škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Araç seçimi..Leon-Fabia

Ziyaretçi · 48 · 10740

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

octaviaman

• Ziyaretçi
Aynı sınıf değiller farkındayım ama Siz hangisini seçerdiniz.Nedenleri ne olurdu.Bayi 2011 model fiyatlarıdır.

Seat   Leon 1.2 TSI Style            39.700 TL
Skoda Fabia 1.2 TSI Amb.Dinamik  35.400 TL Şu anda dinamik modeli yok fakat                           olabildiğince donanım eşitliği sağlamak adına bu şekilde yazdım.

Araç ölçülerini incelediğimiz de Fabia nın iç mekanı Leon dan daha yüksek ve rahat gözüküyor.Öte yandan Leon üst sınıf bir araç.Belli bir karizması var.Yakıt tüketimleri de birbirine yakın sayılır.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben Leon'u tercih ederdim.Style donanım çok zengin ve biraz fazla vererek üst segment bir araç alıyorsunuz.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
TSI Fabia kalmış mı ki bayilerde?

İşin ilginç yanı çok sayıda satan var 1.2 Leon, neden acaba?

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Leon = Artık çok eskimiş bir tasarım, yenisi gelecek eli kulağında fakat buna paralel olgunluğunun zirvesinde doğal olarak, kronik sorunlarından arınmış neredeyse sıfır sorun.
Fabia = Yeni tasarım yeni araba, zaman zaman kronik sorunları çıkabilir, henüz olgunlaşmadı.
Yeni Fabia'ya göre Leon bana göre üst sınıf pek değil, çok abartılacak bir arabada değil, tasarımından dolayı böyle hissediliyor bence, Compact sınıfta bir araba o da aynen.
Sonuç; Leon alırım :) ne kadar az sorun o kadar keyif:)

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Baki Ustam, Fabia IInin bazı sorunları makyajlı kasada giderildi, 2007'den beri piyasada, ama makyajlı halinde önemli sorunları aşılmış  ;)

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Fabiada artık yeni sayılmaz bence.4 sene dolacak yakında.Fabia1 7 senede kasa değiştirdi ama tahminim fabia2 daha erken değiştirir.:)

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;283342
Baki Ustam, Fabia IInin bazı sorunları makyajlı kasada giderildi, 2007'den beri piyasada, ama makyajlı halinde önemli sorunları aşılmış  ;)

O zaman güzel :) Leon'a göre genede olgun değil ama makyajlı kasada öncekine göre bu sorunlar önemli oranda çözüldüyse ne mutlu :) Fabia 1'de de aynısı olmuştu yoksa dediğin gibi aynen :)
Fabia 2, 1.2, beyaz ve TSi'mı olsun diyorsun yani :)

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Leon Abartılacak Bir Araç Değil ..

Alın Fabia Bakın Keyfinize Hem Aile Hem Genç İşi

octaviaman

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: lrfan;283337
TSI Fabia kalmış mı ki bayilerde?

İşin ilginç yanı çok sayıda satan var 1.2 Leon, neden acaba?

Yeni olmasına rağmen 2.el piyasası 1.2 tsi jetta ve leon dolu.Fakat fiyatlar neredeyse sıfırlara yakın.
« Son Düzenleme: 20 Kasım 2011, 20:01:55 Gönderen: octaviaman »

Çevrimdışı kry1459

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Leon'u tercih ederdim. Daha sportif ve daha üst segmentte bir araç olduğu için

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octaviaman;283360
Yeni olmasına rağmen 2.el piyasası 1.2 tsi jetta ve leon dolu.Fakat fiyatlar neredeyse sıfırlara yakın.

Bizim Türk insanının beklentisini ve durumunu pek karşılayamadı 1.2 TSi Jetta'da o nedenle. Bagaja 5 çuval yük koydu, içinede 5 kişi binip uzun yola çıktı, sonuç biraz mantar olunca satmaya başladılar. Bizim piyasamızda 1.2 TSi Jetta Filo aracı olmaktan öteye pek geçemeyecek. Aslında araba performansını gösterdi ama TSi ibaresi beklentileri çok yüksek tutulmasına neden oldu, kasa da buna pek uygun olmayınca sonuç kaçınılmaz oldu.
Leon'da üzerine yenisi geldiğinde çok değer kaybetmesin diye kullanıp elden çıkartıyorlar. Tasarımı eski kaldığı için değerini hızlı kaybediyor artık, o nedenle satıyorlar kısa zamanda.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
O paraya Golf V Goal alırdım herhalde :)

İkisine de OK veremiyorum nedense...

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Leon'un pek bir albenisi kalmadı bana göre ya, üst sınıf araç dediğin geniş olur ferah olur, ama leonla fabia arasında pek bir fark yok boyutta. Focus düşünmedinizmi ? üst segment kanı onda var işte :) Focus leondan 10 adım daha önde bana göre. Ben ikisiinide seçmezdim açıkçası. Tercih yapılması gerekiyorsa fabia derim, sırf leondan baygınlık geldiği için.
-------------------------------------------------

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İkisine bende "ok" diyemiyorum.
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

fabialife

• Ziyaretçi
iki aracında sahibi oldum kullandım.
fabianın hakkını yemem, her zaman söylerim fabia hayatımdaki en iyi araçtı diye ama kendi sınıfında.
leon her yönden fabiadan üstündür, hem de çok üstün.
kıyasladığınız araçların birisi b diğeri c seğmentinde. bu nedenle kıysalanmaz bile.
leon seğmentindeki en geniş ve ferah araçlardan birisidir.

yiğidi öldür ama hakkını yeme.