škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

İStanbul Avrupa Yakası Carbon Cleaner Tavsiye

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İstanbul Avrupa Yakasında Carbon Clean İşini Düzgün Kaliteli Kimyasallarla Yapan Yer Bilen Varmı ?
BU İşlemi Yaptırdıktan Sonra Emme Manifoltu , İntercooler Ve EGR De Sökülüp Temizlenecek Bu İşlemide Yapabilmesi Gerekiyor

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Teşekkür Ederim Bende İlk Olarak Onlara Gitmeyi Düşünüyorum Belki Başka Yerlerede Giden Vardır Bir Fikir Almak İstiyorum :)

Çevrimdışı G.Antep Şubesi

• Kötü Caddy
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Daha önce yaptırdınız mı? Genelde pek önerilmiyor bildiğim kadarıyla

Çevrimdışı SubaruOutback

• Nano Ürün Uzmanı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: G.Antep Şubesi;281902
Daha önce yaptırdınız mı? Genelde pek önerilmiyor bildiğim kadarıyla
Valla bende önerilmiyor diye biliyorum. (en azından modern motorlar için önerilmiyor diye biliyorum, inşallah yamulmuyorumdur)
[SIGPIC]http://img442.imageshack.us/i/chemicalguyslogo.jpg/[/SIGPIC] Toritsuka Reta

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Önermemelerin Nedeni Katalik Konvertörün Tıkanma Riskinin Olması .. Bende O Kadar Kurum Çıkacagınıda Zannetmiyorum :)

• Kötü Caddy
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Konuyla ilgili yeterli bilgiye sahipsiniz anladığım kadarıyla, o zaman İrfan abinin dediği gibi bir BOSCH servisine gitmeniz lazım. :ok:

Çevrimdışı SubaruOutback

• Nano Ürün Uzmanı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kaptan52;281917
Önermemelerin Nedeni Katalik Konvertörün Tıkanma Riskinin Olması .. Bende O Kadar Kurum Çıkacagınıda Zannetmiyorum :)
İnşallah sıkıntı yaşamazsınız. Yaptırdıktan sonra izlenimleri paylaşırsanız şahane olur.
[SIGPIC]http://img442.imageshack.us/i/chemicalguyslogo.jpg/[/SIGPIC] Toritsuka Reta

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Teşekkür Ederim :) Ama Sadece Carbon Cleanerin Etkisini Anlayamayacam. Aynı Zamanda Emme Manifoldu , İntercooler Ve EGR Valfide Temizlenecek
Ardından 7 Litre Castrol Yada Mobil 1 5W-30 Yağ , Orjinal Yağ,Hava,Mazot Filtresi
En Sonundada Sonuçları Görecez :D

Çevrimdışı SubaruOutback

• Nano Ürün Uzmanı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kaptan52;281985
Teşekkür Ederim :) Ama Sadece Carbon Cleanerin Etkisini Anlayamayacam. Aynı Zamanda Emme Manifoldu , İntercooler Ve EGR Valfide Temizlenecek
Ardından 7 Litre Castrol Yada Mobil 1 5W-30 Yağ , Orjinal Yağ,Hava,Mazot Filtresi
En Sonundada Sonuçları Görecez :D
Oooo bayaaa bir temizlik var. Aslında sadece EGR temizlense yeterli olmazmı?

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dizel Motorlarda EGR Nin Arasıra Temizlenmesinde Fayda Var Araçta En Çok Kurum Biriken Yerlerden Birisi .. Bizim Chiptunerlerimiz Ne Kadar Gereksiz Desede Araçtaki En Ufak Bir Pul Bile Gereklidir..Onların Gereksiz Demesinin Nedenide Şudur Ecunun Yeniden Programlasında Güç Artışı Sağlıyolar Bu Güç Artışı İle Dumanda Artıyor Dumansız Deselerde Normalde Attıgı Dumanın Daha Fazlasını Atıyor Buda Bir Gerçek.. Böyle Olunca EGR Daha Çabuk Tıkanıyor Ve Bununla Ugraşmak İstemiyolar :)

Gelelim Asıl Meseleye Sadece EGR Temizligi Bile Motorda Baya Bir Degisiklik Gösterecektir Fakat Tam Düşük Kmlerde İken Motordaki Kurumları Temizleyelimki 100000 E Geldiginde Taşlaşıp Temizlenemez Hale Gelmesin. Türkiyede Aldıgımız Dizelin Kaliteside Belli Sonuçta . Emme Manifoldu İntercooler Leş Gibidir Şimdi :D

Çevrimdışı SubaruOutback

• Nano Ürün Uzmanı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kaptan52;282002
Dizel Motorlarda EGR Nin Arasıra Temizlenmesinde Fayda Var Araçta En Çok Kurum Biriken Yerlerden Birisi .. Bizim Chiptunerlerimiz Ne Kadar Gereksiz Desede Araçtaki En Ufak Bir Pul Bile Gereklidir..Onların Gereksiz Demesinin Nedenide Şudur Ecunun Yeniden Programlasında Güç Artışı Sağlıyolar Bu Güç Artışı İle Dumanda Artıyor Dumansız Deselerde Normalde Attıgı Dumanın Daha Fazlasını Atıyor Buda Bir Gerçek.. Böyle Olunca EGR Daha Çabuk Tıkanıyor Ve Bununla Ugraşmak İstemiyolar :)

Gelelim Asıl Meseleye Sadece EGR Temizligi Bile Motorda Baya Bir Degisiklik Gösterecektir Fakat Tam Düşük Kmlerde İken Motordaki Kurumları Temizleyelimki 100000 E Geldiginde Taşlaşıp Temizlenemez Hale Gelmesin. Türkiyede Aldıgımız Dizelin Kaliteside Belli Sonuçta . Emme Manifoldu İntercooler Leş Gibidir Şimdi :D

O zaman bol bol fotoğraf istiyoruz :ok:

• Kötü Caddy
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Evet tam olarak işlemi ve sonuçlarını yazabilirseniz benim gibi dizelciler de cesaret edip girebilirler bu işe.

Ayrıca bulabilirseniz 5-30 Mobil 1 kullanın ben bugüne kadar boş yere 10-40 Castrole para vermişim :ok:

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Çok yüksek km'li olmayan motorlarda pek gerekli değildir aslında ama ülkemizin yakıt kalitesi göz önünde bulundurulduğunda içinizin rahat etmesini isteyebilirsiniz tabi.
Güvenilir ve "gerçekten" carbon temizliği yapan bir yer bulun mutlaka. Bosch car servisleri bu konuda yeterli olur sanırım.

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FF;282062
Çok yüksek km'li olmayan motorlarda pek gerekli değildir aslında ama ülkemizin yakıt kalitesi göz önünde bulundurulduğunda içinizin rahat etmesini isteyebilirsiniz tabi.
Güvenilir ve "gerçekten" carbon temizliği yapan bir yer bulun mutlaka. Bosch car servisleri bu konuda yeterli olur sanırım.

Maalesef Dizel Motorlarda Yüksek Kmde Hiç Bir İşe Yaramıyor O Kurumlar Artık Taşlaşıyor Rektefiye Olmadan Kimyasal İle Sökülmesi İmkansız Oluyor :)
Bende Gerçek CC Yapan Yeri Arıyorum.. Dizellerde 60000 KM Yi Geçirmemek Gerekiyor .. Aslında 40000 KM Periyotlarında Yapılması Gerektigi Söyleniyor Ama 60000 İyidir. LPGLi Araçlarda İse Hiç Gerek Yok :knp:

Alıntı yapılan: G.Antep Şubesi;282059
Evet tam olarak işlemi ve sonuçlarını  yazabilirseniz benim gibi dizelciler de cesaret edip girebilirler bu  işe.

Ayrıca bulabilirseniz 5-30 Mobil 1 kullanın ben bugüne kadar boş yere 10-40 Castrole para vermişim :ok:

Önceden 15W-40 Koyuyordum En Son Mobil 1 10W-40 A Döndüm Karnı Doymuyorki 7 Litre Yağ Alıyor :D Malum Motor 2500 CC
« Son Düzenleme: 16 Kasım 2011, 21:39:44 Gönderen: kaptan52 »