapıyor.. Bir Keresinde Bir Kartalı Su Akan Kanala Atmıştım O Şekilde.. Bütün Herkes Enayi Bekliyor Tek Uyanık Sensin Yok Öyle Şey... Hadi Gelsin Bir Şirket Ticarisi Artislik Yapıp Benim Sağımdan Önüme Makas Atabiliyorsa Atsın ..Arabaya Gram Acımıyorum Zaten Full Kasko Ne Olursa Olsun Çokta Umrumda Böyle Artistlerden Birisi Zarar Gördümü Çok Hoşuma Gidiyor.. Bana Diyolar Trafigi Senmi Kurtaracaksın Birinle Ugraşsan Biri Çıkacak Diyolar Evet Haklılar Ama Ne Bileyim Kendime Yediremiyorum..

Çevrimdışı Salih28

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
sizinki algıda seçicilik olmuş artık :) yoksa şahinler doğanlar kartallar üstüne taksiciler minibüsçüler halk otobüsleri peehh abart takanlar çakma xenonla göz zikenler daha neler neler başka istanbul yok ama naparsın.

Çevrimdışı Fabia

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Salih28;271960
çakma xenonla göz zikenler daha neler neler başka istanbul yok ama naparsın.

:+1::+1::+1::+1::+1::+1::+1::+1:      Ankarada yok:/

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Salih28;271960
sizinki algıda seçicilik olmuş artık :) yoksa şahinler doğanlar kartallar üstüne taksiciler minibüsçüler halk otobüsleri peehh abart takanlar çakma xenonla göz zikenler daha neler neler başka istanbul yok ama naparsın.

Millet İstanbul İstanbul Diye Ağlar Ben İse Şu Lanet Olası Yerden Kurtulmak İçin Ağlarım..  Artık Bıktım Kavgasından Gürültüsünen Magandasından Serserisinden Hırsızından Herşeyinden.. Yaşanmaz Oldu Artık..
Adam Yakmış 20 Liralık Xenonlarını Karşıdan Geliyor Off Önümü Göremiyorum Bende Çakıyorum Uzunları Araçta Yüksek Ya Tam Gözüne Giriyor Selektör Yapmaya Çalışıyor (!) ...
Yok Birde Suçunu Anlama Yok .. Bişey Dedimi Sanada Artislik Yaparlar.. Artık Motorlarada TAkıyolar Normalde Kısaları Yakınca Motorlarda Tek Taraf Yanar İnsan Denecek Mahlukat 2 Sinide Yakmış Gidiyor Tam Viraj Dönüyorum Arkamdan Geliyor Ama Aynaya Bakamıyorum Öyle Bir Gözüme Vuruyorki Anlatamam Işıgını Kapa Yaptım Elimle Geldi Yanıma Bişeyler Dedi Bende O Sinirle Üstüne Bir Kırdım Al Sana Xenon Oldu..

Çok Şükür Artık Hergün Araçla İstanbul Trafiginde Degilim.. Çok Şükür Kurtuldum Şoförlükten... Allah Şoförlük Yapanlara Yardımcı Olsun Diyorum Ben O Acıyı Yaşadım O Sıkıntıyı Siniri Yaşadım Kimse Yaşamasın

Çevrimdışı Mert

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yolda zigzag çizip durma gaza getirme milleti,
trafik canavarimidir nedir bulsam boğarim o illeti . :)

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Birkeresinde adamın biri pejo partner ile yeni almış belli.! Xenon'larida çakmış! Kısalar yanıyor ama uzun gibi yanıyor! Önüme geçmesini sağladım.Yanıma gelince uzunlarını kapat dedim.Kısalar açık dedi. Dedim çok göz alıyor.Ne yapayım dedi essoglu essek!Ne sinir olmuştum yahu!
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı yasin90

• .......
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kaptan52;271951
Ah O Emniyet Şeridinden Geçenleri Bariyere Sıkıştırma Zevki Yokmu Off Diyorum.. Bide Selektör Yapıyolar Korna Çalıyolar Ya O Zaman İŞte Benim Elimde Direksiyonu Otomatikman Biraz Daha Sağa Çeviriyor Ben Yapıyorum Elim Yapıyor.. Bir Keresinde Bir Kartalı Su Akan Kanala Atmıştım O Şekilde.. Bütün Herkes Enayi Bekliyor Tek Uyanık Sensin Yok Öyle Şey... Hadi Gelsin Bir Şirket Ticarisi Artislik Yapıp Benim Sağımdan Önüme Makas Atabiliyorsa Atsın ..Arabaya Gram Acımıyorum Zaten Full Kasko Ne Olursa Olsun Çokta Umrumda Böyle Artistlerden Birisi Zarar Gördümü Çok Hoşuma Gidiyor.. Bana Diyolar Trafigi Senmi Kurtaracaksın Birinle Ugraşsan Biri Çıkacak Diyolar Evet Haklılar Ama Ne Bileyim Kendime Yediremiyorum..

kusura bakmayın ama cok talihsizce bir yorum olmuss

adaleti siz mi yoksa devlet mi sağlayacak?polisler bosuna mı var?siz şikayet edersnz gerekn yapılır

benim gözümde emniyet seridini ihlal edenle sizin farknız yok

ANKARA içi mobilya, özel dolap vs itinayla yapılır, müracaat ben :)

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende deli oluyorum bu olaya. Hatta bu yaz Adana'ya giderken kaza yapıyordum bu yüzden.

Otobanda orta şeritte 120-130 gidiyorum. Yine orta şeritte 90-100 giden iki araç denk geldi, aralarında 50 metre falan var, normal takip mesafesi. Arkadan bi Fiorino da yardırdı geliyor. Bunları sollıyım diye çıktım sola, elemanda benim sola geçtiğimi gördü, en sağdan kaptırdı geldi ortadan giden iki aracın arasına girdi. Ben sallamadım herhalde arada duracak dedim, devam ettim. Tam onun kör noktada, birden bi kırdı önüme, korna-fren derken arabanın arka savurdu bariyere çarpacakken son anda toparladım. Elemanda kornayı ve benim tekerlerin cayırtıyı duyunca korktu, yavaşladı. Yanından geçerken napıyon hemşerim hareketi yaptım, bana pardon pardon diyor. Ulen pardonu mu kalmış, eşim var arabada, o tek başına, 3 kişi gidiyoduk nerdeyse.

Bana toslamadı ama böyle giderse yarın öbür gün başka birinin canını yakar.
« Son Düzenleme: 12 Ekim 2011, 00:54:46 Gönderen: ailotana »

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Uymayın hiçbirine, verin yol gitsin ne halleri varsa görsünler. Çok rahatsız olduysanız herkesin cep telefonu var yanında, hemen 155'i arayın verin plakasını olsun bitsin, anında en yakındaki ekibe haber veriyorlar. Çamura ne bulaşacaksınız Allah aşkına, geneli cahil insanlar.

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yasin90;271969
kusura bakmayın ama cok talihsizce bir yorum olmuss

adaleti siz mi yoksa devlet mi sağlayacak?polisler bosuna mı var?siz şikayet edersnz gerekn yapılır

benim gözümde emniyet seridini ihlal edenle sizin farknız yok

Evet Polis Boşuna Var.. Gitsin O Gariban Ekmeginde Olan Kamyoncuları Çevirsin... Adaleti Ben Böyle Sağlıyorum Çokta Mutluyum..

Geçen 5-6 Ay Önce Polis Çevirdi. Ama Göreceksiniz Bişey Bulmak İçin Herşeyi Sordu O Varmı Var Bu Varmı Var Şu Varmı Var Ama Resmen Arıyor Bişey En Sonunda Bişey BUlamayınca Bıraktı Gittim.. Evet Şikayet Edince Gerekende Yapılır.. Telefon Açarsın Plakayı Verirsin O Plaka Adamın Kafada Durur Başkada Gereken Yapılmaz

Birde Neden BU Kadar Zorunuza Gittim Yorumum Yoksa Sizdemi Bunların İçindesiniz ?

Çevrimdışı MadeN

• Virüs Yemiş Masum Köylü
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
çoğu şirket arabası o yüzden hor kullanılabiliyor.. birde şu hafif ticariler iyi gidiyor diyorsunuzda :) alakası yok bence.. arabalar gitmiyor.. siz bir era-crdi'a binin 5 hafif ticari eder :D

geçen akşam başımdan geçen bir olayı anlatayım..

yolda gidiyorum akıllı akıllı yoluda iyi biliyorum haa.. :) 2 şeritten teke düşcek 200m sonra arkamda connect sucu arabası.. sağımdan zorluyor bende şeridi ortaladım az sonra sıkıştırcak biliyorum.. arkamda kaldı korna-sellektör.. frene öyle bir bastım dibimde iken.. arkada stop lambamdan şirin baba gibi oldular :D sağa sola savurdu savurdu ben gazladım o toplayamadı neyse ışıklarda durdum aklı sıra bana saldıracak camı aç diyor açtım başladı saydırmaya "kardeş çukur çıktı da frene bastım" diyince ne diyeceğini bilemedi :D

gerek yok atar yapmalarına ama işte adam hayatında arabaya binmemiş bilenmiş bilenmiş sucuda çalışmaya girmiş altına sıfır connect vermişler oda bütün "need for speed" oyunarken bilendiği konuları trafikte uygulamaya geçiriyor.. :D

suçlamayın garibanları yaaa.. yazıktır agalar..
« Son Düzenleme: 12 Ekim 2011, 09:19:59 Gönderen: MadeN »

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Colt54;271898
bi de 100 bg'lik dizeli çıkmış heralde bu doblonun.. Hak getire.. geçen otobanda vardı, camlar simsiyah.. Bi Mercedes'in 20cm dibinde takip ediyordu.. Yahu neyi kanıtlamaya çalışıyorlar? anlamış değilim....
Akşam kaaveye gidecek, okey oynarken arkadaşlarına anlatacak "Merso' ya verdim selektörü verdim selektörü" diye. Alayı iktidarsız ancak öyle tatmin oalbiliyorlar.
Alıntı yapılan: mygokhan;271917
Genelde yakıtlarını şirket karşıladığı icin gazi koklerler :) genelde gazlayarak yasarlar.Nesilleri tükenmek yerine her gecen gün artar.
Tecrübe mi konuşuyo nan!:hih:
:kiki::taka::haha:

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;272005
Akşam kaaveye gidecek, okey oynarken arkadaşlarına anlatacak "Merso' ya verdim selektörü verdim selektörü" diye. Alayı iktidarsız ancak öyle tatmin oalbiliyorlar.

Tecrübe mi konuşuyo nan!:hih:
:kiki::taka::haha:

:++::++::++::++::++:

Bazı zaman oluyor bütün gün araç tepesinde oluyorum.Müşteriden müşteriye gidiyorum.İnsan sıkılıyor tabi araç kullanmaktan bir zaman sonra.Ama en güzel yolda ekonomik yapmaya çalışmak :) "Acaba en az ne kadar tüketirim" diye kafamda sorular canlanıp olaya girişiyorum :) Uuzuuun zamandır şehir içinde sürat yaptığımı bilmem..Yav zaten arabada güvensiz, birde arabada zaten damgalı eşek gibiyiz :D hata yapsan hemen arıyıveriyorlar şirketi.Başıma gelmedi, Allah'ın izni ile gelmezde..

Ama sağdan gelip önüme girmeye çalışanlara farkında olmadan engellemeye çalışıyorum. :) Trafikte çakallık yapanlara hasta oluyorum.Hani sağa dönüş yolu vardır.Oraya giripte kavşağın son noktasına kadar gelipte araya girmek istiyorlarmı çok uyuz oluyorum :) İnadına yol vermiyorum.Biz enayimiz, bende bilirim ordan gelip girmesini ama ..:sopa:
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

octaviaman

• Ziyaretçi
Ticari araçlara yönelik denetimler daha da sıklaştırılmalıdır,kurallar tavizsiz uygulanmalıdır.
Ticari araç kullananlar ayrı bir seçim ve eğitimden geçirilmelidir.Sürücüler belli sürelerde kontrollerden geçirilmelidir.
Ticari koşuşturma trafik canavarı olmaya mazeret teşkil etmez.Beni bağlamaz.
Ticaretle uğraşmayanların,ticari sicil,oda kaydı v.s. olmayanların ticari araç edinmesi derhal engellenmelidir.

Ciddi oldu.Duygusala kaptırmamak için mecbur kaldım:)