škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Arac tavsiyesi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı LeChiffre

• Weatherman
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Oncelikle herkese iyi forumlar, hayirli gunler dilerim.

2 sene oncesi OTV indirimi zamanlari, tesadufen iceri girdigimiz Skoda bayiinde Octavia model araci cok begenerek almamiz sonucunda fanatik bir Skodaci olduk babamla. Kendisi su anda MPI elegans aracini, performansindan biraz sikayetci olsa da mutlu mesut bir sekilde kullanmakta. E bana da 1996 yilindan beri kullandigimiz Reno19 aracin bayragini tasima gorevi verilmisti. Gerek yas itibariyle (33) gerekse biraz maddi birikimin vermis oldugu `rahatlik batmasi` nedeni ile , artik evlenip aile kurmadan once ilk ve son kez `keyif araci ` sahibi olmak istiyorum.Bu hususta degerli dusuncelerinize ve farkli bakis acilariniza ihtiyacim var sevgili abilerim ve kardeslerim. Araci 3-4 sene kullanacagim.35-40 bin arasi (elbette daha ucuzda olur:)) fiyat araliginda, dizel-benzin-tup, manuel-otomatik farketmez, buyuk ihtimal 2. el (paramin yarisini vergiye vermek istemiyorum), e yasina gore nispeten az km.li, bir arac bakiyorum. Bunlarla sinirli kalmamak uzere, begenilerimi ve tarzimi yansitmasi acisindan begendigim araclari yazmak isterim.

Volvo S40 (1.6D mesela)
Subaru Impreza
Jaguar S type
Mercedes SLK (2001 falan anca alabiliriz kanimca)
Nissan qashqai
Land Rover Freelander(2003-2004 anca)
Irfan Bey in soyledigi gibi `reyynnncc`:)) (satin alirken degil ama kullanirken vergisi nefesimizi keser)
(http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-land-rover-digerlerinden-cok-farkli-59478974/detay/)
Cok guzel ama degil mi?

Simdiden herkese tesekkur ederim

06lkn66

• Ziyaretçi
aralarında keyif aracı arıyorsanız hiç süphesiz subaru impreza derim

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
volvo s40 d beimde çok hoşuma gidiyor sağlam makinalar gerçekten kendine has bir çzigisi ve karekteri olan bir araç,yalnız bu araçdan şirketine 2 adet alıpta memnun olmayan vardı araştırın derim.Piyasada ki durumu skoda gibidir ha dediğinde müşteri biraz zordur ve volvo hastasını bulmamnız gerek.Parçaları çok pahalıdır.Ama karizmatik bir araçtır ve kasası çok klas duruyor bence.
Nissan qashqai'ye gelince;ben test sürüşü yaptım dizel manueldi ve torkunu hissettiriyor ve seriliği güzeldi o kasaya o motor hacmine rağmen.Ama motoru ne kadar gider dayanıklılığı konusuda bilgim yok.ama benim aklımın bir köşesinde duruyor.hem suv hem otomobil zevkini aynı anda tadıyorsunuz.hangi niyetle kullanıyorsanız size uyar yani.Bence qashqai .
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 06lkn66;276111
aralarında keyif aracı arıyorsanız hiç süphesiz subaru impreza derim
subaru impraza tamam güzel araç ama piyasası pekde içaçıcı değil elden çıkması mesele olan bir araç/markası.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Birkaç farklı Kaşkay modeli kullandım, gayet güzel, 2. eli sağlam, motoru üzmez, Reno motoru  ;)

Db1

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: lrfan;276148
Birkaç farklı Kaşkay modeli kullandım, gayet güzel, 2. eli sağlam, motoru üzmez, Reno motoru  ;)

tikirtilar ve malzeme kalitesini gormezden geliyoruz degil mi irfan hocam :)

Çevrimdışı serkan35

• Leoncu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
4 kapılı araç tavsiye etmiyorum madem bekarsınız keyif aracı arıyorsunuz tek kapı tercihen turbo motorlu en az 200bg bir araç alıp tadını çıkarın sıkılınca satarsınız hatta cabrio bişey olursa izmirde dahada güzel olur tercihim en az 2.500cc bmw olurdu hatta

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-fiyat-1-haftaligina-gecerlidir-takas-fiyati-farklidir-61492777/detay/

aynen böyle bir bmw olurdu araç tamamen temsilidir çok daha uygun fiyatlı 330 bulmak kolaydır
Rover 220 Turbo
2011 Ford Connect

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
4 kapı Polo GTI  veya Fabia vRS alın.Evlenince de satmak zorunda kalmazsınız.Veya ikini el temiz bir BMW.

Benim tercihim bu yönde olurdu:)

Çevrimdışı Birkan

• German Engineering
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
land rover bence yanlış olur

quasqai ya da yeti olabilir bence.

\'10 Skoda Fabia

1.2 HTP 70 Classic Plus Candy White

Çevrimdışı kry1459

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İbiza cupra alırdım. 45 bin liraya 2011 model az km'li bulunuyor. Hep tek kapı hem 180 hp tam keyif aracı :)

Çevrimdışı LeChiffre

• Weatherman
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
sayin fenomen,

Oncelikle s40 i incelemeye basladim. Bir tanidik vasitasiyla surus deneyimi icin randevulastik arac sahibiyle, siz de bana begenilmeme sebeplerini ve sorunlarini aktarabilirseniz sevinirim

sayin 06lkn66,

Keyif arabsi olacagindan muhtemel elden ckarmasi digerlerine gore zor bir arac olacaktir ancak subaru kalitesini de inkar edemem, diger hususlarda arastirmaya devam ediyorum. daha detayli bilgilerinizi bekliyorum

Sayin irfan,

qashqai iclerinde en aklima yatan secenek, suv bir araca binecegim, muhtemel dizel olanindan alabilirim, butun dogrular onu gosteriyor,  tek sikinti heyecan yaratan bir arac degil, sadece aklima uygun bir arac.muhtemel az km de ve yasta, ancak aile icinde kullanmaya karar verirsem (uzun sureli) benim icin en bastaki tercih olacaktir

sayin ulysses,

malzeme kalitesi konusunda benzer suphelerim benimde var, aradigimiz fiyat araliginda maalesef bazi hususlardan feragat etmemiz gerekecek

sevgili hemserim ve adasim,

BMW ve mercedes (clk) konusunda tanidik galerilere haber biraktim, temiz bir arac bulabilirsem neden olmasin. gecenlerde yan sokakta 100 binde orjinal bmw5.25 satilikti. fiyatida bana uygundu ancak 5 serisi bence biraz agir kacardi. ama allah icin araba inci tanesiydi.

sayin maden,

opel e gelince. universitede bir arkadasimin rover 215 i vardi. daha sonradan satip astra almisti. memnun kalmadigini ve ilk firsatta degistirecegini soylemisti. ondan beridir soguk bakiyorum opel e ve benzer sebeplerden fransiz arabalarina. yolum o tarafa duserse sorularim mutlaka olacaktir.

Yeti ye gelince, bayii de test etme sansim olmustu. Begendigim tek yani performansiydi, dizayn konusunda hic ilgimi cekmemisti. bir on koltuga bir de arka koltuga oturdugunuzda bile sanki farkli bir araca oturmussunuz hisi uyandi bende.

Belki ilginctir land rover ve ornek gosterdigim range beni en cok heyecanlandiran araclar. gercekten guzel olduklarindan midir yoksa uzun yillar arkalarindan hayranlikla bakip binemedigimizden midir bilmem sahip olma arzusunu en cok hissettigim arac. belki bir cilginlik yaparim:)

Alıntı yapılan: kadtas;276171
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-super-gtc-turbo-opc-line-180bgr-50895303/detay/
Bu iyiymiş..

evet bana opel dusundurecek kadar guzel.

06lkn66

• Ziyaretçi
Wrx sti kullanmadim sadece yolcu koltugunda oturdum o bile bicok seyi anlatmaya yetti ama 1.6 ts motorlu olanini kullandim arazidede asfalttada cok güzel bi arac ankaraya antalyaya gittik o arabayla benim görüsüm 1.6 motordan böyle tat aliniyorsa sti olanlar cennetin fragmani gibidir :) yinede tercih sizin
Edit: bu arada arac bi belediye baskaninin oglunun ikinci arabasiydi o yüzden pek özenli kullanilmadigi halde bu yorumlari yaptiriyor kullaniciya
« Son Düzenleme: 28 Ekim 2011, 13:30:13 Gönderen: 06lkn66 »

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;276148
Birkaç farklı Kaşkay modeli kullandım, gayet güzel, 2. eli sağlam, motoru üzmez, Reno motoru ;)
:+1::+1::ok: