škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

yağın içine bor vs. katkı koyuyor musunuz?

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kazım

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı agasarca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Eğer yararı var ise tüm araçlarda olması lazım. Hiç tecrübe etmememe rağmen şahsen ben inanmıyor ve kullanmıyorum.

Çevrimdışı Seronet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tunerlifeturkey.com
Bi defa kullanmıştım, yağ yakmayı kesti ama tekrar kullanmadım zira yağ pompasını yoruyor ve tıkama ihtimali var.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Km'yi bilmiyorum ama 2008 araç için gereği yok derim, Skoda zaten hiç bir yağ ve yakıt katkısı önermiyor.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Çok matrah bisey olsa yağ firmaları yağın icine biz katip veriyoruz derdi..Dunyanın en büyük markaları bilmiyor mü sanki bunu?
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mygokhan;279963
Çok matrah bisey olsa yağ firmaları yağın icine biz katip veriyoruz derdi..Dunyanın en büyük markaları bilmiyor mü sanki bunu?
Ya yağın ömrünü uzatan bir maddeyse bu? Niye daha az sıklıkta yağ değiştirsin ki araçlar? O zaman satışları düşer.:wnk:

Kılçığı verdim artık kaçayım ben!:rm::gach::hanz:

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;279968
Ya yağın ömrünü uzatan bir maddeyse bu? Niye daha az sıklıkta yağ değiştirsin ki araçlar? O zaman satışları düşer.:wnk:

Kılçığı verdim artık kaçayım ben!:rm::gach::hanz:

Ama yağ üreticilerinin hedefi daha fazla motoru koruyan, daha uzun süre vizkozitesini koruyan yağ üretmek değil mi? :)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı LeChiffre

• Weatherman
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;280001
Ama yağ üreticilerinin hedefi daha fazla motoru koruyan, daha uzun süre vizkozitesini koruyan yağ üretmek değil mi? :)

Evet gelisim olmak zorunda, yoksa ayni urunu yillarca tuketmeye baslarsak 1- neden gelisim yok diye sorgulariz, biri daha iyi motor uretince digeri daha iyi yag uretmek zorunda kalacak 2- Ticarette yeni urun cikacak ki yeni pazar olussun ve satsin.Ben hatirliyorum, pentium 2 ciktiginda pentium 1000 zaten uretilmisti, sadece kucultmeye ugrasiyorlardi:)). Bence teknolojik olarak zaten ellerinde motorlari daha iyi koruyan yag var.2-3 alti piyasada satiliyor.Gerek para kazanma hirsi gerek mevcut maaliyetlerden.

Çevrimdışı 19tumen

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Yağ katkılarının çakmaları hariç hiç bir ZARARI YOKTUR. Aksine yağın kalitesine göre değişen,tutunma oranlarını arttırdığı bilinen bir gerçektir.

Soru: Olmazsa olmazlardan mıdır?
Yanıt: değildir,düzenli yağ değişimlerini takip ettiğiniz ve aracınıza uygun yağ koyduğunuz taktirde, çok sıcak ya da çok soğuk ortamda araç kullanmıyorsanız GEREĞİ YOKTUR.

Aşırı sıcak ya da aşırı soğuk ortamlarda kullanmak,uzun kış günlerinde yağın kartere inmesini geçiktirdiğinden, yazında aşırı ısınmaya karşı koruma sağladığından kaliteli ürünler üreticiler tarafından önerilmese de (yağ şirketleri ile ikili anlaşmAlarından ötürü) bağımsız kaynaklar ÖNERMEKTEDİR.

Kendileri daha iyisini yapana kadar EN İYİ MOTOR KATKISI budur. :)

« Son Düzenleme: 11 Kasım 2011, 16:06:47 Gönderen: 19tumen »

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mygokhan;280001
Hayır tek amaçları para kazanmak.:wnk:
Alıntı yapılan: kazım;280060
peki sonuç ne
kullanalım mı?
Motorun geçtiği kilometre 50-60 bin ve üzeriyse kullanılabilir ancak gene de çok çok gerek olmadığı kanaatindeyim.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bence hiç gerek yok.Kaliteli bir yağ ile ona gerek kalmaz..Ha, 150bin, 200bin km'de olursan o zaman belki düşünülebilir..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı G.Antep Şubesi

• Kötü Caddy
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bildiğim kadarıyla bu ürünler kılcal yağlama kanallarını doldurduğu için motorda uzun süreli kullanımda aşınmaya yol açıyorlar.
Ayrıca 10 yaşımdan beri her türlü motorsporunu izlerim henüz bir katkı maddesi reklamı ya da sponsorluğu ya da ne bileyim kullanan takım görmedim.

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tamamen ticari yaklaşımlardır bunlar.
Ne yağa ne yakıta katkı konur, yağ olsun yakıt olsun hepsinde zaten katkı ve koruma maddeleri var. Ürünlerin orjinal yapısını bozmaktan başka birşey değildir. Takip edin, zamanında iyi bir yağ ile değiştirin olsun bitsin.

Çevrimdışı vural-can

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Umarım yanılıyorumdur...
Antalyadan dı sanırım..Bir tüketici mahkemeye vermişti...Bunlarda o anlatılanları bilirkişi heyetine kanıtlayamamış, bir yıl reklam cezası almıştı diye hatırlıyorum...