škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

No-frost buzdolabı alacağım....

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar buzdolabımız evlendiğimizde çeyiz olarak gelmişti ama buzluğu acaib karlama yapıyor ve zamanının geldiğini düşünüyoruz ve bir arayışa girdik.Yalnız net'te fiyatlar bariz bi şekilde farkediyor en az 300 tl bayii farkı çıkıyor.şu mağaza güvenilirmi hiç alışveriş yapmadım eğer alınırsa hangisini önerirsiniz?
http://www.beyazesyam.com/No-Frost-55

arıston'un siyah renkli olanı var 1227 tl mi neydi güzel gibi.fiyatı 1300 tl yi geçmemesi gerekir.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Ugur A.

• Ziyaretçi
Bosch tavsiye ederim.
Geçen yıl değiştirdim ben de. Suyu koyuyom anında buz yapıyo.:wnk:

Çevrimdışı Real81

• ROOMSTER COMFORTSPORT 1.4 TDI 105 HP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;282213
Bosch tavsiye ederim.

Ugura katılıyorum.

Çevrimdışı flash41

• White Dead Angel
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;282213
Bosch tavsiye ederim.

BOSCH ve SIEMENS iyidir fakat birazda şans işi olduğunu kesinlikle unutmayın. Ben yıllarca ARÇELİK'te AR-Ge de çalıştım onlarda yerli markada liderdir ve bana göre en önemli artısı, satış sonrası destek ve servis ağı konusundaki başarılarıdır. Zamanında bu işin içinden gelen biri olarak söyleyebilirim ki bu konuda ülkemizde üzerine yoktur ( Arçelik&Beko).
Ben kendi evime Fırın, Bulaşık Makinesi ve Elk. Süpürge Siemens aldım.Heveslendim nede olsa Alman malı diye ( hoş trakyada yapılıyor ya neyse) süpürge hariç hiç birinden memnun kalmadım. Ve ödediğim fiyatla arçelikten tüm eşyalarımı alırdım üstelik paramda artardı okadar söyleyim. Çünkü en iddialı modellerini almıştım. Siemens tr'nin desteği ve servisin tutum ve desteği sıfır. Arızalı olan cihazı bile 1,5 yıllık yoğun uğraşlarım ve hukuki tehditlerim sonucu anca değiştirdiler ve yeni gelen makinenin de performansıda iğrenç. Üstelik bunların hepsini Almanya'ya yazmama rağmen hiç kimse benimle irtibata bile geçmedi. Bu sebeplerden dolayı artık beyaz eşyada sadece arçelik ve beko benim tercihim.

Çevrimdışı mutluoztan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
bosch öneririm evdekil bütün eşyalar bosch tur bizim yıllardır kullanıyoruz hiç bir sorun yaşamadık

fabialife

• Ziyaretçi
SHARP'ın üstüne buzdolabı tanımam bu kadar idaalıyım, inanmazsanız bilenlere sorun.
ben dahil sülalemim çoğunda var daha hiç birisi tık demedi.
20 yıllık buzdolabı tamircisi bir tanıdığım kalfalığımdan beri daha bir tane sharp tamir etmeye gitmedim demişti.

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bizim evde çoğu alet Bosch,elektrik süpürgesi İhlas Aura,ufak ev aletleri Arzum,Esco vs... Hiçbirinde sorun yaşamadık. Sadece Sinbo sorunluydu kullandıklarımız arasında :D

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arcelik veya Beko :ok: Servis bol, yedek parça ucuz ve 7 yıl garanti :ok:

Servisler tanıdık , bayi tanıdık, bölge Müdürlügü tanıdık  olunca daha da tercih edilesi oluyor.Yoksa gönül ister miele :ok:
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hangi marka olursa olsun +7 yıl garantiyi muhakkak ekletin :)

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
sharp'lara bakayım ama tuzludur gibi

Çevrimdışı SubaruOutback

• Nano Ürün Uzmanı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;282092
Arkadaşlar buzdolabımız evlendiğimizde çeyiz olarak gelmişti ama buzluğu acaib karlama yapıyor ve zamanının geldiğini düşünüyoruz ve bir arayışa girdik.Yalnız net'te fiyatlar bariz bi şekilde farkediyor en az 300 tl bayii farkı çıkıyor.şu mağaza güvenilirmi hiç alışveriş yapmadım eğer alınırsa hangisini önerirsiniz?
http://www.beyazesyam.com/No-Frost-55

arıston'un siyah renkli olanı var 1227 tl mi neydi güzel gibi.fiyatı 1300 tl yi geçmemesi gerekir.

Abicim, aman diyeyim Ariston'un A'sını bile alma. Sık sık saçma sapan arızalar çıkarabilir; servis hizmetide rezalet.
Bosch tavsiye ederim. Veya Liebherr'e de bak derim.
[SIGPIC]http://img442.imageshack.us/i/chemicalguyslogo.jpg/[/SIGPIC] Toritsuka Reta

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SubaruOutback;282490
Abicim, aman diyeyim Ariston'un A'sını bile alma. Sık sık saçma sapan arızalar çıkarabilir; servis hizmetide rezalet.
Bosch tavsiye ederim. Veya Liebherr'e de bak derim.
bizde bosh çamaşır makinesi var 10 yıldan bu yana kullanıyoruz 3-4 defa arıza çıkardı eli kulağında yine problem çıktı çıkacak,elektirk süpürgesi aldık tam rezalet.
kafam karışık ama aristonu kullanmadım korkum ondan dolayı

Çevrimdışı SubaruOutback

• Nano Ürün Uzmanı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;282494
bizde bosh çamaşır makinesi var 10 yıldan bu yana kullanıyoruz 3-4 defa arıza çıkardı eli kulağında yine problem çıktı çıkacak,elektirk süpürgesi aldık tam rezalet.
kafam karışık ama aristonu kullanmadım korkum ondan dolayı
Hımm sizinki şanssız bir durum olmuş. Ama Ariston arıza olayında x2 olabilir. Dediğim gibi serviside rezalet.
Bosch arıza yapınca en azından servistekiler dikkate alıp gelip arızayı düzeltiyorlar. Aristondakilere önce arızayı ayrıntısıyla anlatıyorsunuz sonrada kimbilir ne zaman gelip bakarlar diye beklemeye başlıyorsun.
[SIGPIC]http://img442.imageshack.us/i/chemicalguyslogo.jpg/[/SIGPIC] Toritsuka Reta

ali baba

• Ziyaretçi
klima olaydı değişirdi.
arçelik alın derim ben.
servisi heran hazır.üstelik servis ücretide çok ucuz aynı şekilde parçalarıda.
birde yedi yıl garanti alırsanız tadından yinmez.:)

fabialife

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: fenomen;282485
sharp'lara bakayım ama tuzludur gibi

ben 2 yıl önce aldığımda aynı özellikteki arçelik daha pahalı idi. ben spotttan nakit 1.750 liraya almıştım 550 litrelik.
önce internetten bir araştırma yap fiyat konusunda.

eskiden ben de hep arçelik alırdım 10 yıldır eve sokmuyorum ve eşime dostuma da tavsiye etmiyorum. ne alırsan potansiyel problem.
bosh, siemens isim olarak kaliteli, hepsi profiloda yapılıyordu bir değişiklik olmadıysa. yani sadece yurt dışından gelen birkaç model hariç bosch, siemens, frofilo aynı olduğuna göre en ucuz olan profilo alın boşuna markaya fazla para vermeyin.
bu markalarda da hiç belli olmuyor ya yıllarca hi bir problem çıkarmıyor veya servisle akraba oluıyorsunuz aynı arçelik gibi.
ben 10 yıldır bir sharp buzdolabı hariç, aldığım ve eşime dostuma aldırdığım her şey ariston. bazı yerlerde servis sıkıntısı var, bazı modeller saçma sapan arıza çıkarsada orjinal İtalyan malı kaliteli ve diğer markalardan %30 daha ucuz.
hiç olmazsa parasını verirken kendimi öbür markalardaki gibi kazıklanmış hitsetmiyorum.
yalnız almadan servisine ben hangi marka ve modeli alayım diye sorun, onlar hangi modelin problemli hengi modelin sağlam olduğunu biliyorlar.
hangi marka ve ne çeşit ürün alırsanız alın servisine mutlaka sorun. onların tavsiye edeceği bir kaç model arasından seçim yaparsanız baştan bir çok problemi saf dışı etmiş olursunuz.
« Son Düzenleme: 18 Kasım 2011, 13:33:44 Gönderen: fabialife »