škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Bıçaklardan anlayan????

tufan · 19 · 7724

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı tufan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bende de bıçak hastalığı var öyle sustalı falan değil mutfak bıçağı :)

t7 fransız çelik iki marka arasında kaldım biri Bursa KüçükATA diğeri Trabzon Surbisa .

siz hangisini tavsiye edersiniz
« Son Düzenleme: 11 Kasım 2011, 22:42:34 Gönderen: tufan »

Çevrimdışı fairstar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bendede var aynı hastalık yalnız değilsin,ben sürbisa derim kullanıyorum gayet memnunum:)

Tulgar

• Ziyaretçi
Fotoğraflardan anladığım kadarı ile,2. fotodaki bıçak yekpare,dolayısı ile daha sağlam.Benim koleksiyon alanım ekmek bıçakları değil ama(ben çakı koleksiyonu yapıyorum),ilk bıçak yapısı gereği güç uygulamaya daha müsait(eğer o esnada çelik gövdeden ayrılmaz ise,diye düşünüyorum)Sustalı tarzı bıçaklar,alınması ve satılması yasak olan bıçaklar.

Çevrimdışı agasarca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Farklı marka Bursa bıçağı ile Sürbisa markayı kullandım. Kesinlikle Sürbisa diyorum. Mutfaktakileri eşim fazla biletmiyor. Sık sık elini kesebiliyor. :)

Ayrıca bir adet araçta bir adet de evde, bazen çantam için Sürmene çakısı aldım. Bende de küçüklükten beri çakı merakı vardır. Araçta çok lazım oluyor.

Çevrimdışı barbaros61

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
sürbısa yı evimde 5senedir kullanıyorum birtek geçen sene kurban a girişte biletmiştim okadar gerisini anlayın.bunların çelikleri çok kaliteli dir  hala ilk günki gibi duruyor

Çevrimdışı TheTuco

• Y*Ö*R*Ü*K
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Valla merakla yazılarınızı okudum güzel koleksiyonlarınızı burada görmek isteriz....Bıçak koleksiyonu ilginç ve güzel bir fikir..
Ford Focus Collection HB

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Çok ilginç bir koleksiyon..Hiç aklıma gelmezdi bıçak koleksiyonu :D
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı Hacı Köksal

• Bosch + Karcher
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de şef bıçağı almak istiyorum kendime. sürmene bıçağını kurbandan kurbana kullanıyorum çok iyi iş görüyor.

koleksiyonları görmek isterim :)

Çevrimdışı SubaruOutback

• Nano Ürün Uzmanı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;280274
Çok ilginç bir koleksiyon..Hiç aklıma gelmezdi bıçak koleksiyonu :D
Gökhan, demekki forumda çok tehlikeli adamlar var, en ufak yamukta kırt :++::++::++:
[SIGPIC]http://img442.imageshack.us/i/chemicalguyslogo.jpg/[/SIGPIC] Toritsuka Reta

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SubaruOutback;280312
Gökhan, demekki forumda çok tehlikeli adamlar var, en ufak yamukta kırt :++::++::++:

:++::++::++::++::knp::knp::knp::knp:
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı tufan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
genelde bizim ülkede çakı koleksiyonu yapılıyor ustadlar gibi çakı seven çok. yöresel çakılarda güzel gerçekten
yabancı forumlara bakıyorumda adamlar nasıl bizim site detailingte aşmıssa bunlarda bıçakta aşmış herşeyi carbon oranı mangenezi erime sıcaklıgı falan benim Tr için iyi dediğim 4034 alman çeliğe dandik diyorlar :) bizim iş gören G3 pastaya dediğimiz gibi:)

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Evdeki tüm bıçaklar hani şu lazerli denen tipten, çoğu 10 yıla yakın yaşta, hala ilk günkü gibiler :)

Çevrimdışı wolf123

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ben zwilling derim çok pahalı ama özellikle çelik ile ilgili yaptıkları ar-ge çalışmalarında daha onlara yetişen yok , japonlar farkı kapamak için farklı çalışmalar yapmışlar ama genede bu üretici gibi yalın ve mükemmelliği yakalayamamışlar. Sürbüsa , pirge Türkiyenin en eski kasap bıçağı üreticileri tecrübeleri oldukça fazla.Profesyoneller bu markaları iyi bilirler ama  Türkiye deki sanayicilerin imkanları ve vizyonsuzluğundan sadece görselliğe dayanan ar-gesi olmayan ve yerel pazarda bilinen marka olarak kalmışlar ne yazıkki.Uzun zamandır bu sektörün içindeyim bir süredir Çinin balta vurduğu bu sektör hem kendini yeniden organize ederek maliyetleri ile Çinle rekabet edip üretim yaparak dünya pazarında etkin bir oyuncu olma yolunda sinyaller vermekte.

Çevrimdışı tufan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Pirgenin uygun fiyatlı şef bıcagı var tavsiye edermisiniz?

Çevrimdışı LeChiffre

• Weatherman
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Her iki bicagin ust tarafinda, bas parmagin oturacagi saglam bir destek noktasi veya kavis yok.Eger buyuk veya sert parca et v.s kesecekseniz, bu tur bir bicak kullanmanizi tavsiye ederim.Yok gunluk isler icin istiyorsaniz bu sefer kendinizi yaralamayacaginiz ve elinizden kaymayacak, sapi govdesinden kucuk bicak kullaniniz.Kisisel tavsiye:)

Ornek: