škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeti yakit deneyimleri 4,11,2011

0 Üye ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı yeti301111

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Herkese merhaba,

Aralık ayında aldığım 1,2 TSI DSG YETİ ile bu zamana kadar çok farklı yollarda ve trafikte aracı kullandım. Aracın yakıt tüketimi elbette sürücü ve gittiğiniz yola göre çok değişkenlik gösterebiliyor.

En basit örneği, eşim kozyatağı çiftehavuzlar arasında ve yoğun tarfikte gidiyor ve aracın yol bilgisayarı dur kalk trafikten dolayı 10-13lt / 100km gösteriyor. Ben kozyatağı levent arasını ortalama bir trafik ile gittiğimde (dur kalk olmayan ama çok süratli gidemediğim) yol bilgisayarı 6,5 lt / 100 km gösteriyor.

Aynı şekilde Ankara İstanbul arasını sabit 120 km (araç ful 5 kişi artı bagaj dolu) gittim ve yol bilgisayarı 7lt/100 km gösterdi.

Tüm bunların dışında aracı aldığım ilk günden beri tuttuğumun bir yakıy maliyeti dosyam var. Bu dosyaya göre 1/12/2011 - 10/05/2012 aralığında toplam 523,87 lt yakıt almışım ve karşılığında 2333TL ödemişim. Aracımın yaptığı mesafe 5850 Km. şehir içi ve şehir dışı ama şehir içi biraz daha fazladır. Yani özetle benim YETİM ortalama 8,95 LT / 100 km yakmış durumda. sonuçta km başına 40 kuruş yakmış.

Çevrimdışı YÜKSEL

• Forumun Abisi
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yeti301111;352478
Herkese merhaba,

Aralık ayında aldığım 1,2 TSI DSG YETİ ile bu zamana kadar çok farklı yollarda ve trafikte aracı kullandım. Aracın yakıt tüketimi elbette sürücü ve gittiğiniz yola göre çok değişkenlik gösterebiliyor.

En basit örneği, eşim kozyatağı çiftehavuzlar arasında ve yoğun tarfikte gidiyor ve aracın yol bilgisayarı dur kalk trafikten dolayı 10-13lt / 100km gösteriyor. Ben kozyatağı levent arasını ortalama bir trafik ile gittiğimde (dur kalk olmayan ama çok süratli gidemediğim) yol bilgisayarı 6,5 lt / 100 km gösteriyor.

Aynı şekilde Ankara İstanbul arasını sabit 120 km (araç ful 5 kişi artı bagaj dolu) gittim ve yol bilgisayarı 7lt/100 km gösterdi.

Tüm bunların dışında aracı aldığım ilk günden beri tuttuğumun bir yakıy maliyeti dosyam var. Bu dosyaya göre 1/12/2011 - 10/05/2012 aralığında toplam 523,87 lt yakıt almışım ve karşılığında 2333TL ödemişim. Aracımın yaptığı mesafe 5850 Km. şehir içi ve şehir dışı ama şehir içi biraz daha fazladır. Yani özetle benim YETİM ortalama 8,95 LT / 100 km yakmış durumda. sonuçta km başına 40 kuruş yakmış.

Benim Yeti'nin değerlerine en yakın değerler bunlar:ok:. Bunun altındaki tüketimler bana pek mümkün gözükmüyor, en azından İstanbul'da...
Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım etmez. MONTAIGNE... :dede:

Çevrimdışı skoda2

• Skoda Pilotu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.otomobilucargider.com/
Benim yetim daha 1.000 km olamadı ama bir kaç gün sonra olur uzun yol la şehir içi aşa yukarı aynı km yapıyoruz arabanın uzunyol ortalaması 8.2 ama  biraz basıyorum basmadığım zaman 7.6-7.5 civarında geziyor ama araba daha yeni bi 3.000 km yi atlatalım 7.0 lt de olucağına inanıyorum

Çevrimdışı Blackhawk

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhaba bende yeni bir yeti sahibiyim 2 günde 270 km yol yaptim 100 tl benzin alarakbnm hesaplarima gore 430 kurus yakmakta kilometrede yol bilgisayarina gore 10.5 lt 100 kilometredeki yakit kullanimi sanirim ilk degerlerim biras yuksek

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: Blackhawk;370367
Merhaba bende yeni bir yeti sahibiyim 2 günde 270 km yol yaptim 100 tl benzin alarakbnm hesaplarima gore 430 kurus yakmakta kilometrede yol bilgisayarina gore 10.5 lt 100 kilometredeki yakit kullanimi sanirim ilk degerlerim biras yuksek

Eğer trafik sıkışıksa İstanbul'da 10 litre normal, arkadaşımda da 1.2 TSI DSG Yeti var, onunla sürekli kıyas yapıyoruz, öte yandan kişiye göre tüketim bile farkediyor tarzına göre.

Çevrimdışı indigo38

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ben geçen hafta Kayseri - Mersin - Silifke  arası yolculuk yaptım ve hafta sonu aynı yoldan döndüm. Ortalama 110 -120 km/saat hızla seyrettim. Giderken 8,2 lt/ 100 km
Dönüşte 8,9 lt/100 km tüketim gördüm. Klima sürekli açık idi.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: lrfan;370446
Eğer trafik sıkışıksa İstanbul'da 10 litre normal, arkadaşımda da 1.2 TSI DSG Yeti var, onunla sürekli kıyas yapıyoruz, öte yandan kişiye göre tüketim bile farkediyor tarzına göre.
Arkadaşınız da foruma üye olsa ya, İrfan Bey.:bnn:

Çevrimdışı YÜKSEL

• Forumun Abisi
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;370539

Aha da oldum ne olacak şimdi :kvg::++:

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;370539

:+1::+1::hoh::hih::hih::hoh:
Üstelikte benim hemşehrim ve abim :hoh::hih::hoh::hih:

Alıntı yapılan: YÜKSEL;370549

:adm::adm::adm::adm::adm:

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Pişti oldun Uğur, geliyoruz yanına zopayla  :vur:

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;370585
Pişti oldun Uğur, geliyoruz yanına zopayla  :vur:

:favo1::favo1::favo1::kart::kart::heo::heo::kro1::kro1::boks::boks::hako::hako::cnv::cnv::moto::moto::taka::taka::gkhn::gkhn::ddd::ddd:

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: YÜKSEL;370549
Vay kankam benim! Re-hoşgelmişsin. Kem küm kum kom kım... Eee! N' olcak nan şinci?!:rm:

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;370589
Vay kankam benim! Re-hoşgelmişsin. Kem küm kum kom kım... Eee! N' olcak nan şinci?!:rm:

Sen gaveyi hazırla, yanınada benim beğendiğim gaymaklılardan alıver :rm::rm::rm:

Çevrimdışı YÜKSEL

• Forumun Abisi
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;370589
Bittin sen kankiyus
"Angry Birds" vakasını da kuşgillerden :++:birinden duydum onun için de ayrıca bittin:kvg:
Ahmet, Ben, Baki ilk buluşmada işini bitiriyoruz.

Bu arada konu dağılmasın "az tüketmek için çözüm sağ ayağınızın altındadır":knp:

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: YÜKSEL;370604
Bittin sen kankiyus
"Angry Birds" vakasını da kuşgillerden :++:birinden duydum onun için de ayrıca bittin:kvg::knp:

Kim o kuş :fiuv: