škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

ÖTV' ye zam :(

crash · 94 · 22418

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

octaviaman

• Ziyaretçi
Cebinde parası olmadan onbin TL peşinatla daha ortada bile olmayan  50-60 TL lik araçlara sıraya giren adeta saldıran,ya da araba 2 aylık olmadan 40 çıkmadan ev alacaktım,evlenecektim,iş kuracaktım diye satılığa çıkaran cengaver milletime bu ötv de azdır.saygılar....

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yeni haber;

Ticari araçların ÖTV' si %10' dan %15' e çıkarıldı.
YAŞASIN PEUGEOT-SKODA KARDEŞLİĞİ...

Çevrimdışı SubaruOutback

• Nano Ürün Uzmanı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;272418
Bisiklete ÖTV de yok artışı da yok. Sadece seleleri kaldırılacakmış!:rm:

Abaaaov feci bir durum olur :rm:
[SIGPIC]http://img442.imageshack.us/i/chemicalguyslogo.jpg/[/SIGPIC] Toritsuka Reta

Çevrimdışı G.Antep Şubesi

• Kötü Caddy
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bi .İK let olur o zaman :hanz:

-----------------------------------------------------------------
Ağalar rahmetli ninem "tavuğa kışt deme darıyı önünden kaldır" derdi.
Yani insanlara ulaşabilecekleri şeyleri yasaklayacağına ulaşabilecekleri şeyleri yok etmek lazım.

Devlet babamız da aynen bunu yapıyor amaç ek kaynak elde etmek değil patlayan talebi (dolayısıyla patlattığı ithalatı ve cari açığı) aşağı çekmek.

Ama bu böyle yapılmaz şöyle yapılır;
yurtta üretilebilen herşeye ithalat yasağı getirirsin, kendi üreticini çinliye öptürmezsin, insanlar da yerli mallarını kullanırlar. Tabi bu böyle benim yazdığım gibi laap diye olmaz denetimi var, rekabeti var, fiyat düzenlemesi var, cart var curt var onları da yaparsın bi zahmet devletsin a.q.

Kısacası üretmezsek var olamayız.

Çevrimdışı 19tumen

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Üretemeyeceğimiz içinde,fazla kafa yormaya gerek yok, Biz ancak Traktör üretiriz ha onu da "elin şeyi ile gerdeğe girme" misali, Yabancı ortağımız olmadan beceremedik :D

Türkiyeden ben umutluyum,:) çünkü dünyada başka örneğimiz yok bizim gibi tüketici bir toplum daha yoktur. :kork2:

• Kötü Caddy
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yapılır yapılır arkasında devlet desteği ve can güvenliği olursa (özdemir sabancı) yerli otoda yapılır, hem de en iyisi yapılır.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İyi sokmuşlar zammı pardon unuttum ya güncellemeydi demi..

Allah belalarını versin.O %50lik kesmede akıl fikir versin.

Çevrimdışı adorno

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octaviaman;272426
Cebinde parası olmadan onbin TL peşinatla daha ortada bile olmayan  50-60 TL lik araçlara sıraya giren adeta saldıran,ya da araba 2 aylık olmadan 40 çıkmadan ev alacaktım,evlenecektim,iş kuracaktım diye satılığa çıkaran cengaver milletime bu ötv de azdır.saygılar....

Bu Octavia cılar çok mu acımasız ne :kork2:
[SIGPIC][/SIGPIC]

Superb 1.4 tsi elegance
next YE-G828 Plus 4.3"
sonyericsson p1i

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: adorno;272458
Bu Octavia cılar çok mu acımasız ne :kork2:
neden ki :bnn:
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı adorno

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Mesela:

Alıntı yapılan: dr_emrah;272377
memlekette ne çok fakir varmışta habrimiz yokmuş?

erzurum gibi bi yerde x6 vw cc ler her mahallaede gordüğüm q7 lere kim binio acaba?

bence bu vergi az bile dahada artmalı

performans yada prestij istersen parasınıda vergisinide verceksin arkadaş.
ölümden ve vergiden kaçamazsın nokta

bu arada ben toplam 61 bine aldığım aracın gümrükten geçen fiyatının 27 olduğunu bilmek ayrıca koysada maalesef durum budur vesselam

Ya da:

Alıntı yapılan: octaviaman;272426

Alıntı yapılan: fenomen;272469
neden ki :bnn:

yani Yaklaşım açısından  :favo1::favo1:
[SIGPIC][/SIGPIC]

Superb 1.4 tsi elegance
next YE-G828 Plus 4.3"
sonyericsson p1i

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: a_tansel;272437
Bi .İK let olur o zaman :hanz:

-----------------------------------------------------------------

Ağalar rahmetli ninem "tavuğa kışt deme darıyı önünden kaldır" derdi.
Yani insanlara ulaşabilecekleri şeyleri yasaklayacağına ulaşabilecekleri şeyleri yok etmek lazım.

Devlet babamız da aynen bunu yapıyor amaç ek kaynak elde etmek değil patlayan talebi (dolayısıyla patlattığı ithalatı ve cari açığı) aşağı çekmek.

Ama bu böyle yapılmaz şöyle yapılır;

yurtta üretilebilen herşeye ithalat yasağı getirirsin, kendi üreticini çinliye öptürmezsin, insanlar da yerli mallarını kullanırlar. Tabi bu böyle benim yazdığım gibi laap diye olmaz denetimi var, rekabeti var, fiyat düzenlemesi var, cart var curt var onları da yaparsın bi zahmet devletsin a.q.

Kısacası üretmezsek var olamayız.

Vakt-i zamanında bu denendi. Bir ürün yerli olarak  üretiliyorsa, aynı ürünün ithal edilmesi yasaklandı. Ne oldu peki?

"Nasılsa yerli, muadilinin ithalatı yok! Eşşek gibi alacaklar" zihniyetiyle çürük-çarık malları kakaladılar insanlara.

Bu arada Çin' le şu an itibariyle hemen kimse başedemiyor. İstediğin kalitede, istediğin bir ürünü tüm dünyadan daha ucuza yapıyorlar.

• Kötü Caddy
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Heh işte orada denetleme devreye girecek abi cari açık öyle oturduğu yerden kapanmıyor.

Çevrimdışı adorno

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: a_tansel;272638
Heh işte orada denetleme devreye girecek abi cari açık öyle oturduğu yerden kapanmıyor.

kucağa aldılar maalesef,kalkıp da:kork1::kork1:
[SIGPIC][/SIGPIC]

Superb 1.4 tsi elegance
next YE-G828 Plus 4.3"
sonyericsson p1i

Çevrimdışı kevepsi

• Çekirge
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar cari açığımız tüketim mallarından değil, ara mamül ve makine ithalatından patlıyor ;) ( her türlü enerji ithalatını ayrı tutuyorum )
Teori ayrııııı, pratik ayrııııı... :kyf: