škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Ankara skoda atanin terbiyesizliği

Cuneyt · 31 · 10999

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Cuneyt

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar, konuyu detaylarıyla fırsat bulunca paylaşacağım.

Şu kadarını yazayım şimdilik ;

Ankaraki Vw Yetkili Servisinin yardımcı olduğu, tamam işinizi halledelim, yapalım dediği bir konuda,

Skoda Ankara Ata yetkili servisindeki müşteri temsilcisinin sizi dinlememesi, daha derdinizi tam olarak dinlemeden konuyu kestirip atması ve sizinden başından savması olayın özüdür.

Ankaradaki arkadaşların gideceği tek yetkili servis AND OTO diye düşünüyorum.

30.000 bakımını burada yaptırdım ve burası şu anda Ankarada gidilecek tek yetkili servis.

En azından müşteriyi dinleme, güleryüz ve samimiyet var.

Fırsat bulunca Skoda Atanın müşteriye davranış biçimini olduğu gibi aktaracağım arkadaşlar.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Nedense hiç şaşırmadım...:)
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hetepe;272080
Nedense hiç şaşırmadım...:)

:+1:

Atayla kaç kere kavga ettim ben bile hatırlamıyorum:D

En sonunda mahkeme ile direksiyonu değiştirmiştim ondan gayri aramız iyi kendileri ile.Hani sahibini de tanıyoz ediyoz ama çalışanlar kötü olunca yapacak bir şey olmuyor.

Çevrimdışı Salih28

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı kerem61

• Twincharged Stratified in
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
cıddıye alınması gereken bır konu yuce tarfından.yuceden araba alarak canlıyı vermıssın zaten.

Çevrimdışı Cuneyt

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bir arkadaşım vasıtasıyla aracıma Almanyadan gelen orijinal Bluetooth sistemi geldi.

Biliyorsunuz, aracımda EE’den temin ettiğim Fiscon Bluetooth sistemi var.

Fabrika çıkışı Bluetooth sistemini elde etmem nedeniyle Fiscon Bluetooth cihazının çıkarılması, Almanyadan gelen cihazın montajının yapılması gerekiyordu.

Önce yolum üzerinde olması nedeniyle yetkili bir Vw servisine gittim.

Aracın markasını söylemedim, yalnızca Vw grubunun aracı olduğunu, navigasyon cihazını ( RNS 510- Columbus ) u kendilerinden almadığımı, montaj konusunda yardımcı olup olamayacaklarını söyledim.

Bir iki görüşme sonrası yetkili servisten bir arkadaş geldi, aracıma baktı, istediğim montajı yapabileceklerini ve bana yardımcı olacaklarını söyledi.

Ancak aracın markasının Skoda olduğunu anladıklarında böyle bir montajı yapamayacaklarını, bana Skoda yetkili servisine gitmem gerektiğini söylediler.

Biz de Skoda ATA yetkili servisinin yolunu tuttuk, durumu anlatmaya çalıştık, durumu anlattım demiyorum çünkü müşteri temsilcisi sizi kulağıyla değil, başka yeriyle dinliyor.

Elemanın hal ve tavırlarından bize yardımcı olmayacaklarını zaten hemen anladık.

Servis yetkilisinin bana ilk sorusu "Navigasyonu bizden mi aldın” sorusuydu.

Ben de “ Hayır, dedim, dışarıdan aldım.

Aracımda Fiscon Bluetooth bağlantısı zaten var, kabloları her şey takılı, siz sadece teybi çıkarıp orijinal Bluetooth kutusunu sokete takacak, Vag Com cihazıyla kodlama yapacaksınız, hepsi bu kadar dedim.

Ama servis yetkilisi bu basit isteğe olumsuz cevap verdi, zaten son derece de ilgisizdi, bir Vag Com cihazıyla kodlama yapmaya yanaşmayacak kadar.

Kendisine Vw yetkili servisinin bu konuda bana yardımcı olduğunu, ama Skoda yetkili servisinin bu konuda ne yazık ki çok ilgisiz ve lakayt olduğunu, bu servisle artık işim olmayacağını da söyledim.

Tabi servis yetkilisinin yine umurunda değildi ne dediğimiz.
« Son Düzenleme: 12 Ekim 2011, 21:46:01 Gönderen: Cuneyt »

Çevrimdışı kry1459

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmişte Ata ile yaşanan sorunları anlatsam roman olurdu heralde. Yöneticisinde iş yokki çalışanında olsun.

Çevrimdışı Cuneyt

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar,

Aracımın 15.000 km bakımını Skoda ATA'da, 30.000 bakımını da Skoda AND OTO yetkili servisinde araç daha 1 yaşına girmeden her iki servisi de ziyaret ederek yaptırdım.

Skoda ATA yetkili servisi sadece müşteriye ilgi, güleryüz konusunda değil, bakım konusunda da zayıf ve acemi bir servis.

Bunu daha önce yazmadık çünkü, onlar da ticaret yapıp para kazanmaya çalışıyorlar.

Belki bir noktaya kadar müşteriye zararı olmayan bazı acemilikleri ve zayıflıkları kabul edilebilir,

Ama müşteriye güleryüz göstermeme, ilgisizlik, umursamazlık ve basit bir konuda yardımcı olma gayretini göstermeme gibi hareket ve davranışlar kabul edilemez.

Yukarda anlattığım montaj olayı servisin en fazla yarım saatini alacak bir montaj işlemiydi, sadece teyp sökülecek, soket takılacak ve kodlama yapılacaktı,

Üstelik ücreti mukabilinde ve garantisi devam eden bir araca bu işlem uygulanacaktı.

Tüm bu nedenlerden dolayı basit bir konuda müşterisine yardımcı olma gayreti içinde olmayan bir servis hakkındaki düşüncelerimi açık yüreklilikle ve net olarak yazıyorum.

Çevrimdışı Cuneyt

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Skoda AND OTO’ ya gelince ;

Ata'dan çok daha profesyonel ve bilgili çalıştıklarını düşünüyorum,

Çalışanların daha kaliteli olduğu inancı ben de hasıl oldu.

Ve her şeyden önemlisi müşteriye güleryüz, ilgi ve alaka gösteriliyor,

En azından basit istekleriniz konusunda size yardımcı olunuyor.

Örneğin beni kendi servis araçlarıyla aracım bakımda olduğu için çalıştığım kuruma kadar bırakma nezaketini gösterdiler,

O sırada aracının bakımı yapılan bir bayanın "beni neden bırakmıyorsunuz" tepkisine de oldukça güzel ve nezih bir şekilde karşılı verilerek “Efendim, size de indirim uyguluyoruz, bu arkadaşımız servis indiriminde yararlanmıyor, ama biz sizi yine de istediğiniz yere bırakalım cevabını vererek hem müşterilerinin gönlünü almış, hem de olması gereken davranış biçimini göstererek müşteriye önemli olduğunu hissettirmiştir.

Aracın 15.000 bakımında ise araç Ata yetkili servisinde bakımdayken buna benzer bir talebimiz çok daha kısa bir mesafe için ATA yetkili servisinden olmuştu( 2 km uzaklıktaki arkadaşımın araç bakımdayken servise getirilmesi gibi… )

Ancak kendilerinden böyle bir hizmetlerinin olmadığı gibi klasik bir cevap gelmiş, kendilerini müşteriye yardım etme gayreti içinde görmemiştik.

Bu yetkili servis hakkında söyleyebileceğim tek iyi şey hafta sonunda sabah erken saatlerinde giderseniz poğaça ve çay ikramları olduğu.

Bunun dışında her yönden zayıf ve uzak durulması gereken bir servis bana göre.
« Son Düzenleme: 12 Ekim 2011, 22:07:36 Gönderen: Cuneyt »

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Emin olun ki atadaki elemanlar sizi can kulağıyla dinlese bile yapamayacaklardı.Takmayın gitsin.

Eğer sinirlendiyseniz serviste bağırın çağırın onlar bu dilden anlıyorlar.

Çevrimdışı Cuneyt

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;272210
Emin olun ki atadaki elemanlar sizi can kulağıyla dinlese bile yapamayacaklardı.Takmayın gitsin.

Eğer sinirlendiyseniz serviste bağırın çağırın onlar bu dilden anlıyorlar.

Kafaya takmadım bu konuyu, sadece garipsedim,

Bunu net olarak söylemeliyim.

Bunları da burada özellikle paylaştım,

Müşterisine değer vermeyen bir servis olduğunu diğer arkadaşların da bilmesini istedim.

Müşteriye zararı olmayan acemilik ve zayıflıklar hoş karşılanabilir,

Ama müşteriye değersiz olduğunun hissinin verilmesi, güleryüz ve ilgi gösterilmemesi, lakayt davranışlar hoş karşılanamaz,

Bütün bunları da bu sepeble sizlerle paylaştım.

Çevrimdışı demirhan

• Elegance Hastası
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
ata ile ilgili cok şikayet var.Bu konuyu actıgınız cok iyi olmuş gercekten ama bu şikayetleriniz mutlaka ve mutlaka yüce otoye genel müdürlüğer iltmeniz gerekirki sonuç alabilelim

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yüce oto bi şey yapmaz.Ankara'da 100 Škodadan 70'ni ata satıyor..

Çevrimdışı Cuneyt

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: demirhan;272219
ata ile ilgili cok şikayet var.Bu konuyu actıgınız cok iyi olmuş gercekten ama bu şikayetleriniz mutlaka ve mutlaka yüce otoye genel müdürlüğer iltmeniz gerekirki sonuç alabilelim

Çok üzerinde durduğum ve kafaya taktığım bir konu değil,

O yüzden Yüce Otoya iletme ihtiyacı hissetmedim.

Bu konuyu değerlendireceğim ancak.

Bugünlerde aracın 30.000 bakımını yaptırdım.

Beni daha Yüce Otodan aramadılar, aradıklarında  Ata yetkili servisi hakkındaki rahatsızlığımı aktaracağım.