škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Ankara skoda atanin terbiyesizliği

Cuneyt · 31 · 10708

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı demirhan

• Elegance Hastası
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;272220
Yüce oto bi şey yapmaz.Ankara'da 100 Škodadan 70'ni ata satıyor..

bence yapar... benzer durum bizimde başımıza geldi şikayetlerimizi yüce otoya telefonla bildirdik ve bununlada kalmayıp almanya ya yazacagımız yazının bir nüshasının faksını cektik yüce otoya.Bir gün sonra bizim yetkili servis olmuş kuzu.3 ay boyunca 5 yada 6 kez yüce otodan aradılar bizi servisinizden memnunmusuz diye

Çevrimdışı Fabia

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
aracım mayıs 2011 ata skoda çıkışlı (maalesef) aklımda yokken gırdık aldık cıktık neyse, yaz aylarında aracımda bır kaza sonucu boya kalkması oldu.(forum iyi blir:D) çöp konteynırına surtmus dedem. ankaraya geldık ataya gıttım hem bagaj kapak kılıdım ıcın hemde hasar onarımını kaskonun mını onarım ve hasarsızlık temınatından karsılayabılırmıyız dıye elemanı bulmak bır dert anlatmak baska bır dert neysekı sonuna kadar dınledı tabi sonrası facia arka camurlugu gostererek burası harıc 600 tl burayla 900 tl yı bulur dedı kufur etmiş gibi olduk hem velilerim hemde ben. arkasından 2 gun sonra and otomotıv le zekı unaldıyı(bana 450-500 tl dedeme 400-450 tl demış) buldum ılk and otoya gıttım dedem ıçerde otururken gorustum durumu anlattım kaskoyu kırdırmak ıstemedıgımı ama dedeme yaptırtmaktan vazgectıgımı soyleyecegımı soyledım.(dedem surukledı ılle yaptırıcam ben diye) ama yine yaptırtacagımı soyledım araba dedemın uzerınde oldugu ıcın(ozel bir sebepten) kaskoda onun uzerınde dolayısıyla ımzası gereklı kaskodan yaptırmak ıcın, neyse, hasar danısmanı durumu anlayısla karsılayıp işçilik v.s. masraf almayıp sadece boya masrafı 300 tlye işi yapabileceklerini söyledi ve şoke oldum. bugun karar verdik navigasyon çelik jant arka camların elektırıklıye cevrılmesı sis farları ve otomatık kılıt ozellıgını and otomotıvde yaptırıcaz herşeyden önce 1 değil daha fazla  müşteri kazandılar. hemde sadece 1 seferlik iletişimle her yerden,her fırsatta teşekkür ediyorum and otomotive eminim 10 yıl içinde satışları atayı geçer muhtemelen rs tamponuda ordan sipariş ederim ama daha mayısa var:)   tepkinizde yuzde yuz haklısınız eğer yanımda ailem olmasaydı muamelenin allahını gorurlerdi ki atanın sahıbının kardesıde efe hondanın sahıbı ve efe nın sahıbının oglunu annem 5 yıl okuttu orta okulda sımdı o cocuk.:)

Çevrimdışı Cuneyt

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Skoda Ata yetkili servisinden şikayetçi olan bu kadar arkadaşımızın olması bu yetkili  
servisin hizmet verme noktasında problemleri olduğunu açıkça ortaya koyuyor.

Çevrimdışı ALİ İLA

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

diyorum işte yüce paraya bakar inat etmeyin... :)  bu adamlar bu şekilde hizmet verebiliyorsa ortada bir denetimsizlik var demekki....

çok şükür benim istanbuldaki skoda yetkili servisim mkemmel, ismini vermeyeyim reklam olmasın burada :) :)

hatta profilime imza mı yapsam bunu güzelmiş....

YÜCE CANLIYA BAKAR...
:gut:

Çevrimdışı Salih28

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
valla ben istanbul ümraniyede oğuşlar a gidiyorum gerek servis gerek diğer işlemler için.ertesi günde hemen yüceden arıyolar işte memnunmusunuz bi şikayetiniz var mı diye.bence siz yüce otoya bildirin sonuçta bu markaya zarar veriyor

Db1

• Ziyaretçi
bu skodanin kesinlikle yuce'den cikmasi gerek. gerci seat yuceden cikip dogusa gecti daha da kotu oldu.

Çevrimdışı Cuneyt

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ankarada Zeki ÜNALDI var, burayı da ziyaret ettim,

Burası aslında bu üç servis arasında en başarılısı,

Ancak Zeki ÜNALDI'nın yetkili servis olma durumu bitmiş,

Özel servis olarak çalışıyorlar.

Ankarada şu anda gidilesi tek yetkili servis Skoda AND OTO.

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Bu konuda hemfikirim. Aracımı Ata'dan satın alan biri olarak üst (satış) ve alt kat (yedek parça servis) arasında dağlar kadar fark olduğunu düşünüyorum. Ata'nın satış kısmındaki elemanların And'a göre birikim, pazarlama ve sunum açısından daha iyi olduğunu söyleyebilirim kendi deneyimime göre.

Aracımı almadan AND'a gidip yarım saat boyunca araç incelememe rağmen, yaşımdan mı bilemiyorum artık kesinlikle ilgi alaka gösterilmedi bana. Potansiyel müşteri gibi görülmedim muhtemelen, gelen eleman ise sadece kaçamak cevaplar vermekle yetindi.

Ata'da ise Satış biriminin yaklaşımı çok daha farklıydı. Sunan arkadaş araçla ilgili gayet bilgiliydi. Sadece satış pazarlama yetisi açısından söylemiyorum, test sürüşünde ani fren, geyik testi, slalom, esp dahil onlarca güvenlik özelliğini çok iyi gösterdi, adama pazarlamacılığından öte, sürüş profesyoneli olarak saygı duydum gerçekten. Alımda Ata'yı tercih nedenim budur aslında.

Diğer yandan servis olarak ise AND'a göre; hem fiyat politikası, hem müşteri hizmetleri, hem de kalite olarak çok geride ATA. En basitinden ürün kodunu vermeme rağmen en önce orjinal krom egzoz parça bizde bulunmuyor deyip SuperSkoda'dan getirtmeme neden oldular, sonra da getirdiğim ürünün montajını yaparken, aa bu bizim listede de var fiyatı da şuymuş diyebiliyorlar. Bluetooth'un retrofit takılabildiği hakkında en ufak bir fikirleri yok. Bunun gibi onlarca şey, 15.000 bakımında söylediğim şeyleri ilgilendik deyip dokunmamaları. AND yetkili servis olarak müşteri ilişkilerinde gayet olumlu ve fiyat olarak da yedek parçada çok daha iyi.

AND'ın tek eksiği Ankara gibi bir yer için servisi daha iyi, ferah ve modern bir garaj alanına ihtiyaçlarının olması.

Sonuç olarak bu iki yeri de hizaya getirecek, eksiklerini gösterecek Ankara'da yeni bir Skoda servisine aslında ihtiyaç var.

Çevrimdışı Real81

• ROOMSTER COMFORTSPORT 1.4 TDI 105 HP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bende özel servisimden hiç mennun değilim , cuma akşam 90000 bakım için bırakıyorum cumartesi saat 11 de araba hazır diye arıyorlar , cazip kart ödemesi avantajları sunuyorlar olmaz ki canım böyle. işim var diyorum arabayı evin önüne getiriyorlar , hiç ama hiç memnun değilim özel servisimden.

Çevrimdışı Fabia

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rumiexile;272514
Bu konuda hemfikirim. Aracımı Ata'dan satın alan biri olarak üst (satış) ve alt kat (yedek parça servis) arasında dağlar kadar fark olduğunu düşünüyorum. Ata'nın satış kısmındaki elemanların And'a göre birikim, pazarlama ve sunum açısından daha iyi olduğunu söyleyebilirim kendi deneyimime göre.

Aracımı almadan AND'a gidip yarım saat boyunca araç incelememe rağmen, yaşımdan mı bilemiyorum artık kesinlikle ilgi alaka gösterilmedi bana. Potansiyel müşteri gibi görülmedim muhtemelen, gelen eleman ise sadece kaçamak cevaplar vermekle yetindi.

Ata'da ise Satış biriminin yaklaşımı çok daha farklıydı. Sunan arkadaş araçla ilgili gayet bilgiliydi. Sadece satış pazarlama yetisi açısından söylemiyorum, test sürüşünde ani fren, geyik testi, slalom, esp dahil onlarca güvenlik özelliğini çok iyi gösterdi, adama pazarlamacılığından öte, sürüş profesyoneli olarak saygı duydum gerçekten. Alımda Ata'yı tercih nedenim budur aslında.

Diğer yandan servis olarak ise AND'a göre; hem fiyat politikası, hem müşteri hizmetleri, hem de kalite olarak çok geride ATA. En basitinden ürün kodunu vermeme rağmen en önce orjinal krom egzoz parça bizde bulunmuyor deyip SuperSkoda'dan getirtmeme neden oldular, sonra da getirdiğim ürünün montajını yaparken, aa bu bizim listede de var fiyatı da şuymuş diyebiliyorlar. Bluetooth'un retrofit takılabildiği hakkında en ufak bir fikirleri yok. Bunun gibi onlarca şey, 15.000 bakımında söylediğim şeyleri ilgilendik deyip dokunmamaları. AND yetkili servis olarak müşteri ilişkilerinde gayet olumlu ve fiyat olarak da yedek parçada çok daha iyi.

AND'ın tek eksiği Ankara gibi bir yer için servisi daha iyi, ferah ve modern bir garaj alanına ihtiyaçlarının olması.

Sonuç olarak bu iki yeri de hizaya getirecek, eksiklerini gösterecek Ankara'da yeni bir Skoda servisine aslında ihtiyaç var.

çok yerinde ve sağlıklı gözlemler... %1500 katılıyorum.

06lkn66

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Real81;272519
bende özel servisimden hiç mennun değilim , cuma akşam 90000 bakım için bırakıyorum cumartesi saat 11 de araba hazır diye arıyorlar , cazip kart ödemesi avantajları sunuyorlar olmaz ki canım böyle. işim var diyorum arabayı evin önüne getiriyorlar , hiç ama hiç memnun değilim özel servisimden.

serhan abi görür bunu :knp:

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Real81;272519
Serkan döver bak, demedi deme!:rm::kiki::hanz:

Çevrimdışı dr_emrah

• TDİ
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bana güleryüz ve ilgili davransınlar yaptıkları iş cokta önemli değil.

banaoctaviayı aldıran bu yaklaşımları oldu

bazı galeriler ve servis elemanlarıda adeta kendi paramızla bizi azarlıyor arkadaş.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
AND' a hiç gitmedim ama yedek parça-bakım vs. olarak ATA daha uygun fiyat veriyor.

Çevrimdışı cnydn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
10 yıldır skoda kullanıcısıyım
2 octavia yı da AND dan aldık
Tüm bakımları AND da yaptırdık
Daha ATA dan satış-servis aşamasında memnun olan duymadım
Bir kaç kere aksesuar için fiyat almaya gittim, pahalı fiyat verdiler.
Bir kere de telefon açtım birşey sormak için, bir küfür etmedikleri kaldı.

Ha AND servisi de eski benzinli aracımdaki aniden devrin artması ve stop etmesi sorununu haftalarca çözemedi en son 700 tl istedi boğaz kelebeği değişimi için..yaptırmadım balıkesir'de 23 yaşında vw-skoda servisinde çalışan bir çocuk anında dedi ki abi bu hararet müşüründen. değiştirdi tak düzeldi araç 50 lira gibi komik birşey verdik 50 de bahşiş verdim ramazan bayramı günüydü motorsikletiyle bigadiç ten 40 km yol geldi.

Ankara'da malesef ahanda budur diyebileceğim bir satış-servis yok