škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Palio' cudan Skoda' cılara ve Herkese Merhaba...

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı cenk_33

• ST Meraklısı Çaylak!
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba...

Bir başka Forum sitesin de bile bu Forum Sitesinden övgüyle bahsedildiğini, Skoda aracı olsun ya da olmasın herkese herkesin elinden geldiği ölçüde ve bilgisi dahilinde yardımcı olmaya çalıştığını, gayet geniş katılımlı ve bilgi dolu bir yer olduğunu okuyup, gördüğümde hemen Üye olmaya karar verdim ve buradayım...

Bir kaç gündür yazılanları, paylaşılanları, çalışmaları okuyorum ve üye olmakla ne kadar doğru bir karar vermiş olduğumu anlamış bulunuyorum...

Tek kelimeyle sıcacık ve bilgi dolu bir Site...

Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum...

Hoş geldim :)

Çevrimdışı Birkan

• German Engineering
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
elinden 3 tane palio geçen biri olarak :D hoş geldiniz. :)

\'10 Skoda Fabia

1.2 HTP 70 Classic Plus Candy White

Çevrimdışı cenk_33

• ST Meraklısı Çaylak!
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Birkan;275650
elinden 3 tane palio geçen biri olarak :D hoş geldiniz. :)

Palio ya bırak sürücü olarak oturmayı, hayatı boyunca yolcu olarak dahi hiç binmemiş birine eminim bazı uyarı ya da tevsiyeleriniz olacaktır o zaman değil mi kardeş? :)

Nasıl? LPG yok! Korkuyorum resmen kontak yapıp binmeye (Çok mecbur kalmadıkça binmiyorum işin doğrusu)

Çok yakar mı Palio? Özellikle şehir içi lazım bana...

Birde kronik sorunları var mıdır? Sık usta sanayi ve tamir isteyen bir araç mıdır vs vs vs???

Çevrimdışı Birkan

• German Engineering
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cenk_33;275652
Palio ya bırak sürücü olarak oturmayı, hayatı boyunca yolcu olarak dahi hiç binmemiş birine eminim bazı uyarı ya da tevsiyeleriniz olacaktır o zaman değil mi kardeş? :)

Nasıl? LPG yok! Korkuyorum resmen kontak yapıp binmeye (Çok mecbur kalmadıkça binmiyorum işin doğrusu)

Çok yakar mı Palio? Özellikle şehir içi lazım bana...

Birde kronik sorunları var mıdır? Sık usta sanayi ve tamir isteyen bir araç mıdır vs vs vs???

öncelikle hayırlı olsun 1999 weekend 1.4, 2004 1.3 m.jet, yine 1999 1.6 16v le toplamda 180 bin km yapmışızdır aşağı yukarı. bunun büyük kısmını babam pilot ben co-pilot olarak, 20 bin km sini ben yapmışımdır. sizin kaç model?

genel olarak paliolar problemsizdir yani bakımdan bakıma gidersiniz sanayiye extrem bi durum olmadıkça. benzinli özellikle ilk kasalar:

baya benzin tüketiyorlar. lpg şart. onun dışında pratik, seri bir araçtır süspansiyonu konfora dayalıdır fazla ani hareketlerde tehlike yaratır ama rahat araçtır. frenleri biraz zayıftır ama yine çok hızlı olmadıkça tehlike yaratmaz. direksiyonu şu an kullandığım fabiadan bile daha yumuşaktır, tam şehir içi otomobili yakıtı hariç. :)

2. kasadan itibaren özel spor yayları mevcuttur. yol tutuş baya fark ediyor kullananların yorumudur.

merak ettiğiniz başka özellikleri varsa cevaplamaya çalışırım.

\'10 Skoda Fabia

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hoşgeldiniz.

Birkan, kullandıklarınızın hepsinde CITY donanımı vardı o zaman? direksiyon yumuşak dediğine göre.
-------------------------------------------------

Çevrimdışı ''V/RS''

• Felicia 1.6 MPI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hoşgeldin abim palioları severim burda bizim bir abide var 1.2 si gayet memnun yakıtından adam lpg bile taktırmayı düşünmüyor yakıtı o kadar azmış tatlı şirin araçlardır seridir de hiç kullanmadım ama biliyorum tekrardan hoşgeldin :)
SKODA FAVORIT 136L VRS

Çevrimdışı Birkan

• German Engineering
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gokcen59;275701
Hoşgeldiniz.

Birkan, kullandıklarınızın hepsinde CITY donanımı vardı o zaman? direksiyon yumuşak dediğine göre.

city mi? ne city si. city ne arar la palioda :++:

yok gökçen klasik power dreksiyon ama oldukça yumuşak serçe parmağınla çevirirsin diyeyim. yalnız bi tek dezavantajı var, 20 yle giderken de 160 la giderken de direksiyon aynı hafiflikte :D

\'10 Skoda Fabia

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Birkan;275734
city mi? ne city si. city ne arar la palioda :++:

yok gökçen klasik power dreksiyon ama oldukça yumuşak serçe parmağınla çevirirsin diyeyim. yalnız bi tek dezavantajı var, 20 yle giderken de 160 la giderken de direksiyon aynı hafiflikte
:D
Eğer böyleyse bence gene iyi. 160 km/s ile giderken iyice hissizleşmesin de.:wnk:

Çevrimdışı cenk_33

• ST Meraklısı Çaylak!
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Valla dediğim gibi hayatımda ilk kez bir Palio aracım oldu...

Abartısız söylüyorum buna internette falan ''Yer Uçağı'' dediklerini gördükçe içimden kıs kıs gülerdim :)

Ama hakkaten manyak seri bir araba! Yani vites aralıkları çok kısa ve yakın... Bununla öyle 3.vitese takayım şöyle ağır ağır  etrafıma baka baka gideyim falan yapamıyorsunuz kesinlikle...

1 den ne zaman 5.vitese geldiğinizi anlayamıyosunuz bile:)

Kısaca şimdilik edinebildiğim ilk izlenimler; atik,seri ve son derece süratli bir araba...
Şasesi kısa ve boyutları minikçe olduğundan da elbette özellikle kavşaklara girişte,dönüşlerde falan dikkatli olamk gerekiyor...

Ayrıca hoş geldin diyen arkadaşlara tekrar teşekkürler...