škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun.

FF · 29 · 7357

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
88.yılını kutladığımız bu cumhuriyetin keşke aynı zamanda demokrasimizde aynı oranda gelişseydi ve demokratik ülkeler sırlamasında ve kalkınmışlık ve gelişmişlik düzeyimizde aynı olabilseydi.Nazi ve hitler almanya'sının ardından kurulan almaya nerede biz neredeyiz.1945 yılında 2.dünya savaşından çıkan ülkenin geldiği yere bakın birde bizim geldiğimiz yere bakın.Biz hamasi kutlamalarla ve depdebeli gösterişlere bayılıyoruz.Ben ABD,fransa,ingiltere ve dahi batı avrupa ülkelrinde böyle kutlamalarla bayram kutlayan başka ülke varmı bilmiyorum ama kutlamak isteyenlerin bayramını ben kutluyorum.Bir ara  US'nin kutlama günüymüş şimdi unuttum 5 yıl öncemiydi neydi gazetelerden 2 si 4. sayfanın en altında kurulunun kaçın yılından bahsediyordu.Onlarda bu tarz şeyler nedense olmuyor geri kalmışlıklarından mıdır(!)nedir bilmiyorum.Ben cumhuriyetimizin demokrasiyle taçlandırıldığı günü hasretle çekiyor hepinizi öpüyorum.muck.
« Son Düzenleme: 29 Ekim 2011, 19:00:12 Gönderen: fenomen »
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı ozencan43

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;276595
88.yılını kutladığımız bu cumhuriyetin keşke aynı zamanda demokrasimizde aynı oranda gelişseydi ve demokratik ülkeler sırlamasında ve kalkınmışlık ve gelişmişlik düzeyimizde aynı olabilseydi.Nazi ve hitler almanya'sının ardından kurulan almaya nerede biz neredeyiz.1945 yılında 2.dünya savaşından çıkan ülkenin geldiği yere bakın birde bizim geldiğimiz yere bakın.Biz hamasi kutlamalarla ve depdebeli gösterişlere bayılıyoruz.Ben ABD,fransa,ingiltere ve dahi batı avrupa ülkelrinde böyle kutlamalarla bayram kutlayan başka ülke varmı bilmiyorum ama kutlamak isteyenlerin bayramını ben kutluyorum.Bir ara US'nin kutlama günüymüş şimdi unuttum 5 yıl öncemiydi neydi gazetelerden 2 si 4. sayfanın en altında kurulunun kaçın yılından bahsediyordu.Onlarda bu tarz şeyler nedense olmuyor geri kalmışlıklarından mıdır(!)nedir bilmiyorum.Ben cumhuriyetimizin demokrasiyle taçlandırıldığı günü hasretle çekiyor hepinizi öpüyorum.muck.

ağzına sağlık muhammet hocam,

almanyanın yarısı, japonyanın çeyreği kadar gayret göstermiş olsaydık kimse bizi tutamazdı;
ama bizde yanlış anlaşılan şu tevekkül olayı var ya ,
işte herşey orada bitiyor...........

herkesin bayramı kutlu olsun........

Çevrimdışı srcn09

• Turbocharged Direct Injec
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.passatturkiye.com
Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır,fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır...

Cumhuriyetimizin 88.yılı kutlu olsun...

« Son Düzenleme: 29 Ekim 2011, 19:14:11 Gönderen: srcn09 »
2008 VOLKSWAGEN PASSAT 2.0 TDI CR 140HP 6-DSG COMFORTLİNE REFLEKS GÜMÜŞ

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ozencan43;276597
ağzına sağlık muhammet hocam,

almanyanın yarısı, japonyanın çeyreği kadar gayret göstermiş olsaydık kimse bizi tutamazdı;
ama bizde yanlış anlaşılan şu tevekkül olayı var ya ,
işte herşey orada bitiyor...........

herkesin bayramı kutlu olsun........
Hamaset bizim genlerimizde var.bayılıyoruz böyle şenliklere.önceden k kore vardı tanklı toplu tüfekli kutlamalar birde kominist çin'de vardı onlar ne yapıyorlar şimdi bilmiyorum.Bana çok çocuksu geliyor.ama sadece bana öyle.Başkalarının görüşlerinede saygım vardır belirtmeliyim.:+1:

Çevrimdışı kerem61

• Twincharged Stratified in
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

bızım bu gunlerı görmemız ıcın canını ortaya koyan ve bu uğurda sehıt olan tüm mehmetçiklerimizi saygı ıle anıyorum.HEPSININ MEKANI CENNET OLSUN...

Çevrimdışı 19tumen

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;276606
Hamaset bizim genlerimizde var.bayılıyoruz böyle şenliklere.önceden k kore vardı tanklı toplu tüfekli kutlamalar birde kominist çin'de vardı onlar ne yapıyorlar şimdi bilmiyorum.Bana çok çocuksu geliyor.ama sadece bana öyle.Başkalarının görüşlerinede saygım vardır belirtmeliyim.:+1:

Size katıldığım bir nokta var ve bunuda doğru söylüyorsunuz:
O da şudur:

Yıllarca, topumuz,tüfeğimiz,şuyumuz,buyumuz.. var diye "dosta güven,düşmana korku" söylemi ile Türkiye de yaşayan en yaşlısından en gencini bu "safsata" sözlerle kandırdı yöneticilerimiz.

Daha kapının önündeki "pisliği" temizleyecek gücün yok, ama propaganda da sınır tanı mıyorsun, kime...! kendi vatandaşlarına (!)

Buraya kadar size katılıyorum.

Yalnız katılmadığım nokta ise: Cumhuriyet Bayramı elindeki silah gücünü sergilemek değil, bu günün manevi değerini sergilemektir, kime, gelecek nesillerimize,kime Türküm diyene ve kendisini Türkten ayrı görmeyene, kime bağımsızlık savaşımızda yendiğimiz düşmana, ... bu kategoriler çoğaltılır.

Törenlerin iptal edilmesini ben siyasi olarak görüyor ve bu izlenimi mi yenecek bir done ne yazık ki bulamıyorum. Van Depremi demeyin, 99 Gölcük depremi olduğunda da Cumhuriyet Bayramı törenleri yapılmıştır. Orada hayatını kaybedenler bizim vatandaşımız değil miydi..? diye sorarlar adama.. Hükümet farklıydı falan diye siyasete girmeye gerek yok,

Devlet Terbiyesidir ve geleneğidir.

:bnn:

Çevrimdışı fairstar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
sevgili gökhan ben asla bahsettiğiniz siyasi iktidarın aldığı kararı ne onaylıyorum nede reddediyorum,ama bahsettiğim konu kuru bir cumhuriyet kutlamalarının bizi sadece aldatmacalarla bir yere götüremiyeceği inancındayım.zira cumhuriyet dediğiniz iradenin içinde bugün ne kadar halk var onu söylüyorum.Demem odur ki bu ülkede bir 9 ayda tam 420 işçi işyerindeki önlemsizlikler yüzünden öldüler.Bu cumhuriyet insana değer vermiyor,bu ülkede 10 asker şehit olduğu zaman yer yerinden oynuyor- ki öylede olmalıdır-ama o kadar işçi ölüyor kimsenin kılı kımıldamıyor bunlar insan değil mi,neden bu ülkede "beyaz türkler"öldüğünde kıyamet kopuyorda siyah türkler öldüğünde kimsecikler duymuyor bu cumhuriyet olamaz,olsa olsa muz cumhuriyeti olur.Cumhuriyetimiz demokratik değerler üretemedi ve bir arpa boyu yol alamadı ilerleme düzeyinde.Yaşa varol demeyle bir şeyler olmuyor icraat lazım.Ben demokratik ülkelerin insan ve hak hürriyetlerin zirve yaptığı,kişi başına düşen gsmh  ab standartlarına ulaştığı,özgürlüklerin zirve yaptığı,kişilerin konuşma hürriyetinin olduğu,kimseciklerin doğuştan gelen etnisitelerinden dolayı  hak mağduriyetine uğramadığı  kısaca tam bir insan gibi yaşanabilecek bir Türkiye vatandaşı olacağı güne kadar kutlamalrı hasretle bekliyor olacağım.Burada siyasi renklerden bahsetmiyorum genel anlamda konuşuyorum.Böyle konuştuğum bir yerde bana kominist hoca-imam-dediler.varsın olsun.İnsanın insanca yaşayabileceği bir ülke hayalini kurmak koministlikmidir anlamış değilim.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alman düşünce kuruluşunun araştırmasına göre Türkiye adil gelir dağılımı bakımından sonuncu sırada.  Berlin merkezli Bertelsmann Vakfı, Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Teşkilatı’nın (OECD) son verilerini kullanarak dünyanın en zengin 31 ülkesinde “sosyal adaleti” hesapladı.

CNN Türk’teki Metin Güneş imzalı habere göre, elde edilen sonuçlar Türkiye’nin sonuncu olduğunu ortaya koydu.

Üst sıralarda yer alan ülkeler ağırlıklı olarak yoksulluk ve işssizliğe karşı mücadele veren ve eşitlikçi eğitim sistemini benimseyen ülkeler oldu.

Türkiye’nin sonunculuğuna Gayri Safi Milli Hasıla’sının sadece yüzde 0.02′sini erken yaşlardaki çocuk eğitimine harcıyor olması ve genç nüfus işsizlik oranının yüzde 25 gibi yüksek çıkması neden oldu.

Türkiye ayrıca “özellikle gelir dağılımında yüksek oranda adaletsizlik” bakımından da öne çıkan ülke oldu.

Ülkeler yoksullukla mücadele ve adil eğitim sistemi bakımından birbirleri arasında da büyük farklılıklar gösterdiler.

Vatandaşlarına en iyi eşit fırsat sunan ülkeler kuzey Avrupa ülkeleri olurken, İngiltere ve Fransa alt sıralarda yer aldı.

ABD, Yunanistan ve Meksika ise kötü performans sergileyen ülkeler olurken, en kötü durumdaki ülke Türkiye oldu.
http://www.adilmedya.com/haber.php?id=20301
------------
sevgili ülkemin sevgili cumhurumuzun bayramını bundan böyle kutluyorum.nasıl adalet ama?

Çevrimdışı 19tumen

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;276632
sevgili gökhan ben asla bahsettiğiniz siyasi iktidarın aldığı kararı ne onaylıyorum nede reddediyorum,ama bahsettiğim konu kuru bir cumhuriyet kutlamalarının bizi sadece aldatmacalarla bir yere götüremiyeceği inancındayım.zira cumhuriyet dediğiniz iradenin içinde bugün ne kadar halk var onu söylüyorum.Demem odur ki bu ülkede bir 9 ayda tam 420 işçi işyerindeki önlemsizlikler yüzünden öldüler.Bu cumhuriyet insana değer vermiyor,bu ülkede 10 asker şehit olduğu zaman yer yerinden oynuyor- ki öylede olmalıdır-ama o kadar işçi ölüyor kimsenin kılı kımıldamıyor bunlar insan değil mi,neden bu ülkede "beyaz türkler"öldüğünde kıyamet kopuyorda siyah türkler öldüğünde kimsecikler duymuyor bu cumhuriyet olamaz,olsa olsa muz cumhuriyeti olur.Cumhuriyetimiz demokratik değerler üretemedi ve bir arpa boyu yol alamadı ilerleme düzeyinde.Yaşa varol demeyle bir şeyler olmuyor icraat lazım.Ben demokratik ülkelerin insan ve hak hürriyetlerin zirve yaptığı,kişi başına düşen gsmh  ab standartlarına ulaştığı,özgürlüklerin zirve yaptığı,kişilerin konuşma hürriyetinin olduğu,kimseciklerin doğuştan gelen etnisitelerinden dolayı  hak mağduriyetine uğramadığı  kısaca tam bir insan gibi yaşanabilecek bir Türkiye vatandaşı olacağı güne kadar kutlamalrı hasretle bekliyor olacağım.Burada siyasi renklerden bahsetmiyorum genel anlamda konuşuyorum.Böyle konuştuğum bir yerde bana kominist hoca-imam-dediler.varsın olsun.İnsanın insanca yaşayabileceği bir ülke hayalini kurmak koministlikmidir anlamış değilim.

Konuşacaksnız elbette, bu forumda ben dahil çoğu üyenin yaş ortalaması bulüğ çağından bayağı öte, mantıklı ve ne dediğini bilen insanlardan oluşuyor o şekil bir "yargılamada" bulunacaklarını sanmıyorum. Eğrileri,doğruları bükülmeden söyleyen herkese karşı saygı duyarım.

Yanlış anlaşılmasın size veya bir başkasına "siz şusunuz ya da busunuz anlamı" çıkmasın.

Açık kaynak bir forumda bazen ne kadar dikkat etsekte; hislerimize tercüman olan sözler,karşımızdaki tarafından yanlış anlaşılabiliniyor. Ama hepimizin ortak istediği zaten sizinde yazınızda dediğiniz "durumlar"dır.

Milli,Manevi değerler; hemen hemen her ülkenin vazgeçilmez bütünlüğünü sağlayan unsurlardır. Bir milletin menevi ya da milli bütünlüğünü sağlayan olaylar,olgular,tarihler yoksa zaten o ülke kağıt üzerinde bir ülkedir. Halk hiçbir zaman bürokrasi açısından bir ülkeye bakmaz, değerlere bakar...bütünlüğe ve toprağa bakar.

Eğer siz bugün,Türkiye Cumhuriyetini ve onu oluşturan değerleri: Çocuklarımıza -tu kaka- diye lanse ederseniz, on-onbeş yıl sonra milli değerlerimize sahip çıkan gençler bulamayacaksınız. Çok uzaklara değil; Kuzey Kıbrısa bakın yeter ne demek istedim orada birebir YAŞANMIŞTIR.

Hamaseti ve goygoydan nefret ederim,kuru nutuklardan ise iğrenirim. Ama bir Ülkeyi neyin zayıflatıp neyin parçalamaya etki edeceğini çok iyi bilirim.Eleştirim bunadır. Yoksa sizin dediklerinizin doğruluk payı hep vardı hala da var..Yarında olacak, ama bu Vatanı kaybedersek bir daha bulamayacağımızı da önemle belirtirim.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 19tumen;276666
Konuşacaksnız elbette, bu forumda ben dahil çoğu üyenin yaş ortalaması bulüğ çağından bayağı öte, mantıklı ve ne dediğini bilen insanlardan oluşuyor o şekil bir "yargılamada" bulunacaklarını sanmıyorum. Eğrileri,doğruları bükülmeden söyleyen herkese karşı saygı duyarım.

Yanlış anlaşılmasın size veya bir başkasına "siz şusunuz ya da busunuz anlamı" çıkmasın.

Açık kaynak bir forumda bazen ne kadar dikkat etsekte; hislerimize tercüman olan sözler,karşımızdaki tarafından yanlış anlaşılabiliniyor. Ama hepimizin ortak istediği zaten sizinde yazınızda dediğiniz "durumlar"dır.

Milli,Manevi değerler; hemen hemen her ülkenin vazgeçilmez bütünlüğünü sağlayan unsurlardır. Bir milletin menevi ya da milli bütünlüğünü sağlayan olaylar,olgular,tarihler yoksa zaten o ülke kağıt üzerinde bir ülkedir. Halk hiçbir zaman bürokrasi açısından bir ülkeye bakmaz, değerlere bakar...bütünlüğe ve toprağa bakar.

Eğer siz bugün,Türkiye Cumhuriyetini ve onu oluşturan değerleri: Çocuklarımıza -tu kaka- diye lanse ederseniz, on-onbeş yıl sonra milli değerlerimize sahip çıkan gençler bulamayacaksınız. Çok uzaklara değil; Kuzey Kıbrısa bakın yeter ne demek istedim orada birebir YAŞANMIŞTIR.

Hamaseti ve goygoydan nefret ederim,kuru nutuklardan ise iğrenirim. Ama bir Ülkeyi neyin zayıflatıp neyin parçalamaya etki edeceğini çok iyi bilirim.Eleştirim bunadır. Yoksa sizin dediklerinizin doğruluk payı hep vardı hala da var..Yarında olacak, ama bu Vatanı kaybedersek bir daha bulamayacağımızı da önemle belirtirim.

:+1::+1:bu sözlerede imzamı atarım azizim.bende bu forumun bu huyunu seviyorum.ne güzel tartışmak birbirimizi kırmadan,keşke ülkemizde de buradaki kadar demokrasi olsa ve insanların düşüncelerini açıklamalarından korkmadan içeri tıkılmasa,ve tabuları oluşturan herşeyi ama herşeyi ve kendisini bu duruma getiren paradigmayıda hesaba çekebilse.

Çevrimdışı 19tumen

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Paranın girdiği, menfaatin kol gezdiği,makamın kapışıldığı hangi ortam olursa olsun.. Zıtlaşma,tartışma ve senlik-benlik durumları vazgeçilmez olacaktır.

Allah buradaki sohbet ortamımızı bozmasın:tpn::)

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 19tumen;276676
Paranın girdiği, menfaatin kol gezdiği,makamın kapışıldığı hangi ortam olursa olsun.. Zıtlaşma,tartışma ve senlik-benlik durumları vazgeçilmez olacaktır.

Allah buradaki sohbet ortamımızı bozmasın:tpn::)
:+1::+1::tpn:

Çevrimdışı KemalAkel

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
1937, Atatürk çok hasta.. Doktorlar; "Gitmeniz intihar" diyor ama O "hayır" diyor.
"Halkın morali bozulur, kutlamalar olacak ve ben gideceğim" diyor ve gidiyor..

Cumhuriyet bayramınız kutlu olsun..
« Son Düzenleme: 29 Ekim 2011, 23:37:48 Gönderen: KemalAkel »