škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

xenon far alacağım ama kafam karışık

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: ulysses;281951
geceleri kimsenin gozune tecavuz olayi yok degil mi :)

EU uyumlu, yasal yani  ;)

octaviaman

• Ziyaretçi
Mercekli farlara lafım yok elbette ama buralarda o kadar çok çakma zenon lu var ki adamın gözünü çıkartıyor ışıkları:mad:

Çevrimdışı 19tumen

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Merceksiz ve "Çakma" zenon kullananların yaptığı tam öküzlüktür.. Yasal değildir. Trafik Denetlemelerinde,  Memurun dikkatinden kaçmazsa, o farı orada size söktürür ya da aracı bağlar.

Ben gördüğümde direkt uzunları mı yakıyorum ve sülalesinden itibaren dua okumaya başlıyorum.

Çevrimdışı mutluoztan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
merceksin xenon kullanmanın bir anlamı yok zaten takanlara hem hayret ediyorum hemde gördüğümde  kulaklarını çınlatıyorum yaw en 3 ü katta xenonlu araç gecince hemen belli oluyor (merceksiz tabi) yoldan başka her yeri aydınlatıyolar bide yetmiyor gibi sislere bile taktırıyorlar

Db1

• Ziyaretçi
trafikte en nefret ettigim olay bu xenonlar. sirf ben de kufur yerim diye taktirmiyorum :)

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ulysses;282136
trafikte en nefret ettigim olay bu xenonlar. sirf ben de kufur yerim diye taktirmiyorum :)

Ayarlı bir mercekli farda asla sorun olmaz

Çevrimdışı G.Antep Şubesi

• Kötü Caddy
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kötü Caddy de mercekli xenonlarım var bi kere bile uyarı selektörü almadım :ok:

Ama merceksiz orjinal farlara xenon taktığımda binaları ağaçları gayet güzel aydınlatıyordum :rm:

Çevrimdışı wolf123

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ancak şu uzunlara xenon olayına fena taktım diğer kısalar ds2 bixenon ama gündüz selektör yapınca xenonlar yanmadığı için ısınma sorunu oluyor geceleri sorun yok. Uzunlarda mercek olmadığı için h7 xenonda takmak istemiyorum Mercedes audi deki gibi selektör yapınca şimşek gibi çakan farın ilmini çözebilsem hemen yapacağım , güvenlik açısından çok iyi olur

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: wolf123;282232
Mercedes audi deki gibi selektör yapınca şimşek gibi çakan farın ilmini çözebilsem hemen yapacağım , güvenlik açısından çok iyi olur

Onlarda yeni nesil xenonlar var, yakar yakmaz tam güç yanıyor selektörde. Far kapalı bile olsa bixenonlar da aynı şekilde, selektör yapınca gecikme ve flaş olmadan iş görüyor anında...

Çevrimdışı wolf123

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;282234
Onlarda yeni nesil xenonlar var, yakar yakmaz tam güç yanıyor selektörde. Far kapalı bile olsa bixenonlar da aynı şekilde, selektör yapınca gecikme ve flaş olmadan iş görüyor anında...

Hocam gene benim istediğim olmamış oluyor bixenon dahi olsa gene kendine gelmesi zaman alıyor diğer yeni nesildeki gibi patlama ve kalıcı parlaklık olmuyor. bendeki bixenonlar bile ile yandığında mavi daha sonra 10-15 sn esas 4300k rengine kavuşuyor ve güçleniyor.Aracın üzerindeki kit Philips ds2.Bixenon olmasına rağmen ek olarak h7 uzun farda takmışlar işte o farları bu yeni nesile çevirebilirsem süper olacak bu konuda bildiğiniz bir örnek , marka veya link varmı en azından doğru araştırıp sonuçlandırayım

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: wolf123;282236
Hocam gene benim istediğim olmamış oluyor bixenon dahi olsa gene kendine gelmesi zaman alıyor diğer yeni nesildeki gibi patlama ve kalıcı parlaklık olmuyor. bendeki bixenonlar bile ile yandığında mavi daha sonra 10-15 sn esas 4300k rengine kavuşuyor ve güçleniyor.Aracın üzerindeki kit Philips ds2.Bixenon olmasına rağmen ek olarak h7 uzun farda takmışlar işte o farları bu yeni nesile çevirebilirsem süper olacak bu konuda bildiğiniz bir örnek , marka veya link varmı en azından doğru araştırıp sonuçlandırayım

Şahkan Oto'da bixenon Passat'a bakmıştım (ayrı bir uzun farı yok onun), 5. nesil kitlerden var onlarda, far sönükken selektör yapınca tam güç yanıyor.

Bende kısalarda H7 kit haliyle önce bir flaş yapıyor, sonradan (10 sn) tam güce ulaşıyor, yani selektöre uygun bulmadım kendim adına, halojen Osram Plus 90 ampul aldım. Şu an halojenler içinde en kuvvetli ışık vereni.

Yeni nesil balast bakman lazım, geçeuçuşu forumu bu konuda en çok yazılanın olduğu yer  ;)

Çevrimdışı wolf123

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;282239
Şahkan Oto'da bixenon Passat'a bakmıştım (ayrı bir uzun farı yok onun), 5. nesil kitlerden var onlarda, far sönükken selektör yapınca tam güç yanıyor.

Bende kısalarda H7 kit haliyle önce bir flaş yapıyor, sonradan (10 sn) tam güce ulaşıyor, yani selektöre uygun bulmadım kendim adına, halojen Osram Plus 90 ampul aldım. Şu an halojenler içinde en kuvvetli ışık vereni.

Yeni nesil balast bakman lazım, geçeuçuşu forumu bu konuda en çok yazılanın olduğu yer  ;)

Gece ucusuda su ısı çözemedi daha  :))))

Çevrimdışı mutluoztan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
barış ben anladığım kadarı ile bi xenon ampülün yanına koyulan h7 lambanızı xenon kiti çevirip selektör yapınca gecikme olmadan yanmasınımı istiyorsunuz

Çevrimdışı yarhasan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bnm araclarımda can bus oldugu için bende çok zorlanıyorum ama xenon bulamıyrm