škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Egzos Ucu Ama Hangisi?

kadir_ · 18 · 10140

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ufaktan arabayla uğraşmaya başlamak istiyorum ilk olarak eksozla başlayayım dedim görsel olarak birazcık da olsa değişiklik yaratır diye düşünüyorum.

RS  eksozu için servisi aradım 93 tl dediler sonra internetten resimlerine baktım pekte gözüme güzel gözükmedi tuhaf bir şekli var :D Birde size danışayım dedim,önereceğiniz marka model varmıdır?

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Octiye zaten bu tür birşey gider. Geniş ağızlı :)

-------------------------------------------------

Çevrimdışı TheTuco

• Y*Ö*R*Ü*K
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Biraz daha geniş uclu olsa daha şık olur gibi geldi bana:rock1:
Ford Focus Collection HB

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kadir o uç sanırım orjinal değil, değiştirmiş, A4 vRS'in ucu bayağı bildiğin kenarları yuvarlak dikdörtgenimsidir, ovalde değil tam böyle yani.
Hiç uğraşma böyle servisle mervisle derim, orda istediklerinin üzerine bir o kadar daha eklesen zaten değil uç, spor susturucu alırsın , gerek yok. Git sanayiye güzel bir egzozcuya, zevkine rengine keyfine göre taktır bir uç at 25-30 gel :)

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende oyle dusunuyorum baki abi. Tek sıkıntım 1-2 sene sonra pas yaparsa basimi agritir orjinali bu yuzden dusundum ama piyasada paslanmaz guzel uclar varmis arastirmak lazim:)

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;272258
Bende oyle dusunuyorum baki abi. Tek sıkıntım 1-2 sene sonra pas yaparsa basimi agritir orjinali bu yuzden dusundum ama piyasada paslanmaz guzel uclar varmis arastirmak lazim:)

O konuda çok sıkıntın olmasın, eli yüzü düzgün bir egzozcuya gidersen güzel bir uç bulursun, var paslanmaz çelikten uçlar.
Bostancı sanayiye yolun düşerse Alp ustayı bul, üst kapıdan girdiğinde sağdan 2. arada, araya girince sağ tarafta gene, kime sorsan gösterir. Fabia'ya filtre için boru büktürmüş manyak Baki de o anlar:rm: Fiyatta falan üzmezde seni:)

octaviaman

• Ziyaretçi
Arabayı alınca araştırmıştım.A4 kasanın arka tamponunda egzoz kapağı veya yeri olmadığından estetik durmayacağını düşünerek taktırmaktan vazgeçmiştim vaktiyle.Ayrıca ısıdan ötürü tampon kenarında zamanla sorun olabilir.Isıdan etkilenmemesi için orjinalde ki gibi gazı alttan veren ,görsel çıkışlı krom egzozlar olmasına rağmen yine estetik durmayabilir.Fakat uygun sport tampon ,difüzör,kapak filan varsa  zaten sorun yok.Piyasadan orjinal gibi birçok krom çıkış bulmak mümkündür.

Güzel bir çözüm bulursan Ben de takipçisiyim.

Çevrimdışı barbaros61

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
http://img502.imageshack.us/img502/5518/dsc05430q.jpg
http://img69.imageshack.us/img69/2550/dsc05443k.jpg
tavsiye ederim çokta şık ve spor durur ama önce eskisinin çıkış yeri plastik yamayla kapatılıp daha dışardan düzgünce çıkış yerleri açılmalı
işte gerekli olan uçlar kararma renk ,paslanma,bozulması olmaz
http://www.egzozmarketim.com/VENUS-SPORT-OVAL-ACILI-SOLA-KESIK-UC,PR-174.html
http://www.egzozmarketim.com/VENUS-SPORT-OVAL-ACILI-SAGA-KESIK-EGZOZ-UCU,PR-185.html
« Son Düzenleme: 15 Ekim 2011, 15:27:35 Gönderen: barbaros61 »

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Öneriler gayet güzel bi kenara not ediyorum.Yanlız bir şey sormak istiyorum bizim egzosun uç kısmı 2 çıkış bunu nasıl teke indiricez ? Montaj konusunda da mecbur tampon kesilecek gibi duruyor :)

Çevrimdışı barbaros61

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
eksozcu onu ayarlar merak etme keser ,biçer kırar, düzeltir .:)tampon kesildi diyede canını sıkma plastik yama eskisinden güzel oluyo yeterki içine sineni kadir

octaviaman

• Ziyaretçi
Tamponu kestirmeni tavsiye etmem.Bu araç Octavia......Başka şeylere benzemesin.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octaviaman;273252
Tamponu kestirmeni tavsiye etmem.Bu araç Octavia......Başka şeylere benzemesin.

Tamponu kestirmeden de guzel duracagini sanmiyorum sonucta bu is icin difizorde mevcut degil :)

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;273358
Tamponu kestirmeden de guzel duracagini sanmiyorum sonucta bu is icin difizorde mevcut degil :)

Çok kötü durmuyor ama egzoz yere çok yaklaşıyor, kaldırıma veya eğimli bir yere girip çıkarken tıklayabiliyorsun. Aklında olması gerekiyor sürekli :)