škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Arabanızı bir başkasını verirmisiniz yada emanet edermisiniz

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı serkan35

• Leoncu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
emanet araba istemem kimseden bi babamdan arada alırım ama isteyen olursa arabada bana lazım değilse veriririm şimdiye kadar kimseyi geri çevirmedim
Rover 220 Turbo
2011 Ford Connect

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;280745
Kimseden istemem, benden de istemesinler...

Benim zaten güvendiğim bir kaç kisi var.Benim kadar titiz...Onlara emanet ederim.Cok lazımsa kendim götürürüm.

Allah korusun alır bir yere çarpar, kendine zarar verir, baskasına zarar verir.Araba pert olsun İnan üzülmem, ama orası burası çizilirse, geri dönüşü yok.

+1
Başlığı okur okumaz aklımda oluşanlar bunlardı. Kimseden istemem, benden de istemesinler.

Sebebi cimrilik veya başka bir şey değil. Ama başına bir şey geldiği zaman ki durumu yaşamak istemiyorum.

Çevrimdışı denizc

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
kimseden ne istedim ne verdim şu güne kadar aracımı çünkü hala kredisini ödüyorum ve ödeyeceğim :),şirket aracımda aynı şekilde kati suretle vermem emanet sonuçta :).

Çevrimdışı SekoLive

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
araba verme konusunda biraz sıkıntılıyım... ailedende baskı var . . .

arabayı esirgemek değilde olacak kaza v.b. şey sonrası olaki verdiğim kişiye yada karşısındakine bişi olması beni ömür boyu vıcdan azabına sokacakdır... ve araçda kasko yok maddi olarakda yıpranmamı sağlayacakdır :) maddiyi bi türlü atlatırız ama allah korusun ölümlü sakat kalmalı bi kaza geçirse düşünemiyorm bile yaşayacaklarımı...

bu yüzden müsaitsem isteyeni abartısız istediği yere bırakırım... işi görürüm ama araba verme konusunda sıkıntılıyım bitane samimi arkadasım vardır kardeşden öte kubilay :) onun dısında kimseye araba emanet edemem...
Edit: onada niye emanet ediyosam sanki adamı sevmiyo gibi gözükmeyeyim ustamdır şöförlüğü bana o öğretmstir :D bide zaten herşeyimiz beraberdir. araba alırız araba satarız araba yıkarız v.b. :D

sizlerede tavsiyem emanet ederken bi gözden geçirin bu dediklerimi.

06lkn66

• Ziyaretçi
araba lazım olduğunda gider kiralarım kimseden istemem bizim arabayıda babam amcam benden başka kimse kullanamaz vermiyoruz

Çevrimdışı y.tekin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Güven sonuçta. Emin olduğum kişilere bırakabilirim. ( Araç kullanması) Ama onun haricinde 1. derece yakınım olsa bile vermem.

Çevrimdışı 19tumen

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Detaycılar için, bir başkasına araba vermek kadar daha zor bir durum yoktur. Aynı hassaslıkta kullanılmayacağı bilindiği içindir..

Çevrimdışı yarhasan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
annem babam abim dışındakilerden almam da vermem de

ama çok sevdiğim bir kız arkadaşım veya eşim olursa veririm

oğlum olursa onada veririm

Çevrimdışı ST-max

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bizimkini tırın üstünden indiren kişi babamdı.Kavacık bayisinin önüne sabah 9da gelicek dediler 8.15'de oradaydık.Tır geldi eleman hepsini kendi indirdi bizimkini babam indirdi.Serviste hemen yağı değişti.Plakaları takıldı.O günden bugüne kadar ne vale ne yetkili servis görevlisi kullanmadı.Bugüne kadar tek babam ve ben kullandım.Benimde kullandığım en fazla 150 kmdir.
« Son Düzenleme: 13 Kasım 2011, 20:56:18 Gönderen: ST-max »

Çevrimdışı swwp07

• 150 HP
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
isteyen herkes kullanabilir benim octiyi. skoda kullanma zevkini tatsınlar:)

octavia rally team powered by swwp07

Çevrimdışı Mesdi

• ST Aile Ferdi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.seatclubturkey.com/plaka/plaka_olustur.php?text=34+UDD+63
Babam hariç kimseye vermem.benden istemesinler.Ben zaten kesinlikle kimseden istemem.ancak yanımda iken test sürüşü yapabilirim ve yaptırabilirim.
2006 GOLF PLUS

www.hobi.forummum.com

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Babama bile kötü kullandığından ötürü vermiyorum (kendisi fabitoyu kötü kullandığını söyler.). Ama bir arkadaşım var oda benim gibi şoförlüğü iyidir. Bir mekana gidip içkiyi fazla kaçırdığımda anahtarı sadece ona veriyorum. O beni bırakıyor :)

Alıntı yapılan: SubaruOutback;280686
Aynen :ok:
Ama valeydi, park görevlisiydi..vs'di asla anahtar vermem.

Park görevlisine anahtar vermemekmi ? :++: Abi farzetki bir kutlamaya konsere falan gidiceksin, yer yok, sağda otopark tabelası var ama ufacık yerde 20-30 araba var,mecbur veriyosun anahtarı dur ben parkediyimmi olucak ? onlar nereye koyucaklarını biliyorlar,hadi sen parkettin, geldin ruhsatı gösterdin araba şu, dur ben gidip alıcammı olucak ;) Zaten mafya adamlar suratına bakarlar ilk önce gözlerini açarak, :D
« Son Düzenleme: 13 Kasım 2011, 20:29:26 Gönderen: gokcen59 »
-------------------------------------------------

Çevrimdışı yasin90

• .......
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gokcen59;280826
Babama bile vermiyorum arada.

arabayı kendi paranla mı aldn?

hade kendn aldn diyelim, arkadasa veripte babaya vermemek ne demktr ya
ANKARA içi mobilya, özel dolap vs itinayla yapılır, müracaat ben :)

Çevrimdışı Cuneyt

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yorumların hiç birini okumadan yazıyorum,

Araba "AMAÇ" değil "ARAÇ" tır.

Arabamı sevdiğim ve değer verdiğim insanlara veririm,

Arkama da bakmam.

Araba pert olsa da önce sevdiklerim gelir,

Kaskosuz araç kullanmıyoruz zaten.

Unutmayın maddi olan her şeyi zamanla yerine koyarsınız,

Ama ailenizi, ananızı, babanızı, eşinizi, dostunuzu, evladınızı yerine koyamazsınız,

Maddi olan hiç bir şey sevdiklerimden daha değerli değil.

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yasin90;280831
arabayı kendi paranla mı aldn?

hade kendn aldn diyelim, arkadasa veripte babaya vermemek ne demktr ya

Babamın nasıl kullandığını söylemeyi unuttum :) , eski arabayı güzel kullanırdı, buna alışamadım dedi. İşim vardı birgün bankaya gitmişti geldiğinde denk geldim sokakta iyi izledim vites geçişleri kötüydü kaldırımdan düşürmüştü. Oğlum başlıyıcam senin işinede demişti. Bu arada arabanın 10binlirasını ben verdim. 2 senedir nerelerde çalıştığımı bir ben bilirim birde Allah :) Ama haklısın en başta cümlem yanlış oldu kusurabakmayın :knp:
-------------------------------------------------