škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Honda civic i askiyaaa aldimm

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mutluoztan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Öncelikle herkese hayırlı günler arkadaşlar cumartesi başımdan geçen bir olayı sizinle paylaşmak istedim

saat 11 sıraları istanbul küçükçekmeceden edirne istikametine doğru hareket ettim (araçta 2 kişi idik) ben yolumda sakince giderkeneee ortalama hızım 110 / 120 km aralarında arkamdan siyah bir honda cıvıc geldi yeni kasalardan sağ şeritte gitmeme rahmen arkadamdan sellektör yapıp duruyordu bende birşey söylemek istiyorlar sanıp sağa çektim ve durdum ve onlarda durdu fakat ben tam araçtan indiğimden basıp gittiler bende aracın sağına soluna lastiklerine baktım bir sorun yok bu arada aracım 1.4 tsi octavia 2011 model şeker beyaz herneyse yaptıkları harekete bir anlam verememenin şaşkınlığıyla tekrar aracıma bindim çorlu civarlarında aynı araç tekrar yanımda bitti sağımdan geçiyor solumdan geçiyor oto yolun ortasında oldukça tehlikeli hareketler yapıyolardı honda yanıma geldiği sırada içinde 2 tane fırlamanın olduğunu gördüm ve hemen yardırkıng moduna geçtim hondanın arkasına geçip allah ne verdiyse yapıştırdım neredeyse araçların arasında 1 metre bile yok ama hızımız 170 civarlarında fakat benim octi dururmu yardım babam yardır diyor hondaya attım uzunları çekil diyorum resmen yaklaşık 10 - 15 km boyunca öyle gittik sonra honda kendine sağ şeride attı ve yavaşladı eleman bu sefer benim arkama geçip oda uzunlara attı fakat beklemediği bişey oldu gaz pedalına öyle bir köklenmişim ki ayağım aracın altından çıkacak neredeyse bu arada 5. Viteste 201 km hızı gördüm 6 ya alttıktan sonra herşey koptu zaten:D elemanla birdaha babaeski gişelerde görüştük zavallıların öyle bir kibar kibar gidişleri vardı :D anlatamam bu arada ilk defa aracımı bu kadar zorladım ve max hızım 235 km yi gördüm daha önce 210 falan yapmıştımda bu arada o hızda herşey o kadar pusluki direksiyonu tutmaktan başka birşey düşünmüyorsunuz kısacası hondaya iyi bir ders verdim ve tsi motorada geçer notu gerçtekten verdim

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hız tehlkelidir ama bazen mecbur kalınabiliyor.1.4 TSI da bu durumlarda hiç yarı yolda bırakmıyor insanı :)

Çevrimdışı mutluoztan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
hızın bende pek sevmem eski aracım megane 2 idi 6 sene kullandık 180 i geçmemişimdir fakat öyle bir gaza geldim ki niyeyse tutamadım kendimi köye vardığımda ortalama yakıt tüketimim 12.lt civarlarında dolanıyordu

eski aracım megane 2 1.6 motordu yakıt tüketiminin fazla olması ve lpg ye karşı birisi olarak aracı sattım niyetim 1.6 dizel bir araç fakat çok yakın bir arkadaşımın 1.4 tsi golfunu kullandıktan sonra ilgimi çeken bir motor oldu ve sıkı bir takibe geçtim sonuç olarakta skoda octavia da karar kıldım yüksek hız gibi bir beklentim olmadığı için yüksek hız benim için önemli bir detay değildi fakat en önem verdiğim konu hızlanma ve ara hızlanmalardı buda beni 1.4 bir motor için yeterli derecede tatmin ediyorum sonuç olarak yarıştığım mı desem beni sinir eden bir araç mı desem honda 1.6 125 hp bir motora sahip kendimce yaptığım bir kıyaslamaya dayanarak söylüyorum meğer 1.6 bir motorlar hiç bi farkı yokmuş aracımın ki hondayı kullanan arkadaşlarda tamini olarak 25 yaş civarındadır ben hız konusunda deneyimli birisi değilimdir fakat ilk defa 235 km hızı gördükten sonra açıkçası arada bir yapmak gerektiğini düşündüm bu tarz konularda araç kadar kullanıcıda çok önemlidir dediğim gibi hız tutkum pek yoktur en azından o hondadaki gençler kadar peki bu durumu açıklamak gerekirse gerek bilimsel gerek teknik olarak nasıl bir cvp çıkarılabilir acaba

Çevrimdışı kerem61

• Twincharged Stratified in
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
abi teknık acıklama sordugun zaman kendı bılgılerıme dayanarak şu tarz bıır acıklama yapabılırım (dogru veya yanlı bılemem) :

senın araban 1500-4000 devır arasında 200 nm tork uretıyor (senın aracın supercharger normal turbo degıl).cıvıc dedıgımız arac ıse 152 nm yı 4200 devırde uretıyor.yanı ışıklarda dursanız kalkıs yapsanız senınle kalkma sansı sıfır cunku onun aracı 1500 devırde 120 cıvarı nm uretıken sen 200 nm uretıyorsun ve o devırdekı beygırınde cıvıcden fazla.170 km den sonra 200km cıvarlarında 5000 devır gbı bı devırde olsa senın aracın max hpsını uretır ve o devırdekı urettıgın tork gene cıvıcden fazla olur.civic 6200 e cıkacakkı 125 hp uretsın.
« Son Düzenleme: 28 Ekim 2011, 19:59:41 Gönderen: kerem61 »

Çevrimdışı Birkan

• German Engineering
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
turbo beslemenin avantajı..

aman dikkat..

\'10 Skoda Fabia

1.2 HTP 70 Classic Plus Candy White

octaviaman

• Ziyaretçi
Ayağına sağlık...civic üstünde iyi binici olduğunda güzel kaçar ,fakat  tsi la havada karada ezersin zaten nondayı:)

Vaktiyle 1.6 mpi Octimle bir inatlaşma silsilesi sonucunda  civic in üstünden atladığım da olmuştur..:dede:
 Tsi la ooo:D , 3 adım atlama bile yapılır.:rock1:

Yine de son söz...

*************Aşırı sürat tehlikelidir.***************************

ali baba

• Ziyaretçi
hızlı yaşa genç ...
araba avrat silah..
404...
kene..
yapışık kardeşler..
ekzoz sesi..
uzamak...
da da da ..
abba ..
ve mezar taşı..
.........
umarım anlatılmak istenen anlatılmıştır.

Çevrimdışı wolf123

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Son hızını görmeniz anlamında belki sizin için iyi olmuş ama bırakın uymayın millete değmez ortalık kendini bilmez hayatta sorumluklarını bilmez belki daha da kötü geçmişi olan insanlarla dolu belki sizi tahrik etmiş olabilirler ama genede azim gösterip uymamak lazım herşeyi ciddiye almaya başlarsak özellikle İstanbulda akşam olmaz geçmiş olsun

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Çokta Abartılacak Bir Araç Degil.. Ben 125 HP Olduguna İnanmıyorum Bile.. Vtec 2 Ler Bu Yeni Kasaları Uçuruyor.. Hondacıların Abarttıgına Bakmayın Siz Performansı Falan Yok.. Onlara Göre Vtec Uçar Vtec Kaçar Vtec 500 Basar 8 Silindir 6 Silindir Mercedeslere Selektör Çeker.

Çevrimdışı kerem61

• Twincharged Stratified in
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kaptan52;276360
Çokta Abartılacak Bir Araç Degil.. Ben 125 HP Olduguna İnanmıyorum Bile.. Vtec 2 Ler Bu Yeni Kasaları Uçuruyor.. Hondacıların Abarttıgına Bakmayın Siz Performansı Falan Yok.. Onlara Göre Vtec Uçar Vtec Kaçar Vtec 500 Basar 8 Silindir 6 Silindir Mercedeslere Selektör Çeker.

kımın ne dedıgı umurumda degıl.turbo yoksa hayat yok.hep vtek olsa ne yazar.alman gucu varken.adamlar 1,4t araba surmemısler

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hondacılara Dedik Asıl Abartan Sizsiniz Şu Anda .. Tamam Turbo Güzel Bişeyde Oda Biyere Kadar .. Otomobil Üreticileri Enayi Degil 3000-4000-6000 CC Motor Yapıyor Ve Millette Alıyor.. Civic 1.6 VTİ 160 BG Aşırı Beslemede Yok.. Ferraride Turbo Kullanmıyor O Zaman Ferraridede Hayat Yok Sizin Yorum Fanatiklik Kokan Bir Yorum Olmuş.. Şimdi Bu Araca Performanslı Demeyin Lütfen Ayıp Edersiniz.
http://www.youtube.com/watch?v=Kokjl4HO328
« Son Düzenleme: 28 Ekim 2011, 22:14:20 Gönderen: kaptan52 »

Çevrimdışı mutluoztan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
dediğim gibi ben hızı çok seven biri değilim hayatımda ilk kez 235 km gibi bir hızı gördüm birdahada görmem herhalde fakat hondayı ya ben gözümde çok büyüttüm yada kalıbının arası değil gerçekten çünkü honda arkamda gelirken yaklaşık hızım 160 180 km arası adam dötüme yanaşıyo ben gaza basıp arayı açtığımda ( 60 70 m kadar) onun tekrar bana yaklaşması zaman alıyor ki ben ayağımı bile gaz pedalından çekiyorum bu arada zaten bir ara tam gaz kesintisizz 20 30 km civarı gittim birdahada dediğim gibi babaeski gişelerde gördüm aynı aracı kgs dolumunu yaptırıyordum bende aracıma geri dönerken o araçta gişeden geçiyorrdu

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mutluoztan;276379
dediğim gibi ben hızı çok seven biri değilim hayatımda ilk kez 235 km gibi bir hızı gördüm birdahada görmem herhalde fakat hondayı ya ben gözümde çok büyüttüm yada kalıbının arası değil gerçekten çünkü honda arkamda gelirken yaklaşık hızım 160 180 km arası adam dötüme yanaşıyo ben gaza basıp arayı açtığımda ( 60 70 m kadar) onun tekrar bana yaklaşması zaman alıyor ki ben ayağımı bile gaz pedalından çekiyorum bu arada zaten bir ara tam gaz kesintisizz 20 30 km civarı gittim birdahada dediğim gibi babaeski gişelerde gördüm aynı aracı kgs dolumunu yaptırıyordum bende aracıma geri dönerken o araçta gişeden geçiyorrdu

Evet Dedigim Gibi Yeni 125 Hp Civicler Büyütülcek Bir Araç Degil :) O Gücü Vermiyor O

Çevrimdışı Birkan

• German Engineering
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
o değil de bir önceki kasaları baya esnek çabuk hızlanıyor.

\'10 Skoda Fabia

1.2 HTP 70 Classic Plus Candy White

Çevrimdışı TheTuco

• Y*Ö*R*Ü*K
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Büyük geçmiş olsun ....... Aman dikkat :9
Ford Focus Collection HB