škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Triger kayış seti değişimi ile ilgili yardım lütfen

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı dermani06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bu triger kayış seti ne zaman değiştirilmeli değiştirme gecikirse ne gibi zararları olur.nerede değiştirmem avantajlıdır bilgisi olan varsa paylaşsın lütfen

Çevrimiçi lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
4 yıl veya 90 bin km. ama kayışsa triger.

Araç 1.2 motorlu ise zincirlidir, onun ömrü farklı...

Çevrimdışı dermani06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;277324
4 yıl veya 90 bin km. ama kayışsa triger.

Araç 1.2 motorlu ise zincirlidir, onun ömrü farklı...

1.4 dizel araç 2007 model,zamanı geldi mi yani

Çevrimiçi lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dermani06;277389
1.4 dizel araç 2007 model,zamanı geldi mi yani

Kayışlıysa 4 yılda değişim öneriyor, kaç binde olursa olsun

Çevrimdışı dermani06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;277390
Kayışlıysa 4 yılda değişim öneriyor, kaç binde olursa olsun

kayış mı zincirmi olduğunu öğrenmek için aracın hangi kısmına bakmak gerekir.dizel roomilerde zincirmi kayış mıdır

Çevrimiçi lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dermani06;277609
.dizel roomilerde zincirmi kayış mıdır

Kayışlı diye biliyorum.

Çevrimdışı ALi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
2007 1.4 tdi benimkide 2,3 ay oluyor degiseli triger kayis.benimki km olarak degilde yil olarak degistirdim usta gerek yok desede riske girmedim,ben ozel servisde degistirdim yetkili servis sadece triger setine 850 tl istedi.

Çevrimdışı dermani06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: akinali1919;277630
2007 1.4 tdi benimkide 2,3 ay oluyor degiseli triger kayis.benimki km olarak degilde yil olarak degistirdim usta gerek yok desede riske girmedim,ben ozel servisde degistirdim yetkili servis sadece triger setine 850 tl istedi.

nerede kime ne kadara değiştirdiniz.teşekkürler

Çevrimdışı Pamukhoca

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Sayın Roomsterdaşım,
Arkadaşların da yazdığı gibi triger değişimi 4 yıl ya da 90.000 km olarak (Hangisi erken gelirse) yapılıyor.
Değişmezseniz motoru dağıtır; böylece bir  pancar motoru alıp takarak daha ucuza seyahat edebilirsiniz!
Yetkili servisleri hiç tavsiye etmem. Bir arkadaşın da yazdığı gibi öpecek adam arıyorlar. Ben, İstanbul'da bir özel serviste geçen ay değişimi yaptırdım.
Triger seti, 80.000 bakımı ve bir kaç ufak değişim de dahil 840 TL ödedim. Yolun düşerse mail at, seni de hizmetten faydalandıralım.
pamukhoca@gmail.com

Çevrimdışı dermani06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Pamukhoca;277858
Sayın Roomsterdaşım,
Arkadaşların da yazdığı gibi triger değişimi 4 yıl ya da 90.000 km olarak (Hangisi erken gelirse) yapılıyor.
Değişmezseniz motoru dağıtır; böylece bir  pancar motoru alıp takarak daha ucuza seyahat edebilirsiniz!
Yetkili servisleri hiç tavsiye etmem. Bir arkadaşın da yazdığı gibi öpecek adam arıyorlar. Ben, İstanbul'da bir özel serviste geçen ay değişimi yaptırdım.
Triger seti, 80.000 bakımı ve bir kaç ufak değişim de dahil 840 TL ödedim. Yolun düşerse mail at, seni de hizmetten faydalandıralım.
pamukhoca@gmail.com

teşekkürler.İstanbul bana biraz ters kalıyo ama insanlık hali bellide olmaz.Banada serviste gerek yok denildi ama dediğiniz kadar ciddi bir durumsa hemen değiştirmeli.

Çevrimdışı ALi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dermani06;277850
nerede kime ne kadara değiştirdiniz.teşekkürler
ben sivas merkezdeyim,triger,devridaimpompasi,antifiriz,mobil yag,filitreler toplam iscilik dahil 650 tl verdim.

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arabalarınız henüz düşük km'de ama yıldan dolayı zamanı dolduysa sadece kayışları değiştirmeniz yeterlidir. Söküldüğü zaman kontrol edilir tabi ama 90 binleri devirmemiş arabada devirdaim, gergi rulmanı gibi parçaların değişimi fiyat kabartmaktan başka birşey değildir, bu parçaların yıl ömrü değil km ömrü vardır ama kayış adı üstündedir, durarakta zamanla bozulmaya başlayabiliyor.
Arabanız 90 binleri devirmediyse bunları pek boşuna değiştirmeyin, sadece kayış değiştirin yeterli. Devirdaim, gergi rulmanı gibi parçalar 100 binleri deviren parçalardır.

Çevrimdışı dermani06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar biraz önce elazığ servisini aradım triger kayış seti değişim 450 tl dedi.Sizin söylediğiniz rakamlara göre çok iyi değil mi?

Çevrimdışı mutluoztan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
triger kayış seti ise 450 tl iyi fiyat ama sadece triger kayışı içinse fazla bence

Çevrimdışı ALi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dermani06;283775
Arkadaşlar biraz önce elazığ servisini aradım triger kayış seti değişim 450 tl dedi.Sizin söylediğiniz rakamlara göre çok iyi değil mi?
verilen fiyat cok iyi,takilacak setin markasina dikkat edin markaya göre 175 tl yede var 325 tl yede var,bana sadece triger set iscilik 850 denmisti,