škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

A5 fc ambiante açilacak özellikler

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı archaeologist

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mutluoztan;285517
doğuş oto esenyurtta 2011 octi ambiante donanımlı aracımın açtırdığım özellikleri
Needle sweep açılabilir(göstergelerin selamlaması)
sinyal sayısı (dönüşlerde sinyal koluna bir kez bastığımızda 3 kez sinyal veriyordu 5 e çıkarıldı)
araça orjinal sis farları takılmıştı fakat gündüz farı açılmaz deniliyordu ama doğuş otoda yapılan incelemede beynin buna elverişli olduğunu söylediler yazılım mı ne attılar galiba artık her neyse gündüz farları ve viraj asist özelliği aktif edildi
10 km hızı geçtikten sonra kapıların otomatik kilitlenmesi aktif edildi
ön farda bulunan sinyal lambaları %15 Aktif edildi gece çok güzel duruyor

ayrıca araca katlanır ayna taktırdım ve geri vites e takıldığında sağ ayna otomatik olarak yere bakıyor ve kumandadan yada aracın içinden açılıp kapanabiliyor
bu işlem için
dikiz aynalarının içine motor takılıyor aynalar değişmiyor
şöför kapısında bulunan ayna ayar düğmesi değişiyor
ve geri vites elk tesisatından sağ aynaya tesisat çekiliyor

bu işlemin bana maliyeti 400 tl oldu + 2 saat gibi bir sürece işçilik süresi var (2 yıl garantide veriyorlar)
ya keşke bu mesajı daha önce okusaydım. ben de bugün servisteydim. sadece gündüz farını açtırdım. bilseydim dğerlerini de açtırırdım. benim gündüz farı açıldı ama viraj asist özelliği de açıldı mı bilmiyorum. sinyal lambalarını % 15 aktif edilmesi ne demek anlayamadım. ben de aynalar zaten katlanıyordu ancak geri vitese taktığında sağ aynanın yere bakması işlevinin elektrikli koltuk opsiyonuyla birlikte olduğunu okumuştum. sinyalin de 3 ten 5'e çıkması güzel olmuş.
octavia 1.6 TDI elagance 2011

Çevrimdışı mutluoztan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: archaeologist;286079
ya keşke bu mesajı daha önce okusaydım. ben de bugün servisteydim. sadece gündüz farını açtırdım. bilseydim dğerlerini de açtırırdım. benim gündüz farı açıldı ama viraj asist özelliği de açıldı mı bilmiyorum. sinyal lambalarını % 15 aktif edilmesi ne demek anlayamadım. ben de aynalar zaten katlanıyordu ancak geri vitese taktığında sağ aynanın yere bakması işlevinin elektrikli koltuk opsiyonuyla birlikte olduğunu okumuştum. sinyalin de 3 ten 5'e çıkması güzel olmuş.

ön farda bulunan sinyal lambasının park lambası gibi yandığını düşünün tabi biraz daha sönük gerçi %15 % 30 gibi ayarlanabiliyor ama %15 daha güzel geldi gözüme ben 2 servise gittim gündüz farlarıyla viraj asist bu araçta bu özellik yok dediler esenyurt doğuş oto direk açtı.

Çevrimdışı archaeologist

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mutluoztan;286091
ön farda bulunan sinyal lambasının park lambası gibi yandığını düşünün tabi biraz daha sönük gerçi %15 % 30 gibi ayarlanabiliyor ama %15 daha güzel geldi gözüme ben 2 servise gittim gündüz farlarıyla viraj asist bu araçta bu özellik yok dediler esenyurt doğuş oto direk açtı.
yani gece yolda giderken farlarla birlikte sinyaller de yanıyor öyle mi ? peki bunun pratike bize faydası nedir ?
bu arada benim gündüz farının  viraj asist özelliği yok sanırım. direksiyonu sağa sola çeviriyorum bi halt olduğu yok.
octavia 1.6 TDI elagance 2011

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mutluoztan;286030
koltuklarla alakalı olduğu hakkında bir fikrim yok aslında katlanır ayna gibi bir düşüncem de yoktu takiiiii bir superb geldi o sırada baktım adam araçtan indi kapıları kilitlediği sırada aynalarda katlandı çok hoşuma gitti açıkçası hazır servisteyken bir sorayım dedim 400 tl fiyatta bana makul geldi açıkçası kredi kartına 2 taksit yaptırdım
Mutlu peki bu katlanır aynaya ne gibi bir işlem yaparak bu hale getirildi,birde sağ aynanın geri vitese bağlanma özelliğine ne tür işlem yapıldı yani hemen aktifleşiyormu,yoksa yazılımla olabilen şeylermidir,ayrıca gösterge selamla fonksiyonunu açtırdınız mı?
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı mutluoztan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: archaeologist;286385
yani gece yolda giderken farlarla birlikte sinyaller de yanıyor öyle mi ? peki bunun pratike bize faydası nedir ?
bu arada benim gündüz farının  viraj asist özelliği yok sanırım. direksiyonu sağa sola çeviriyorum bi halt olduğu yok.

bize hiç bir faydası yok sadece görsellik aslında gündüz farınız aktif edildiyse viraj asist özelliğinide aktif edebilirler ben istanbulda 2 tane yetkili servise gittim sizin aracınızda bu özellik yok dediler doğuş oto esenyurt hiç sorun çıkarmdan açtı ve kullanıyorum

Çevrimdışı mutluoztan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;286388
Mutlu peki bu katlanır aynaya ne gibi bir işlem yaparak bu hale getirildi,birde sağ aynanın geri vitese bağlanma özelliğine ne tür işlem yapıldı yani hemen aktifleşiyormu,yoksa yazılımla olabilen şeylermidir,ayrıca gösterge selamla fonksiyonunu açtırdınız mı?

hocam öncelikle gösterge selamlama fonksiyonunu açtırdım gece çok güzel bir görüntüsü oluyor.
ayrıca katlanır ayna ile ilgili olarak benim beklediğimden daha az bir işlem uygulandı dikiz aynaları zaten standart ve ambiante modellerinde sadece dikiz aynaların iç kısmında motor yok motorun adet fiyatı 125 tl +birde şöför kapısında bulunan ayna ayar düğmesi değişiyor burayada aynayı içerden kapatabilen ayar düğmesi fonksiyonu takılıyor onunda fiyatı 70 tl motorlar dikiz aynasına takılıyor dikiz aynasını açtığınızda aynanın içinde boşta bir siviç var direk ona takılıyor kablo kesme ekleme olayı kesinlikle yok daha sonra geri vites tesisatından sağ aynaya bir kablo çekiliyor kablonun iki ucuda klipsli direk aynanın içindeki sokete çıt diye geçiyor ve diğer ucuda arka farlara gidiyor ve ordan geri vites hattından olan kabloya bağlanıyor sonra iş yazılım meselesine geliyor yazılımda dediklerine göre araca sadece yeni ayna ayar düğmesinin ayna katlama özelliği tanıtılıyor işlem bu kadar 2 gündür sorunsuz bir şekilde kullanıyorum.
« Son Düzenleme: 28 Kasım 2011, 11:24:36 Gönderen: mutluoztan »

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Güzel özellikler hakkaten..Bizim fabişlerde de yapılabilse keşke bu tip işlemler..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: mygokhan;286624
Güzel özellikler hakkaten..Bizim fabişlerde de yapılabilse keşke bu tip işlemler..

Serkan Usta kırmaya çalışıyor, yakında viraj asist sis farlarım diye başlık açarsam şaşırma  :)

Çevrimdışı mutluoztan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;286624

bu arada şunuda söylemek istiyorum ben aracıma sis farlarını sonradan yetkili serviste taktırdım fakat servisin bana dediğine göre sonradan takılan sis farlarında gündüz farı açılamıyor ve viraj asistde yok demişti doğuş oto esenyurtun bana verdiği cevapta şu oldu evet doğru denilebilir aslında ama tüm araçlar için genelleme yapmak yanlış olur dedi.Aracı cihaza bağlayıp beynin bu işleme uygun olup olmadığına bakacağız ve uygunsa olur dedi baktıklarında tamam olur dediler ve yazılımla hallederiz dediler ve yaklaşık 20 dakika gibi bir sürede hallettiler

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Mutlu Doğuş oto vw servisi herhalde değil mi ben öyle biliyorum.Fethiye vw servisine gittim bir ara orada açtırılması gereken özellik varsa açtırayım dedim,skoda markasıyla anlaşmamız yok dedi,seat,vw,audi varmış skoda yokmuş anlaşma yapmamışlar.
2005 octavia a5 'de gösterge selamlama özelliği varmı onu bile öğrenemedim henüz.Ayrıca geri vitese bağlı sağ ayna dönme fonksiyonu uyumu ve katlanır ayna özelliği yapılabiliyor demektir bu anlattıklarına göre ama yapacak yer yok sanırm buralarda.

Çevrimdışı mutluoztan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;286642
Mutlu Doğuş oto vw servisi herhalde değil mi ben öyle biliyorum.Fethiye vw servisine gittim bir ara orada açtırılması gereken özellik varsa açtırayım dedim,skoda markasıyla anlaşmamız yok dedi,seat,vw,audi varmış skoda yokmuş anlaşma yapmamışlar.
2005 octavia a5 'de gösterge selamlama özelliği varmı onu bile öğrenemedim henüz.Ayrıca geri vitese bağlı sağ ayna dönme fonksiyonu uyumu ve katlanır ayna özelliği yapılabiliyor demektir bu anlattıklarına göre ama yapacak yer yok sanırm buralarda.

evet doğuş oto wv servisi seat skoda wv audi porshe ve lamb. bakıyorlar açıkçası istanbuldaki servisler içerisinde en profesyonel ve müşteriye önem veren servis diyebilirim araça işlem yapılacakken başında durucam dedim tabiki den başka birşey söylemidiler ve uygulamayı sonuna kadar izledim.göstergelerin selamlaması konusuna gelince zaten yazılımla açılan birşey sizin aracınızda da vardır diye düşünüyorum çünkü nedsweep in asıl amacı gösterge arızası kontrolu yani her kontağı açtığınızda göstergelerinizi test ediyor çalışmayan bir uyarı lambası (gösterge paneli için) olduğunda bildiriyor ben vardır diye düşünüyorum

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mutluoztan;286697
evet doğuş oto wv servisi seat skoda wv audi porshe ve lamb. bakıyorlar açıkçası istanbuldaki servisler içerisinde en profesyonel ve müşteriye önem veren servis diyebilirim araça işlem yapılacakken başında durucam dedim tabiki den başka birşey söylemidiler ve uygulamayı sonuna kadar izledim.göstergelerin selamlaması konusuna gelince zaten yazılımla açılan birşey sizin aracınızda da vardır diye düşünüyorum çünkü nedsweep in asıl amacı gösterge arızası kontrolu yani her kontağı açtığınızda göstergelerinizi test ediyor çalışmayan bir uyarı lambası (gösterge paneli için) olduğunda bildiriyor ben vardır diye düşünüyorum
:+1::+1:

Çevrimdışı degirmenci

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mutluoztan;285517
doğuş oto esenyurtta 2011 octi ambiante donanımlı aracımın açtırdığım özellikleri
Needle sweep açılabilir(göstergelerin selamlaması)
sinyal sayısı (dönüşlerde sinyal koluna bir kez bastığımızda 3 kez sinyal veriyordu 5 e çıkarıldı)
araça orjinal sis farları takılmıştı fakat gündüz farı açılmaz deniliyordu ama doğuş otoda yapılan incelemede beynin buna elverişli olduğunu söylediler yazılım mı ne attılar galiba artık her neyse gündüz farları ve viraj asist özelliği aktif edildi
10 km hızı geçtikten sonra kapıların otomatik kilitlenmesi aktif edildi
ön farda bulunan sinyal lambaları %15 Aktif edildi gece çok güzel duruyor

ayrıca araca katlanır ayna taktırdım ve geri vites e takıldığında sağ ayna otomatik olarak yere bakıyor ve kumandadan yada aracın içinden açılıp kapanabiliyor
bu işlem için
dikiz aynalarının içine motor takılıyor aynalar değişmiyor
şöför kapısında bulunan ayna ayar düğmesi değişiyor
ve geri vites elk tesisatından sağ aynaya tesisat çekiliyor

bu işlemin bana maliyeti 400 tl oldu + 2 saat gibi bir sürece işçilik süresi var (2 yıl garantide veriyorlar)

bende bu özellikleri yaptırmak istiyorum ancak doğuş oto yu aradım aradım ancak böyle bir uygulama yapmadıklarını söylediler sen nasıl yaptırdın yoksa bizmi yanlış yeri aradık

Çevrimdışı mutluoztan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: degirmenci;287199
bende bu özellikleri yaptırmak istiyorum ancak doğuş oto yu aradım aradım ancak böyle bir uygulama yapmadıklarını söylediler sen nasıl yaptırdın yoksa bizmi yanlış yeri aradık

456 65 00 telefon numarası servis kısmını bağlattırıyorsunuz servis şefi efkan karaman beyle irtibata geçerseniz yardımcı olurlar.

Çevrimdışı degirmenci

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mutluoztan;287213
456 65 00 telefon numarası servis kısmını bağlattırıyorsunuz servis şefi efkan karaman beyle irtibata geçerseniz yardımcı olurlar.
02124566500 doğuş oto esenyurt aradım ancak orda böyle biri çalışmıyor dediler