škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

octavia 1.6 glx i 2000 model

fozcann · 18 · 13324

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fozcann

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: swwp07;277642
üstat benim araçda bazen abs lambasını yakar ve tek marşta çalışmazdı sorun lpg ile benzin ayrımını yapan bi sigortanın kurum bağlamasıymış. bu bahsettiğim sigorta panelde değil akünün üzerinde tek bi sigortaydı.
belki yardımcı olabilir:)
Yok benimki farklı birşey galiba .akü yeniledikten sonra yine yaptı.sonra lpg ciye gittim,Araç benzinli olduğunu unutmuş 300 km filan benzinle kullan düzelmesi lazım dedi eğer pompadan sorun değilse, ki tüpü vanadan kapattık 200 km olduğu benzinle kullanıyorum hiç marş sorunu yaşamadım.300 km den sonra gel ayar yapalım dedi sorun tüple ilgili çıktı anlayacağınız.dediğine göre araç benzini unutmuş sorun bundan bakalım tüpe geçince tekrar deneyeceğim.
Diğer gösterge sorunu da göstergelerin bağlı olduğu elektronik devre kartı var ,onunla alakalı bir sorun o kartın tamir edilmesi gerekli,şaşmaz da oto anka var sürekli yapıyor bunlar bu sorunu daha sabah yaptım dedi ordaki eleman,150-250 arası masraf tutar dedi.Yaptırmayı düşünmüyorum arada bi geliyor bununla idare ederim sanırım :)

Çevrimdışı fozcann

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bilgi olsun diye yazıyorum ,aracı 300 km filan kullandım aslında boş bir şeydi çünkü araç benzinde hiç geç marş alarak çalışmıyordu,ama yinede yaptım düzelmedi,bitlis te çalışıyorum ben ankaradan buraya gelince burdaki atikerciye götürdüm sıra ile beyin enjekörler ve regülatörü değiştirdik en son regülatörü değiştirince düzeldi sorunum,araştırdığıma göre regülatörün içindeki diyafram denilen parçadan yapıyormuş garantili olduğu için komple regülatörü değiştirdik.tüpçüler bu sorunlara genelde benzin pompası derler yada bizde kendimiz ilk çalışma benzinle yapılır filan diye biliriz ama ,regülatör denilen parçayı sökünce bir tarafından antirifiz döküldü yani sistemin en başındaki parça bu olduğunu gördüm.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Fatih bey hadi geçmiş olsun bakalım,sırf bu dertlerden dolayı lpg işine soğuk bakıyorum 2007 yılından bu yana lpg den uzağım sorunsuz bi şekilde geziyorum.lpg bu ülkeni kaçamayacağı gerçeklerden birisi malesef,4.40 tl olan benzinden sonra.lpg taktıracak arkadaşlarda en iyi marka ve en iyi ustaya taktırsınlar ki çorçocuğun elinde maskara olmasınlar.yoksa araçtan soğuturlar.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ