škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Meşhur Konu (Kış Lastiği)

timsah · 57 · 18385

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı timsah

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar..
Meşhur konuyu açıp sizlerin değerli görüşlerini almak istiyorum..
Malum kış geldi.. Aracımı az kullanıyorum, kışın daha da az kullanacağa benziyorum.. Sadece hastane işleri, kısa mesafeler ve acil durumlar için kullanıcam aracımı..
Bu şartlar için 195/55/R15 H18 ebatları için kış lastiği tavsiyelerinizi bekliyorum..
Honda Jazz varken adını bile hatırlamadım rus marka 4 lastik almıştım.. Çokta memnundum ama artık çocuk olduğu için biraz daha güvenli bir şey almak istiyorum.. Tavsiyelerinizi dört gözle bekliyorum.. :)

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
195/55/15 kış lastiği çok pahalı olur ve piyasada kolay bulunmaz.Hangi lastikçiye gitseniz abi ölçüyü değiştirelim derler.

Biz 195/55/15 yerine 185/60/15 aldık.Fiyat olarak daha uygun oldu ve daha çabuk bulduk.Hemde yere basma basıncı arttı.

Benim görüşüm bu yönde:)

Çevrimdışı ALi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Goodyear Ultragrip 7+ | Goodyear Otomobil Lastikleri
185.55.15 ölcülerinde bu kis 2.sene,kullaniyorum gercekten harika bi lastik birde bunun 8 var o nasil bilmiyorum ama 7 si böyleyse 8 daha iyidir diye düsünüyorum,tavsiye ederim.
« Son Düzenleme: 20 Kasım 2011, 19:38:56 Gönderen: ALi »

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Çok yoğun kullanmıyorsanız -ki bunuda belirtmişsiniz zaten en uygun en ekonomik kış lastiğini alın derim.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FF;283353
Çok yoğun kullanmıyorsanız -ki bunuda belirtmişsiniz zaten en uygun en ekonomik kış lastiğini alın derim.

Aynen katılıyorum:ok:

Yerli markaları tercih edin derim :ok:

Tulgar

• Ziyaretçi
Ben bir haftadır bu işle uğraştım.Hangi lastikciye gitsem,Ağbi UG8 verelim diyor(205/60/16=310tl)Pahalı deyincede Petlas verelim o zaman diyorlar.Benim piyasadan edindiğin izlenim yoğun talep dolayısı ile kış lastiğinde bir sıkıntı var dolayısı ile fiyatlar şişmiş.Birde ne kadar doğrudur bilmiyorum,Avrupa da kış sert geçtiği için Türkiyeden de lastik gittiği ve bu yüzden fiyatların yüksek olduğu.Tabi bu ortada dolaşan bir söylenti doğruluğunu bilemem.İyi bir kış lastiği diyorsanız ben Nokian(Nokia firması tarafından üretiliyor,Finlandiya malı)öneririm.Tabi daha birçok kaliteli marka sıralanabilir;Michelin,Good Year,Continental,Yokohama gibi.
« Son Düzenleme: 20 Kasım 2011, 20:53:27 Gönderen: Tulgar »

Çevrimdışı ALi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Tulgar;283415
Ben bir haftadır bu işle uğraştım.Hangi lastikciye gitsem,Ağbi UG8 verelim diyor(205=60/16=310tl)Pahalı deyincede Petlas verelim o zaman diyorlar.Benim piyasadan edindiğin izlenim yoğun talep dolayısı ile kış lastiğinde bir sıkıntı var dolayısı ile fiyatlar şişmiş.Birde ne kadar doğrudur bilmiyorum,Avrupa da kış sert geçtiği için Türkiyeden de lastik gittiği ve bu yüzden fiyatların yüksek olduğu.Tabi bu ortada dolaşan bir söylenti doğruluğunu bilemem.İyi bir kış lastiği diyorsanız ben Nokian(Nokia firması tarafından üretiliyor,Finlandiya malı)öneririm.Tabi daha birçok kaliteli marka sıralanabilir;Michelin,Good Year,Continental,Yokohama gibi.
kis lastigine öncü marka nokian,öncü olmasindaki etken civili lastigi orjinal olarak cikaran marka olmasi,diger tüm markalarin civili lastiklerinin civileri lastik imal edildikten sonra lastige cakilmasi.

Çevrimdışı timsah

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Çivili lastik yasaklandı diye biliyorum.. Ben mi yanlış hatırlıyorum.. Görüşleriniz için teşekkür ediyorum.. Buraya yazmasada bir çok kişi bu konuya göz atacaktır.. Diğer kullanıcılar içinde faydalı bir kaynak olacaktır..

Petlas ve Kumho arasındayım.. Tabi fiyatlarını araştırmadım.. Fiyat olarakta hemen hemen aynı diye duydum.. Bir kaç tanıdık varmış onlara sordurucam.. Duruma göre sizede güncel fiyatlar veririm.. Araştırma yaparken biraz daha faydalı olur..

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: timsah;283880
Çivili lastik yasaklandı diye biliyorum.. Ben mi yanlış hatırlıyorum.. Görüşleriniz için teşekkür ediyorum.. Buraya yazmasada bir çok kişi bu konuya göz atacaktır.. Diğer kullanıcılar içinde faydalı bir kaynak olacaktır..

Petlas ve Kumho arasındayım.. Tabi fiyatlarını araştırmadım.. Fiyat olarakta hemen hemen aynı diye duydum.. Bir kaç tanıdık varmış onlara sordurucam.. Duruma göre sizede güncel fiyatlar veririm.. Araştırma yaparken biraz daha faydalı olur..

http://www.lassa.com.tr/lastikler/lastik-02-02-0-0-E60-SNOWAYS_ERA

Şunada bir bakın derim biz kullanıyoruz gayet memnunuz tavsiye ederim:ok:

Çevrimdışı dr_emrah

• TDİ
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bol eğimli rampalar bol karlı yollar

michelin alpin a4...

zerre sıkıntım olmadı kayma olmadı tavsiye ederim.

ama diğer markalarda gayet iyi secim kullanıcının olcaktır

Çevrimdışı timsah

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Az önce ilk teklifi ve satıcı görüşünü aldım..
Kumho var ama yaklaşma diyor, benim aracımda da Petlas var diyor.. Petlas'ı öneriyor.. Tanesini 120'den veriyor, kredi kartına 6'ya kadar bölüyor ve sökme-takma-balans içinde diyor..

Çevrimdışı tatlidil87

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
ben marshall aldım. hem fiyat olarak iyi hem de kaliteli.

Çevrimdışı barbaros61

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
kış lastiklerinde genelde memnuniyetsizlik olmuyor kim hangi markayı kullansa mennun kalıyo .benim pecoya miclen, briston 300lira iken 100liradan petlas aldım önlere  araba oldu bi pamuk geçen sene ılgaz dağına çıkıyom millet vakumluya zincir takmış benimki bırak zinciri patiye bile düşmedi

Çevrimdışı timsah

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bugün ikinci fiyatıda aldım.. Dedim aman görüş-öneri bildirme iyice kafam karışıyor.. Fiyatı ver dedim sadece.. O da kızdı herhal (Petlas) 140 fiyat verdi lastik başına.. :D Bir yerden daha fiyat alıcam ondan sonra bu haftasonu bu işi sonlandırıcam inşallah.. :)

Çevrimdışı timsah

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Halletim bitti çok şükür..
120'den fiyat aldığım yere gidip taktırdım bugün, sökme-takma-balans hepsini yaptılar..
480/6 şeklinde de böldürdüm.. İnşallah memnun kalırım.. Gerçi dediğim gibi fazla kullanmıycam ama azda olsa riske gerek yok.. Görüş ve önerilerini paylaşan tüm dostlara teşekkür ederim..