škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Skoda'nın VW araçlarından farklılıkları...

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı LeChiffre

• Weatherman
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
araba almaya karar vermeden 1- kullanana sorarim, 2- galeriye servis kapisindan girerim. Yillarin reno sundan sonra skoda almamin nedeni de budur. hicbir araci da sirf markasi var diye almadim. hatta servisteki usta octavia tour u bile icine sinerek alabilirsin demisti 2009 yilinda.

Çevrimdışı pumperking

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;278594
Dosyayı buldum

http://s2.dosya.tc/server4/bpKtzD/VWSkoda.pdf.html

golf ile octavia arasında kaldım.arada hatırı sayılır fark var.bu dosyayı tekrar yollar mısınız? incelemek istiyorum. silinmiş.yandex.disk e eklerseniz silinmez.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: pumperking;435213
golf ile octavia arasında kaldım.arada hatırı sayılır fark var.bu dosyayı tekrar yollar mısınız? incelemek istiyorum. silinmiş.yandex.disk e eklerseniz silinmez.

Fabia ve Polo kıyaslanmıştır, acele yüklüyorum en kolay yere

http://dosya.co/download.php?id=51A617A51

Çevrimdışı anamarina

• az kaldı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
teşekkürler hocam bu paylaşım için fiyat farkının nedenide açıkça ortada

Çevrimdışı zaferhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
akrabaya bir araç alalım dedik...ikisi de aynı fiyata denk geliyordu..biri seat leon 1.6 tdi donanım full ..diğeri golf dsg 1.4 tsı...comfortline di galiba..ben yalvardım seatı al diye ama o golf aldı...orada anlatım avantajlarını ama..ikna olmadı..

orada anladım ki bu araçların arasındaki en büyük fark imaj...

birde VW ciler daha sert araba kullanıyorlar..skodacılara yolda dikkat edin hep sakin..kendi şeritinde :)

Çevrimdışı hunter

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
bana göre alman arabaları birbirine benziyor. aynı japonlarda olduğu gibi. kaportadan tutun da motoruna, kronik sorununa kadar... sadece aralarında küçük nüans farkları var. skoda mı vw mi derseniz seçim sizin. insanımızın büyük çoğunluğu vw skodadan daha iyidir diyor önyargılı olarak. japoncular da toyota honda der. bunun altında yatan en büyük sebep toplum baskısıdır. bu arabayı alırsam satarken sorun yaşarmıyım korkusudur.  ben 2011 model 2. el fabia aldım. aldığım paraya 2008 sağı solu kazalı poloyu zor alıyordum. tercihimi fabiadan yana yaptım ve memnunum iyiki fabia almışım diyorum. bu fikrimde bir skoda mühendisi çok etkili oldu. kendisine fabialar hakkında sorular sordum. motoru, üretimi vs hakkında. motorun skoda fabrikalarında üretildiğini vw, seat, skoda ve audiye satıldığını, bilindiği gibi fabiaların vw motorlu değil, ortak markaların skoda motorlu olduğunu ve motorların skoda fabrikalarında üretildiğini söyledi.
başka bir örnek, 3 yıl 2006 model toyota corolla hb  kullandım. ev alırken aracımı satıp yüksek model düşük fiyat kriterleri ile araç aramaya başladım. ve daihatsu ile karşılaştım. 2004 model daihatsu yrv turbo aldım. ve daihatsu markasının safkan bir japon olduğunu, toyota, mazda, honda, nissan gibi birçok japon otomobil üreticisine motor sattığını sonradan öğrendim. aracı almadan önce ve kullanırken yakın çevrem hep '' bu aracı nereden buldun, son sahibi olacaksın vs'' gibi sinir bozucu şeyler söyleyip durdular. aracı 2 sene kullandım. şase numarası bile ''JDAM'' (japanese domestic marketing=japonya iç pazarı)ile başlar daihatsuların. hayatımda kullandığım en keyifli ve donanımlı araçtı. satmaya karar verdim ve toyotayı sattığım sürenin 1/4 ünde sattım.
o yüzden önyargılardan kurtulmak lazım. passat şöyle octi böyle değil. parçaların neredeyse çoğu aynı, ufak tefek farklar da olsun artık...:)

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
dün arabayı erkayalarda yıkarken bi octici ile tanıştım siteyede davet ettim
2012 model optimal mpı vardı biraz sohbet ettik lpg yi falan sordu sonra motor kaputunu açıp bak bakalım lpg sistemini görecekmisin dedi baktı baktı göremedi. sonra benim motor kapağı dikkatini çekti bende yok dedi dedim nasıl olmaz üç kuruşluk şey o kadar ısrar etmiş yok bunlarda demişler dedim mutlaka vardır git başlarına ekşi kazalı çıkmalardan da olsa versinler.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: hunter;435329
...2004 model daihatsu yrv turbo aldım...
O aracın motoru yanlış hatırlamıyorsam 1300cc hacminde idi ve turbo ile donatılmıştı. VW 1.4' e turbo taktı her yerde asrın işiymiş gibi reklam yaptı. 1985' te Renault 11 1.4 Turbo üretiyordu, keza Daihatsu YRV Trubo vardı. Ancak VW yapınca talep patlıyor.
Ördek yumurtası tavuk yumurtasından çok çok daha besleyicidir. Örderk yumurtlarken hiç ses çıkartmaz ancak tavuk ise ciyak ciyak ortalığı birbirine katar. Talep gören de tavuğun yumurtasıdır. ;)

Çevrimdışı hunter

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
aynen öyle. millet vw ile ferrrariyi kıyaslayacak neredeyse. yrv 1,3 140 hp idi ve 0-100'ü 8 saniyenin altında idi. yrv turbo kullanıcılarının hiçbirinden yağ eksiltme gibi birşey duymadım görmedim. tek kronik sorunu cam açma düğmeleri sert basarsan kırılabiliyordu.... ona da sorun derseniz tabiki. vw kötü araç yapıyor demiyorum, kendini çok yukarıda görmemek gerek diyorum.

Çevrimdışı ALANSO

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Birde o yrv leri büyük turbo ve intercooler ile görün , aman aman 300ps ve fena ....:D

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: ALANSO;435432
Birde o yrv leri büyük turbo ve intercooler ile görün , aman aman 300ps ve fena ....:D
1.3 ve 300HP mi?:hmm::blm:

Çevrimdışı hunter

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
ben 130 iken gaza basamıyordum. pati çekip duruyordu. 300 olsa thy yazdırırdım arabaya herhalde....:)

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı BRS99

• VAG Meraklısı
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bence Skoda VW'den daha üstün VW araçlara heryerde var buda arabayı ve sahibini basitleştiriyor bence SKODA herkez de yok ve daha nadir bulunuyor yani arabadan anlayan alıyor