škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2008 fabia yakıt problemi yardım!

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı 28halis

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2008 fabia htp 3 silindir aracım var.Önceden yakıt tüketimim ort 5,5 lt iken son 1,5 aydır yakıt tüketimim arttı 7,2 lt ye çıktı, 15 gün önce ustaya gittim yağ,yağ filtresi,hava filtresi, bujileri değiştirdim yakıtta değişme olmadı. Bir tanıdık enjeksiyonlardan olabilir dedi, bilgisi olan varsa yardım edebilir mi?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: 28halis;274421
2008 fabia htp 3 silindir aracım var.Önceden yakıt tüketimim ort 5,5 lt iken son 1,5 aydır yakıt tüketimim arttı 7,2 lt ye çıktı, 15 gün önce ustaya gittim yağ,yağ filtresi,hava filtresi, bujileri değiştirdim yakıtta değişme olmadı. Bir tanıdık enjeksiyonlardan olabilir dedi, bilgisi olan varsa yardım edebilir mi?

Havalar soğuyor, kısa mesafe sürüşlerde artış kaçınılmazdır (hele yokuşların bol olduğu yerdeyseniz), ama uzun yolda da devam ediyorsa ve sürüş tarzınız veya yük durumu değişmediyse daha detaylı incelenebilir.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
foruma hoşgeldiniz öncelikle.sizi tanımıyorum ama(tanıtım yapmadığınız için)irfan hocamın dediği gibi havaların soğumasında etkilidir yakıtın fazlalaşması.Keşke önce değişimleri yapmadan araştırma yapsaydınız.zira bu değişimler yapıldıysa boşuna yapmış oldunuz.Zamanı geldiyse sorun yok zaten.Ama bujılerin değişim
 i sanırım 60 bin km de bir olacak octi de öyle.Yakıt(Benzin filtresi) filtresini değiştirmemişsin sanırım.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı Pacamann

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
cevabın burada olabilir:
http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=18055
:wsh: