škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeti yakit deneyimleri 4,11,2011

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ZİRAATÇİ

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
az yakıyor doğru.benim 1.2dsg yeti 300 kuruş yakıyor.benim aklıma takılan bişey daha var.neden 1.2dsg lere start stop takmıyorlar.bence ne olursa olsun millet benzinli olduğu için yetiden çekiniyor.ama ne kadar çok özellik olursa o kadar iyi olmazmı.green line a start stop var ama benzinlide yok.ben skodanın satış kriterlerini anlayamıyorum

Çevrimdışı Blackhawk

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
araba özellikleri sayılırken arka camlarda otomatik denince gülmüştüm hangi çağdayız mercedes 80 lerde standart olarak sunuyordu :)

Çevrimdışı Blackhawk

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Sanırım tekrarlamakta fayda var aracım 1.2 tsi dsg şanzıman sıfır araç şuan 1000 kilometreyi geçti. Aracımla 15 günde yaptım bu km yi .En son fulledigimde aracımı 221 tl verip litresi 4.20 den benzin aldım 53 litre bu benzinle tam 520 km yol yapabildim ağırlıkla şehir içi trafik hatta yoğun trafik diyebilirim çünkü malum istanbulda sabahları inanılmaz yoğun istikametim Çekmeköy den Taksim istikameti.Aracımı aldığım günden beri aldığım benzinler 100+100+220+50=470 TL ve kat ettiğim km 1170 ben kendimce yaptığım hesaplarla ortalama maliyet 430 kuruş kilometre başına tüketimim sizin bu verilere bakarak bu rakamlarda ne kadar bi azalma olabileceğini söyleyebilirmisiniz çünkü çok uçuk rakamlar telafuz ediliyor bir depoyla 900 km gördüm diyenler var :) arkadaş uludağdan bursa merkeze filan iniyor herhalde yada ben f1 pilotu gibi kullanıyorum :) bu arada en son sabah deneme amaçlı 50 tekrar aldım ilk 50 tl alışımda 125 km gitti araç bakalım ikinci 50 tl de ne kadar gidicek da soft kullanmayı denicem saygılar...

Çevrimdışı ZİRAATÇİ

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Blackhawk;373877
Sanırım tekrarlamakta fayda var aracım 1.2 tsi dsg şanzıman sıfır araç şuan 1000 kilometreyi geçti. Aracımla 15 günde yaptım bu km yi .En son fulledigimde aracımı 221 tl verip litresi 4.20 den benzin aldım 53 litre bu benzinle tam 520 km yol yapabildim ağırlıkla şehir içi trafik hatta yoğun trafik diyebilirim çünkü malum istanbulda sabahları inanılmaz yoğun istikametim Çekmeköy den Taksim istikameti.Aracımı aldığım günden beri aldığım benzinler 100+100+220+50=470 TL ve kat ettiğim km 1170 ben kendimce yaptığım hesaplarla ortalama maliyet 430 kuruş kilometre başına tüketimim sizin bu verilere bakarak bu rakamlarda ne kadar bi azalma olabileceğini söyleyebilirmisiniz çünkü çok uçuk rakamlar telafuz ediliyor bir depoyla 900 km gördüm diyenler var :) arkadaş uludağdan bursa merkeze filan iniyor herhalde yada ben f1 pilotu gibi kullanıyorum :) bu arada en son sabah deneme amaçlı 50 tekrar aldım ilk 50 tl alışımda 125 km gitti araç bakalım ikinci 50 tl de ne kadar gidicek da soft kullanmayı denicem saygılar...
şu ana kadar aldığım benzin toplamı 1950 lira ve buna karşılık gittiğim km 6100km.hepsini ispat edebilirim.çünkü fişleri atmadım,biriktiriyorum.hergünde mudanya tepedevrenti 2 defa  tırmanıyorum.yani uludağdan fazla fark yok !

Çevrimdışı cagri-yeti

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Herkese selamlar hayırlı sürüşler. 1.2 tsi dsg active donanım+ aksiyon paket bir yetim var. Şu an 5.000kmyi geçti. Aracı teslim aldığımız gün kmde sakin sürüşe rağmen 40-50kuruş bir yakışı vardı ama 2000kmyi geçtikten sonra fark edilir bir şekilde düşme yaşadım. Şu an ekran verilerine göre bir depo benzinle 750km yol yapıyorum bazen 730 bazen 780 gibi değerlere değişebiliyor. Çoğu kez şehir içi fabrika verilerinin altında kalıyorum sıkışık trafikte hızlı kalkışlar yapmadığımda max. 8.4/100(lt/km) genel itibarıyla sincan-ulus arasında kullanırım 7.4-7.8 civarı bir yakışı karma olarak var şehirler arası ise (şu ana kadar sadece sincandan çubuka çevre yolundan gidiş geliş çok rüzgarlı ve tırmanmalı yolu bol olmasına rağmen) son  5-10dksını trafikte harcayarak 6.8lt/100km lik bir tüketimim var. Yaygınlaşmadan tüp düşünmüyorum yüksek hızlarda sabite yakın bir sürüş yakalayabilirseniz yakışında çok büyük değişikler olmuyor.

Çevrimdışı lezgin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
benim aracım 1.6 tdi cr ama yine de paylaşmak istiyorum.aracımı bayiden aldığım gibi şehirler arası yola çıktım.200 km yol yaptım.bilgisayar 5.1 lt ortalama gösterdi.iyi mi acaba.?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Yeni aracaın tüketim değerleri yüksek olabilir, zamanla karşılıklı alışılır, tüketim daha makul olur.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: lezgin;379781
benim aracım 1.6 tdi cr ama yine de paylaşmak istiyorum.aracımı bayiden aldığım gibi şehirler arası yola çıktım.200 km yol yaptım.bilgisayar 5.1 lt ortalama gösterdi.iyi mi acaba.?
"Şehirlerarası 200km yolu nasıl bir sürüş tarzıyla yaptınız da 5,1lt/100km ortalama elde ettiniz" sorusunun cevabı aynı zamanda az veya çok yaktığının cevabı da olacaktır.

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;379879
"Şehirlerarası 200km yolu nasıl bir sürüş tarzıyla yaptınız da 5,1lt/100km ortalama elde ettiniz" sorusunun cevabı aynı zamanda az veya çok yaktığının cevabı da olacaktır.

:hmm::hmm::hmm:

Çevrimdışı gbcomp

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FF;379883
:hmm::hmm::hmm:

Bende 1.2 dsg yeti var şehirler arası 90-100 km. arası hızda 4 kişi (ikisi çocuk yani genç demeliydim toplamda 80 kg.) bagaj dolu en düşük gördüğüm tüketim 5.9 lt. ortalama 6.2 litre 400 km de sizce tüketim nasıl? aracımda cruise control yok olsaydı sarfiyat düşermiydi? taktırmalımıyım...

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gbcomp;379926
Bende 1.2 dsg yeti var şehirler arası 90-100 km. arası hızda 4 kişi (ikisi çocuk yani genç demeliydim toplamda 80 kg.) bagaj dolu en düşük gördüğüm tüketim 5.9 lt. ortalama 6.2 litre 400 km de sizce tüketim nasıl? aracımda cruise control yok olsaydı sarfiyat düşermiydi? taktırmalımıyım...

Bence normal ve güzel bir tüketim.

Çevrimdışı tolga7482

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Yeti' mı bugün öğleden sonra teslim aldım. 1.2 TSİ Manuel aracım. Yaklaşık 60 km. Yaptım. Aldığı. 100 tilki yakıtın çeyreği gitti.
Daha önce 1.3 Combo kullanıyordum. Onunla da 50 tl mazot ile mac 180 km yapıyordum.o yüzden bana yakıtı abartı gelmedi henüz.
Ama gördüğüm kadarıyla klima çekişi baya etkiliyor.

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gbcomp;379926

Normal tüketim bencede. CC mucize yaratmaz, gereksiz bence.

Çevrimdışı Blackhawk

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Aracımı alalı yaklaşık 3 ay oldu ilk aldığımda değerler 100km\8-11 km arası değişiyordu şehir içinde şehir dışında ise 100km\6-8 arası değişiyordu şuan itibari ile bu rakamlar şehir içi 100km\6.5-8.5 şehir dışında ise 100km\5.5-7 litre civarında dolaşıyor diğer bir örnek bir depo benzinle 450 km şehir içinde gidiyor iken 550 580 km kadar yükseldim şehir dışında ise 700 kadar aracım gidiyor ortalama hızım 100-120 km civarında oluyor genelde şehir dışında benim bu süreçte bu azalmanın rodaj yada motorun açılması ile alakalı olmadığını düşünüyorum yetiyi ve dsg şanzımanı iyi okuma ile alakalı olduğunu düşünüyorum araç ağır ve 1.2 motor kalkışlarda yüksek yakıt tüketiyor fakat yolda seyir halinde çok makul dolayısı ile bu araçla sıkıntılı yollarda ilerlemediğiniz ve ayağınızı frene ve gaza az dokunduğunuz sürece daha iyi değerlere ulaşabilirsiniz bir ikinci tespitim s modunda kullanım bazen normal devirli kullanımdan daha iyi yakıt değerlerine sahip olabiliyor s modu çok yakar die bir kaide yok  yolun durumuna göre s modu kullanilabilir özellikler eğimli yollarda sizlerde deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben S modunu daha çok Fabişi yavaşlatmak için kullanıyorum  :)

Zira motor freni iyi oluyor seri arabada