škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

octavia 1.6 glx i 2000 model

fozcann · 18 · 13301

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fozcann

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar , Octaviam ile iki sorunum var ,ankaradayım ak otaya götürdüm dün ancak sorun devam ediyor,birde sizlere danışmak istedim.
Birinci sorunum ,genelde sabahları ve akşam geç saatlerde çalışırken 6-7 marşta çalışıyor.bazende uzun süreli parklarda ,1. ila 1.5 saat park ettim diyelim geldiğimde ama çok nadir.ama sabahları ve akşamları garanti yapıyor.Bu sorun yeni başladı.yani motor soğukken yapıyor galiba ,Bununla ilgili hareret münşüründen yapar dediler ve değiştirdiler ,g 47 sensörü arızalı diye bir hata vardı onu düzelltiler.ek olarak ben bujileri ve benzin filtresini değiştirdim.gaz kelebeğini temizlediler ancak sabah kalkıp aracıma bindiğimde yine 6-7 marşta aldı.
İkinci sorunum uzun yolda bir kere yağ lambasını yaktı.Panikle aracımı durdurup yağına baktım ancak yağı normaldi.tekrar devam ettim yoluma bir daha yağ lambası (kırmızı ) yakmadı.Ben yine yağ değişimi geldiği için yağını ve yağ filtresini değiştirdim,1000 km kadar yol yaptım ama bir daha yağ lambasını yakmadı .ancak şimdi göstergeler (hareret ,devir ,hız göstergesi sıfır da kalıyor ,en altta,)ve aynı zamanda kontağı ilk taktığımızda araç test yapıyor ya onlardan sadece hava yastığı ,el freni abs ve akü lambaları yanıyor.onun dışında ne yağ ne benzin lambası vs yanmıyor.bazen çalışıyor ama genelde çalışmamaya başladı.ak oto yine yukarıdaki göstergeler bozuk dedi değişmesini gerektiğini söyledi biraz masraflı diye istemedim. bu gün farkettim alt taraftaki saydığım nesnelerde yukarıdaki göstergelerle doğru orantılı olarak arızaya geçiyor.Kusura bakmayın detaylı anlatmak için bu kadar uzun yazdım.teşekkür ler yardım eden arkadaşlarıma şimdiden.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
:hsg:

Akünün gücünü ölçtürdünüz mü hiç? Zayıf akü bir çok sistemin kelek çalışmasına yol açabiliyor.

Çevrimdışı fozcann

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;276810

Akünün gücünü ölçtürdünüz mü hiç? Zayıf akü bir çok sistemin kelek çalışmasına yol açabiliyor.
yok yarın tekrar götürücem o zaman baktırayım ona bu üç gösterge hız devir benzin göstergeleri alltaki elektronik göstergeler ile aynı karttamıdır acaba öyle ise soğuk lehim filan diyecem.

octaviaman

• Ziyaretçi

:+1: Akü ve şarjı kontrol ettirin.Göstergelere dalmayın hemen.
Ayrıca İyi bir usta aracı görsün.

06lkn66

• Ziyaretçi
ak oto evimin karşısında gitmek hatasına bi kez düştüm daha sorunu tam dinlemeyip kaputu açmadan fiyat veren müşteriye yolunacak kaz gözüyle bakan adamlar başka bi özel servisede gidin bence

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yakıt aldığınız yeri değiştirin marş motorunuza bir baktırın birde aküye baktırın ilk bunları inceletin derim :)

Çevrimdışı fozcann

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 06lkn66;276898
ak oto evimin karşısında gitmek hatasına bi kez düştüm daha sorunu tam dinlemeyip kaputu açmadan fiyat veren müşteriye yolunacak kaz gözüyle bakan adamlar başka bi özel servisede gidin bence

aynen dediğiniz gibi bir daha gitmeyi düşünmüyorum.Sizin varmı tavsiye edeceğiniz iyi bir usta ,telefon numarasını filan gönderebilirmisiniz özelden rica etsem.

Alıntı yapılan: kadir_;276899
Yakıt aldığınız yeri değiştirin marş motorunuza bir baktırın birde aküye baktırın ilk bunları inceletin derim :)

Aracım lpg li ama tabiki önce benzinle çalıştığı için çok küçük ihtimallede olsa benzin den olabilir tabi benimde aklıma gelmişti ,benzini harcayıp iyi bir yerden doldurup deneyim.iyi bir usta bulursam diğer tavsiyelerinizi kontrol ettiricem ama burda yaşamadığım için bilmiyorum.önce iyi bir usta bulmam lazım.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Alıntı yapılan: fozcann;276935
Aracım lpg li ama tabiki önce benzinle çalıştığı için çok küçük ihtimallede olsa benzin den olabilir tabi benimde aklıma gelmişti ,benzini harcayıp iyi bir yerden doldurup deneyim.iyi bir usta bulursam diğer tavsiyelerinizi kontrol ettiricem ama burda yaşamadığım için bilmiyorum.önce iyi bir usta bulmam lazım.

Belli zamanlarda lpg'li araçlarda aracın kendi ECU'sunun resetlenmesi gerekebiliyor. Bunun için 1 hafta kadar benzinle kullanmayı öneriyorlar. Diğer yöntemler işe yaramazsa bunu unutmayın...

Çevrimdışı fozcann

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;276947
Belli zamanlarda lpg'li araçlarda aracın kendi ECU'sunun resetlenmesi gerekebiliyor. Bunun için 1 hafta kadar benzinle kullanmayı öneriyorlar. Diğer yöntemler işe yaramazsa bunu unutmayın...

bu bün baya bir araştırdım internette ,Bu sorunun genelde lpg enjektörlerinden yada gaz ayarından yaptığını dair bilgiler edindim.Hem gaz hem benzin veriyormuş arızalı enjektörler olmassa bir de lpg ciye göstereyim diyorum.

06lkn66

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: fozcann;276933
aynen dediğiniz gibi bir daha gitmeyi düşünmüyorum.Sizin varmı tavsiye edeceğiniz iyi bir usta ,telefon numarasını filan gönderebilirmisiniz özelden rica etsem.

ben eski yetkili servis zeki ünaldıya gidiyorum yetkili servis olduğu dönemlerde garanti için kullanıyorduk atadan sonra dört dörtlük bir yer garanti dolduktan sonrada bırakmadık yeri şaşmazda netten araştırırsanız bulabilirsiniz

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Motor yağına aracı durdurup bakarsanız sizi yanıltır, seviyesi olması gerekenden yukarda çıkar, hiç kullanmadan mesela tüm gece durmuş ve ertesi sabah açıp bakın. Yağ seviyeniz düşükse birazda basıncı düştüyse yağ uyarısını yakar, yağ hepsinden önemli bir durum. Allah korusun tam yağlama yapamayıp yatak sarmaya kalkar komple motor yaptırmak zorunda kalırsınız.

Çevrimdışı umutaras

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle

Havalar soğudukça zayıf aküler kendini belli edecektir. Hoşgeldin kış...

Çevrimdışı fozcann

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FF;277121
Motor yağına aracı durdurup bakarsanız sizi yanıltır, seviyesi olması gerekenden yukarda çıkar, hiç kullanmadan mesela tüm gece durmuş ve ertesi sabah açıp bakın. Yağ seviyeniz düşükse birazda basıncı düştüyse yağ uyarısını yakar, yağ hepsinden önemli bir durum. Allah korusun tam yağlama yapamayıp yatak sarmaya kalkar komple motor yaptırmak zorunda kalırsınız.
zaten ertesi günü yağını değiştirdim aracın bir daha yakmadı,bende ondan korktum hemen durdurdum iki çentik vardı en fazla onun yarısı giderdi galiba bekleseydim.usta kirli yağdan da olabileceğini söyledi ,ak otodaki ama güvenmiyorum 20  21 yaşındaki çocuk ordaki çoğu elemanlar.

Alıntı yapılan: umutaras;277137
Havalar soğudukça zayıf aküler kendini belli edecektir. Hoşgeldin kış...

arkadaşımın dediği yere götürüp akü kontrolünü mutlaka ileteceğim teşekkür ederim.

Alıntı yapılan: 06lkn66;276982
ben eski yetkili servis zeki ünaldıya gidiyorum yetkili servis olduğu dönemlerde garanti için kullanıyorduk atadan sonra dört dörtlük bir yer garanti dolduktan sonrada bırakmadık yeri şaşmazda netten araştırırsanız bulabilirsiniz
teşekkür ederim buldum sabah ordayım işallah ustanın yönlendirmesine göre tüpede baktırırım olmazsa ,çok sağolun yardımlarınız için

Çevrimdışı fozcann

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Zeki ünaldı servisi dediğiniz gibi baya hoşuma gitti.Baya ilgilendiler ,AK oto gibi direk şunu değiştirelim filan demediler.Önce iyi bir lpg ciye gidin onlar baksın belki sorun ordadır.çözüm alamazsanız bize gelin araç bir iki gün kalsın soruna bakalım dediler.AK oto hiç bir şey demeden değiştirmeye başlamıştı.
Göstergeler ile ilgilide elektronikçiye yönlendirdiler ,göstergelerin bağlı olduğu kartta sorun varmış tamir edilecek ancak 150 250 arası masraf tutar dediler.Sabah yapmadı bakalım birde aküyü değiştirdim zeki ünaldıda , aküden kaynaklı olup olmadığını da göreyim olmazsa giderim diye düşünüyorum elektronikçiye.

aküyü ölçtüler test sonucu marş gücü :%57 çıktı aküyü değiştirin uyarısı verdi cihaz ,bende bitliste yaşadığım için ve 2 sene daha binmeyi düşündüğüm için birde bu gösterge sorununun aküden de kaynaklı olabileceğini düşündüğüm için değiştirdim.sizce bu oran aküyü değiştirmek için yeterli bir değermidir ?
Yeni aküde bu oran %95 çıktı.
Bu arada öğleden sonrada lpg ciye gidicem durumdan sizleri bilgilendirmek istiyorum.Belki sizlerinde başına gelebilir bu sorunlar.
« Son Düzenleme: 01 Kasım 2011, 12:54:28 Gönderen: fozcann »

Çevrimdışı swwp07

• 150 HP
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
üstat benim araçda bazen abs lambasını yakar ve tek marşta çalışmazdı sorun lpg ile benzin ayrımını yapan bi sigortanın kurum bağlamasıymış. bu bahsettiğim sigorta panelde değil akünün üzerinde tek bi sigortaydı.
belki yardımcı olabilir:)

octavia rally team powered by swwp07