škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia almak istiyorum. acil yardım!

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı elektron52

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar fabia almayı düşünüyorum. aracı görür görmez çok beğendim. tam istediğim araç dedim. ancak forumlarda dolaşıp fikir sorunca şöyle bir durum gördüm. kimsi kullanmış çok memnun, durma al diyor. kimdi de çok kronik sorunu çıkıyor. anlayan tamirci bulman güç. sıkıntı yaşarsın, başına bela alma dediler. cam otomatiği, direksiyon pompası ve lpg sorunları çok sık görünüyor dediler.
özellikle aracı kullanan arkadaşlardan yorum bekliyorum. ben edirne ipsaladayım. memleketim ordu. ben aracı alıp yarın memlekete gittiğimde bana sıkıntı yapar mı? orduda yetkili servisi yok. artı karadeniz inişli çıkışlı bir yer. bütçem max. 15.500 tl. bu fiyata nasıl bir fabia alırım? lpg olmadan çok mu yakar? lpg dönüşümünden sonra çok mu sorun çıkarır?

Çevrimdışı demirhan

• Elegance Hastası
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
duydugnuz kronik sorunlar dogrudur özellikle cam otomatigi ve direksiyon pompası benim aracım 101 hp elegance model 2002.Kronik sorunları yaşamanız muhtemel özellikle cam otomatigi sorunu.Direksiyon pompası pek sık yaşanan bi sorun degildir.Yakıt meselesine gelince ortalama 1.4 motor ne yakıyosa o yani sehir ici 9 lt sehir dısı 5.5-6 lt yakar 100 km de tercih sizin.

Çevrimdışı elektron52

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
cam otomatiği direksiyon kadar hayati değil ama yinede önemli. bu otomatiğin butonu mu bozuluyor yoksa camı kaldıran motor sistemi mi? benim ilgilendiğim bir araç var 2002 1.4 comfort benzinli. 68hp 81.000'de. 15000 lira istiyor. ona sordum cam veya direksiyon arızası ile karşılaştınız mı diye. cam otomatiğinin düğmesi arızalı 70-80  tl masrafı var dedi. düşünüyorum bu cam arızası yapan araç direksiyon arızası yapar mı? bunu bilmek zor ama insan süşünmüyor değil hani

Çevrimdışı demirhan

• Elegance Hastası
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Cam otomatigi hem mekanik hemde dügmeden kaynaklanabiliyor.Örnegin benim aracımda sol arka cam arka kapı dügmesinden yukarı kalkmıyor ama şöför tarafından kullnanılırsa hic bi problem yok yani bendeki sorun dügmeden kaynaklı dügme sökülüp tamir edilecek yada degişecek hepsi bu.Gelelim direksiyon sorununa (şeytanın kulağına kurşun) ben yaşamadım.Direksiyon sorunu aslında bi yerde bilinçsiz kullanım sonuucu ortaya cıkıyor.Ayrca 68 hp ide pek önerilmiyor

Çevrimdışı elektron52

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
önerilmmemesinin nedeni aracı taşımakta yetersiz mi 68 hp lik güç?

Çevrimdışı demirhan

• Elegance Hastası
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: elektron52;280441
önerilmmemesinin nedeni aracı taşımakta yetersiz mi 68 hp lik güç?
evet verimli bir motor olmadıgı söyleniyor.

Çevrimdışı elektron52

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
hımm. 68 hp kullanan arkadaşlar vardır forumda onlar daha net bilgi verir sanırım.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Yenilerde pek bu arızaları duymadım, o paraya yeni olması açısından bir 1.2 tavsiye ederim. Kasayı kaldırmaz diyenlere de sakın inanmayın. Hem 1.4 68 hp'lerden daha verimli...

Cam sorunu büyütülecek bi şey değil, camı tutan plastik parça dayanıksız, kırılınca cam pat diye düşüyor. Düşmeden önce götürürseniz kolayca sağlamlaştırabilirsiniz.

"Anlayan usta yok" olayı o kadar saçma ki... Polo'ları kim tamir ediyor? Ben Hasan usta'ya ne götürsem yapıyor :D Sıkıntı yok...

Çevrimdışı elektron52

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar 2002 model 1.4, 68 hp 81.000'de acil satılık fabia var. 15.000 istiyordu şimdi 14.000 düştü. araç bir aydır ilandaydı. yeni düşürdü. adamlar görüşmüştüm. cam otomatiğinin düğmeleri bozuk demişti. başka sorun diye söyledi. bu araç için ne dersiniz? fiyatı bir ay sonra birden 1000 tl düşürmesi tuhafıma gitti yani. ama gerçekten de ihtiyaçtanda mı onu bilemiyorum. yarın bir görüşücem bakalım.

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Mümkün olduğunca 2005 model olan makyajlı kasalardan almaya bakın. Her markada olduğu gibi belli kronik sorunları olabilen bir araba, 2005 öncesi kasalarını kapsıyor ama bunlar, 2005'den sonra kronik sorun neredeyse kalmadı.
Direksiyon pompasından ziyade direksiyon açı sensörü problemli öncekilerde ama belli km'de olanda zaten yapılmıştır bu da, zamanında sıfır alanlar yaşadı bunu.
Gerçi ikinci el alacağınız için şu anda kronik sorunları yaşamanız pek olası olmaz da.

Çevrimdışı kutluilhan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2012 modellerde bir problem olmuyor dediler bu versiyonlar markayı kuvvetlendirmek için ayrı bantta üretilmiş ayrıca 27000 seviyelerinde satışa çıkmış fiyat konusunda bilgin olsun istedim

Çevrimdışı elektron52

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Almayı düşündüğüm araç 2002 1,4 comfort 68 hp. 81.000'de. sahibi ile görüştüm adam açık açık söyledi arabada olanları. sol kapı anahtarı arızalı 70-80 tl dedi. ustaya baktırmış. kendisi baya bakım yaptırmış şimdi sıfır almak için satıyorum dedi.
14.000'e verecek. belki pazarlıla biraz daha aşağıya.
benim merak ettiğim bu açı sensörü arızası hemen hepsinde oluyor mu? birde benim olduğum yerde servisi yok. özel servisler ne kadar anlar fabia'dan? birde usta aramayalım yana yana.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Alıntı yapılan: elektron52;280802
Almayı düşündüğüm araç 2002 1,4 comfort 68 hp. 81.000'de. sahibi ile görüştüm adam açık açık söyledi arabada olanları. sol kapı anahtarı arızalı 70-80 tl dedi. ustaya baktırmış. kendisi baya bakım yaptırmış şimdi sıfır almak için satıyorum dedi.
14.000'e verecek. belki pazarlıla biraz daha aşağıya.
benim merak ettiğim bu açı sensörü arızası hemen hepsinde oluyor mu? birde benim olduğum yerde servisi yok. özel servisler ne kadar anlar fabia'dan? birde usta aramayalım yana yana.

Anlamayan usta pek yoktur, herkes aşağı yukarı herşeyini yapabiliyor merak etmeyin... Zaten mekaniği bildiğiniz Polo...

14'e 2002 68 hp alacağınıza 15-16 gibi 2005-2006 1.2 64 hp bulabilirsiniz, daha sorunsuz olacağı kanaatindeyim...