škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Lastik Seçimi

cafedip · 43 · 15712

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı abidincek

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar benim lastiklerde ömrünü doldurdu. ebadlar 205 55 16 V, bir yerde toyo marka lastik var madein japan  tanesi 160 tl nasıl fiyat lastikler yazlık kış lastiklerim var  bu toyo nasıl bir lastiktir.
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Güzel bir başlık olmuş, özellikle bazı Superb kullanıcıları fabrikadan gelen lastikleri  değiştirdikten sonra belirgin gürültü azalması gibi deneyimler yaşıyorlar anladığım kadarıyla Dunlop SP Sport Fast Response 225x45x17 lastiklerimde açıkcası ben de gürültü konusunda çok tatmin olamıyorum.

Diğer yandan burada kış lastiği konusundaki tercihler de paylaşılabilirse çok iyi olur.

Kış için Nokian WR D3-A3 -G2 seçenekleri çok övgü alıyor ama Türkiye'de adam gibi bir satış ağı yok.
Yaz için ise Michelin Primacy HP Pilot Sport gibi modeller sessizlik için ön plana çıkıyor.

Çevrimdışı Colt54

• MIVEC Owner!
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mitsubishiclubtr.com
Daha önce kullandığım lastikler

Continental (memnundum) Golf'de vardı bu lastikler.. pek anlamadığımdan bi sorun teşkil etmemişti

Corsa'da Pirelli P3000.. rezalet bir lastik.. can ve mal güvenliği SIFIR..

Colt'da.. önce Good Year F1 Eagle (tanesi 510TL'cik.. 205/45/16) güzel ama ömrü kısa.. balon yapar.

Bridgestone Potenza.. pahalı ama taş gibi lastik.. Gürültülüdür

Şuanda 40bin km yi aşan zamanda Toyo Proxes 4 kullanıyorum. Vakumlu 4 mevsim ultra performans lastiğidir. Yağmurda mükemmel, yumuşak hamurlu olmasına rağmen hiç balon yapmadı (195-50-16)

Lastiğin ne kadar dayanacağını üzerindeki treadware değerinden görebilirsiniz.. Oluklu lastikler daha çabuk biter unutulmamalı..

Ben Toyo'nun bu modelini 2 arkadaşıma aldırdım.. bana dua ediyorlar.. ÜStelik karda da işe yarıyor.. çünkü M+S logolu..

Toyo Made in JAPAN'dir ;)

Çevrimdışı emrah arıcan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
3 takım Continental super contec 2 bitirdikten sonra goodyear efficientgrip aldım contiden sonra süper sessiz ve konforlu geldi ama yol tutuş ve panik frenlemede 3 gömlek düşük buldum ayrıca az yaktırma gibi bir iddaasıda var bu goodyear ın ama ben pek fark görmedim.Bundan sonra alıcangım lastık kesinlikle conti olucak.
Bir sevda bizimkisi.....

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.medyaurfa.com
Alıntı yapılan: emrah arıcan;296041
3 takım Continental super contec 2 bitirdikten sonra goodyear efficientgrip aldım contiden sonra süper sessiz ve konforlu geldi ama yol tutuş ve panik frenlemede 3 gömlek düşük buldum ayrıca az yaktırma gibi bir iddaasıda var bu goodyear ın ama ben pek fark görmedim.Bundan sonra alıcangım lastık kesinlikle conti olucak.

Yazdığınızın başında Conti'den sonra Michelin geçti aklımdan km dolunca ama sonunu okuyunca tekrar Conti dedim...:ok:

Çevrimdışı abidincek

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
valla arkadaşlar 4 tane toyo proxes 4 mevsim lastik aldım 205 55 16 tanesi 160 tl 10 taksit yaptı dayanamadım aldım fiyatı çok cazip geldi. şu an kış lastiklerini kullanıyorum goodyear ultra gripp kullanıyorum çok süper bi lastik yol tutuşu ve ses olayı muhteşem. toyo yu nisan mayıs gibi taktırmayı düşünüyorum. bakalım performansı nasıl olacak..
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı umitaltindas

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
225x45x17 lastik kullanıyorum,aracın üzerinde pirelli gelmişti 4000 km dayanabildim ses ve süspansiyonuna, yokohama aldım 4 adet biraz pahalı gibi gelebilir ama ne ses kaldı nede süspansiyonun eski sertliği ki düşünün 45 yanak çok ince. Aslında 50 yanak almayı düşünüyordum ama riske girmek istemedim 50 yanak olsa rahatlığını düşünemiyorum bile

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.medyaurfa.com
215/55/16 Jant Passat'tan SuperB 225/40/18 janta geçtim..Almadan dedim kesin Passat'ı aratır bu lastikler çok sert olur fakat ben fark göremedim arada..Belki de aracı uzun yolda kullandığım için çok rahatsız etmiyordur...Bu lastik ve jantla girdiğim virajlara Passat'la bu kadar güvenle giremiyordum buda ebatların yol tutuşu farkı...Lastik Continental...

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bir dünya lastik konusu olduğundan bunu hortlatıyorum :D
Evet arkadaşlar uzun zamandır. Fabrikadan 0 gelen nexen lastiklerden kaynaklı kadranımın diskoya dönmesi sonucu evdekileri ikna ederek lastik değişinine gidiyoruz.
Aracımın orjinal ebadı 185 60 15 fakat 195 55 15 in daha iyi yol tutacağını düşünüyorum. 1- bu konuda ne düşünüyorsunuz? İki ebat arası 50 tl fark oluyor 195 olan daha pahalı.
2- bir ara cross climate düşündüm fakat yazın sıcakta iyi olmadığı tüketimi arttırdığı gibi yorumlar. okudum. İstediğim performansı vermeyeceğini düşünerek vazgeçtim. Yorumlarınıza açığım.
3- son olarak continental cpc5 ve googyear egp arasında kaldım. Googyearın avantajı 67 db lik sessizliği ve ab etiketindeki tüketim değeri. Fakat googyear hakkında ikinci sene sertleşiyor o sessizlik gidiyor gibi yorumlar okuyunca daha öncede kullandığım, performansına bayıldığım cpc 5 te karar kılıyorum ki adac a göre kendi ebadımda en iyisi cpc5. Michelin saver hakkında bilgim yol ama bu 3 lastik arasındaa kararsızım. Cpc5 in sevmediğim yanı biraz sesli bir lastik. Fakatşuan kullandığım lastik 73 db olduğundan ses yarı yarıya azalır. Tabi 67 db ile çok daha sakin gitmek isterim ama artık elektronik ünitelerin ışığını görmek istemiyorum.

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
her lastik konusuna girip Conti premiumun reklamını yapacağım, firmanın bana para vermesi lazım.

conti sesli ama, parasının hakkını veriyor. 10 gündür deli gibi sürerek test ediyorum., direksiyonu aniden sağa sola çeviriyorum, gaza basıp basıp freni köklüyorum, istiyorum ki kaysın , ııhh zerre tık yok maşallah.

sessizlik, tüketim..vs bunlar önemli şeyler ama bence en önemlisi yol tutuşu. Çünkü ucuna hayat bağlı.

cross climate  hakkında kötü yorumlara çok denk gelmedim, ama iyi yoruma da pek rastlamadım.

Çevrimdışı OctiCan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=8468]**SEMİH**[/MENTION]
daha önce honda city aracimda 185/55/15 ebattan 195/50/15 ebata geçmiştim ki toyo markaydi,yol tutusta daha etkili olduğunu soyleyebilirim kesinlikle. Sonra 195/65/15 aldim,konfor arttı ama sanki gemi dümeni oldu direksiyon.
195/55/15 continin doğru bir seçim olacağını tahmin ediyorum

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Semih dediğin gibi ebat değişiminin yol tutuşa bir miktar olumlu etkisi olur. Lastik olarak Conti Premium Contact 5 derim.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=11595]OctiCan[/MENTION]  [MENTION=2576]enoktakenokta[/MENTION] hocam 50 tl den 4 lastik 200 tl daha pahalıya gelecek sanırım 185 cpc5 alacağım.. ses konusu kafamı kurcalıyor. Böyle iyi bir lastik için 70 db fazla gibi. Ama egp lerde 1 yıl sonra bozacaksa bulaşmamk gerek tabi.

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: **SEMİH**;570993
[MENTION=11595]OctiCan[/MENTION]  [MENTION=2576]enoktakenokta[/MENTION] hocam 50 tl den 4 lastik 200 tl daha pahalıya gelecek sanırım 185 cpc5 alacağım.. ses konusu kafamı kurcalıyor. Böyle iyi bir lastik için 70 db fazla gibi. Ama egp lerde 1 yıl sonra bozacaksa bulaşmamk gerek tabi.

Bende goodyear egp var 2.yılında gayette sessiz ve mükemmel yol tutuşu var kim demişse onu ilginç bir söylem olmuş.
« Son Düzenleme: 19 Nisan 2016, 02:33:15 Gönderen: trio »

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: trio;571035
Bende goodyear egp var 2.yılında gayette sessiz ve mükemmel yol tutuşu var kim demişse onu ilginç bir söylem olmuş.

Şimdi kafam karıştı ama adac testine göre benim ebatta cpc5 1. iken, egp 10. olmuş. Tek istediğim sessizlik o yüzden egp istiyordum.