škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Karbon Fiber Denemeleri

burock · 17 · 10395

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı burock

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Herkese iyi akşamlar,

Bugun uzuuun zamandır bekleyen karbon denemelerine başladım. Hiç aklımda olmayan ön panjur ile başladım. İlk başta siyah ile kapladım ama bana göre olmadı şimdide gri ile kapladım ama arabaya takmadım yarında onunla resim çekip eklerim.

Bu orjinali

Bunlar siyahla

Buda gri

« Son Düzenleme: 10 Kasım 2011, 18:48:18 Gönderen: burock »

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bencede pörtleğe gri iyi gider :)
-------------------------------------------------

Çevrimdışı burock

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Buda gri ler. Bunda karar verdim siyahtan daha çok yakıştı bence

Çevrimdışı osiiso

• ST Sivas Şubesi
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
daha sonra bırakma olurmu, yapışkan en nihayetinde :confused:
.

[SIGPIC][/SIGPIC]

"2007 Corolla 1.6 MMT Xenon+VSC"

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Çok güzel olmuş elinize sağlık :) plakalık iptali diyicektim bir an ama sıkıntlı olur :)
-------------------------------------------------

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Abi eline sağlık çok güzel olmuş.

Bende bizim gri dekorlar için bir şeyler düşünüyorum ama karar veremedim henüz.Gri carbon nasıl olur acaba? :)

Çevrimdışı SubaruOutback

• Nano Ürün Uzmanı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Elinzie sağlık, ben siyahı daha çok beğendim :ok:
[SIGPIC]http://img442.imageshack.us/i/chemicalguyslogo.jpg/[/SIGPIC] Toritsuka Reta

Çevrimdışı burock

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: osiiso;280300
daha sonra bırakma olurmu, yapışkan en nihayetinde :confused:

Baya sağlam bir yapışkanı var ve buna rağmen birkaç yüzeyde denedim en ufak yapışkan kalıntısı bırakmadı. Siyahı yaptıktan sonra söktüm o parçarlarla laptop kapladım yapışkanlığından en ufak bişey kaybetmedi. Ama uzun vadede deneyip görmek lazım. Beni sıcak havalar korkutuyor aslında.Paspasların altına yapışkanlı cırt yapıştırmıştım soğuk havada süperdi tatile gittik güneşte kaldı araba tüm cırtlar koyverdi her yer yapışkan oldu:(

Alıntı yapılan: gokcen59;280301
Çok güzel olmuş elinize sağlık :) plakalık iptali diyicektim bir an ama sıkıntlı olur :)

Plakalığı babam özellikle taktırdı o yüzden hiç ellemeyi düşünmedim ama siyah yerlerine karbon çekebilirim malum folyo fazlası var elimde ucuzda olunca heryere yapıştırıyorum:++:
Alıntı yapılan: Can;280309

Bende bizim gri dekorlar için bir şeyler düşünüyorum ama karar veremedim henüz.Gri carbon nasıl olur acaba? :)

Can yaptırcak olursan 3m in ürününden yaptır,bide oval yerler köşeler varsa bir profesyonele yaptır. Benim yaptığımda ufak tefek hatalar var ama arabayı sürerken görmediğim için sorun olmuyor:++:
Senin iç olduğu için her seferinde gözün takılır
Alıntı yapılan: SubaruOutback;280313
Elinzie sağlık, ben siyahı daha çok beğendim :ok:

İlk başta griydi panjur göz alışmış griye siyah garip oldu bide tamponun siyahı ile tonu farklı olunca hoşlanmadım:)

Çevrimdışı Hacı Köksal

• Bosch + Karcher
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ürünü netten mi aldın? benim de iç kısımda bazı yerlere siyah karbon uygulama niyetim var ama biraz daha inceleyip gaza gelmem lazım.

Çevrimdışı burock

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kxlylmz;280767
Ürünü netten mi aldın? benim de iç kısımda bazı yerlere siyah karbon uygulama niyetim var ama biraz daha inceleyip gaza gelmem lazım.

Evet gittigidiyordan aldım. Aslında piano black alcaktım ama karbonda gri renk olduğundan karbon aldım

Çevrimdışı mutluoztan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

can gri karbon yerine parlak piyona siyahıda düşünebilirsin tanıdığım bir abi yapmıştı resimlerini bulursam eklerim opel astralardaki gibi parlak piyona siyah gerçekten çok hoş duruyordu biraz tercih meselesi gerçi griye alıştığın için ilk başta aracın içine kararttı gibi gelebilir ama göz alıştıkça çok güzel duruyor

Çevrimdışı Rifart

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Bu seviyede kalitedeki araçlarda yapışkan folyonun beklenen kaliteyi sağlayamadığı görüşündeyim....Envayi tipte folyo envayi tipte deseni görmeme rağmen şahsi fikrim bu iş için biçilmiş kaftan "water transfer printing" meselesidir....
İstanbulda yapan bir yerde var hatta "desensan" diye bir firma....Bir abimin corvette i için aynalarını kaplatmıştım üç boyutlu karbon deseni ile,çifti için 250 tl aldılar ama çıkan işçiliğe söylenebilecek tek bir şey vardı kusursuz.....
Bir çeşit ebru sanatı gibi yapılıyor desem yeridir işlem için.....
Ve hiç kalınlık yapmamakta soğan zarı gibi ve hava şartlarına ciddi manada dayanıklı....Tek sıkıntısı geri dönüşü folyo kadar kolay değil ancak sonuçları görüpte geri dönmek istermisiniz onu bilemiyorum :)
Ayrıca sadece karbon değil yüzlerce renk ve desen seçeneğide sunmaktalar ve işçilik kusursuz diyebilirim....
Sorularınız olursa merak ettiğiniz yardımcı olmaya çalışırım bilgim dahilinde....

Siteyi google amcada desensa olarak ararsanız resimleri inceleyip fikir edinme şansınız da olacaktır....

Çevrimdışı eshkia47

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bende ön panjurdaki VW arması ile arka bagaj kapağındaki armayı karbon kaplamak istedim ama bi türlü yapamadım... Malumunuz üzerine armalar bombeli bi şekilde düz degil. Bana önerebileceğiniz bir yöntem varmıdır. Burda bir reklamcıya gittim çok uzun sürer yok tam oturmaz boşuna uğraşma dedi buda bende İnat oldu. Yardımlarınızı bekliyorum

Çevrimdışı barbaros61

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
abdülkadir yaptım olacak:)
Alıntı yapılan: barbaros61;215728
sonunda ön logonunda boyama işi bitti sonunda  yerine taktım .bu süre içinde dışarıdan çok soru soranlar oldu kazamı  yaptın,çaldılarmı.düştümü:++:
ilk hali
petekli kısımda sürekli kireç lekeleri oluşuyordu

By barbaros61 at 2011-03-27
ve yine bu aksamın plastil malzemesi yumuşak oldugundan hemen zedeleniyordu

By barbaros61 at 2011-03-27
sonra

By barbaros61 at 2011-03-31
aslanın altındaki nikelajı boya tutmaz dediler bende karbon folyo yaptım geri dönüşümü olsun diye

By barbaros61 at 2011-03-3
boyadan sonra

By barbaros61 at 2011-04-05

saç kurutma makinasıyla hafiften ısıttınmı istediğin şekli verebiliyorsun
« Son Düzenleme: 11 Aralık 2011, 20:46:34 Gönderen: barbaros61 »

Çevrimdışı eshkia47

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Barbaros abi ben VW amblemini kaplamak istiyorum çok uğraştım olmadı sökmek gibi bi şansım da yok. Nasıl yapabilirim ?