škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Araç seçimi..Leon-Fabia

Ziyaretçi · 48 · 10742

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı dr_emrah

• TDİ
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
2011 leonum vardı.sanırım yorumlayabilirim

leon sanılanın aksine c sınıfında oldukça donanımlı yakıt noktasında tatminkar ve tasarımıyla göz dolduran bi arac

şimdi octavia kullanıorum ama bu iki secenek elimde olsa düşünmezdim bile

leon derim

octaviaman

• Ziyaretçi
Yorumlar için teşekkürler.Bence de bu seçeneklerle Leon tercih sebebi olabilir.Kendim için olsa ,Octavia binicisi biri olarak özellikle o bagajı bırakıp başka bir aracı tercih edebilirmiydim bilemiyorum.Octiyi zor bırakırım Ben:)

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octaviaman;283732
Yorumlar için teşekkürler.Bence de bu seçeneklerle Leon tercih sebebi olabilir.Kendim için olsa ,Octavia binicisi biri olarak özellikle o bagajı bırakıp başka bir aracı tercih edebilirmiydim bilemiyorum.Octiyi zor bırakırım Ben:)

Octi bırakılmazki zaten :ok: Olucaktı 35mm yaylı deri koltuklu, hoş bir 17 jantlı octi a4, benden kralı yok :)
-------------------------------------------------

Çevrimdışı dr_emrah

• TDİ
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octaviaman;283732

scoda mı peh diyen bir çok arkadaşım aracları değişelim diye sıradalar türlü bahanelerle oyalıorum.

bir binen inmek istemiyor arkadaş
okti iyidir iyi 1.6tdi elegance'ı tadından yenmior

Çevrimdışı Safaks

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Leonun kronik sorunları pek kalmadı.. Ama ben sana yinede giderilemeyenleri sayıyım.. Her arabada karşılaşılmıyor ama farların buğu alma sorunu var.. Birde arka disklere taşmı giriyor artık ne oluyorsa arada gacur gucur ediyor.. Park halinde direksiyonu çevirirken felan.. Başkada bi kronik sorunu yok ki bende makyajsız kasa sport up var gayetde memnunum.. İçinin genişliğine gelince de Çok yakın arkadaşımda sedan focus var leon ondan dar deil.. Aksine ön tarafı olsun daha geniş.. Koltukları spor araba gibi basık olduğundan herkez beğenmiyor olabilir..  Ama asla içi dar deil... Focusu olan arkadaşım sürekli arabaları deiştirelim deyip duruyor.. Servo direksiyondanmıdır bilmiyorum daha rahat kulllanımı olduğunu sölüyor.. Ama fabia hakkında bi fikrim yok..

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hımm.. oturuş pozisyonu farkındandır o zaman, leonda öndeki kişi belki focusdaki kadar rahattır ama leonun arka tarafda iddiali olduğunu söyliyemem, focus işi götürür ve bagajı ve o cazip 1.6 tdci motoru , ya tabi çok farklılıkları var, işte focusda bir seçenek, Leon gayet şık bir araba ama işte çok göz çok alıştı artık oraya değindim ben.Sportiflik olarak leon tabi. Kimine focus hoş gelir kimine leon tabi, zevk meselesi :)

Çevrimdışı Safaks

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gokcen59;284075
Hımm.. oturuş pozisyonu farkındandır o zaman, leonda öndeki kişi belki focusdaki kadar rahattır ama leonun arka tarafda iddiali olduğunu söyliyemem, focus işi götürür ve bagajı ve o cazip 1.6 tdci motoru , ya tabi çok farklılıkları var, işte focusda bir seçenek, Leon gayet şık bir araba ama işte çok göz çok alıştı artık oraya değindim ben.Sportiflik olarak leon tabi. Kimine focus hoş gelir kimine leon tabi, zevk meselesi :)

Yok yanlış anlaşılmasın... Benim focusu olan arkadaşıma ben sık sık benim arabayı veririm.. Benim koltuklarıma ve direksiyon hissine hasta olur kendisi :) Bu arada arkadaşın araç sedan focus.. Ama şunu söyliyim sadece konfor olarak leon kadar sert deil focus...  Bana göre Leonun focustan aşşağı hiç bir yanı yok..

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Safaks;284083
Yok yanlış anlaşılmasın... Benim focusu olan arkadaşıma ben sık sık benim arabayı veririm.. Benim koltuklarıma ve direksiyon hissine hasta olur kendisi :) Bu arada arkadaşın araç sedan focus.. Ama şunu söyliyim sadece konfor olarak leon kadar sert deil focus...  Bana göre Leonun focustan aşşağı hiç bir yanı yok..

VW Grup candır :)
« Son Düzenleme: 22 Kasım 2011, 01:00:04 Gönderen: gokcen59 »

Çevrimdışı 19tumen

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octaviaman;283329
Aynı sınıf değiller farkındayım ama Siz hangisini seçerdiniz.Nedenleri ne olurdu.Bayi 2011 model fiyatlarıdır.

Seat   Leon 1.2 TSI Style            39.700 TL
Skoda Fabia 1.2 TSI Amb.Dinamik  35.400 TL Şu anda dinamik modeli yok fakat                           olabildiğince donanım eşitliği sağlamak adına bu şekilde yazdım.

Araç ölçülerini incelediğimiz de Fabia nın iç mekanı Leon dan daha yüksek ve rahat gözüküyor.Öte yandan Leon üst sınıf bir araç.Belli bir karizması var.Yakıt tüketimleri de birbirine yakın sayılır.

Hiç affetmem LEON derdim.

Sebebini özetlemişsiniz zaten: Katılıyorum.
Araba dediğin göze hitap edecek biraz da

Alıntı
Leon üst sınıf bir araç.Belli bir karizması var.

fabialife

• Ziyaretçi
focus'un ön diz mesafesi benim corsadan bile daha dar. focus'un dizel motorunun dışında hiç bir şeyini leon ile kıyas bile etmem.
leon 2 tane focus'u cebinden çıkatır, octavia ise 4 tanesini.

Çevrimdışı mira

• ince fikir
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

octaviaman

• Ziyaretçi
Fanatik diyeceksiniz ama,Focus a ısınmam düşünce olarak bile mümkün değil:)

Çevrimdışı serkan35

• Leoncu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
fabia sahibi olmadım ama bir çok kez kullandım (ana hemen bi fabia almalıyım nasıl olurda alıp satmadığım bir araç olur :) ) şimdilerde 07 leon sahibiyim ve leon almamdaki sebeplere gelirsek ilk önce beni cezbeden oturuş pozisyonu oldu sonra sade ve gereksiz düğmelerde dolu olmayan konsolu yol tutuşu gayet yüklü donanımı sorunsuzluğu ve dış tasarımı ha bu arada 8v motorun tatlı homurtusu akşam üstü sisleri yakıp filmli camları az bişey aralayıp müziğin sesini açıp gezmeyi hiçbirşeye değiştirmem o kadar araba kullandım ama bu şekilde bir oturuş pozisyonu böyle yol tutuşunu bir arada sağlayan bir arac görmedim bir aksilik olmazsada uzun yıllar satmayı düşünmüyorum artık
Rover 220 Turbo
2011 Ford Connect

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octaviaman;284204
Fanatik diyeceksiniz ama,Focus a ısınmam düşünce olarak bile mümkün değil:)

Şöyle bir ST verelim abi, gene fikrin değişmez mi? :rm: 2.5cc 225 HP :rm:

Çevrimdışı 19tumen

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Yeni kasalar gerçkten hoş hem dış hem de iç olarak...

« Son Düzenleme: 22 Kasım 2011, 19:00:18 Gönderen: 19tumen »