škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

30'a değer mi?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Bedelliden bahsediyorum.

Siz olsanız napardınız? Etik kısmı tartışılır, zaten onu tartışalım diye açmadım konuyu,

Sadece, evli ve 1 çocuk sahibi birisi için 30 bin TL verip bedelliden faydalanmak ne kadar mantıklı sizce? Aynı zamanda ev ödemesi yapan birisi için düşünün :)

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Bedelli yapardım, eşim ve çocuğumdan 5 ay ayrı kalamazdım. Borç ödenir bir şekilde...

Çevrimdışı G.Antep Şubesi

• Kötü Caddy
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Eşimi ve çocuğu anne babaya teslim eder gider 5 ay yapardım.
30000 TL bizim gibi orta direkler için az para değil.
Ama tabi bu 5 ayda hali hazırdaki gelirde hesaplanmalı.
Yani 5 ayda 35000 tl kazanılacaksa tabi ki bedelli derim ama öbür türlü beş ay tatil yapmak lazım :)

Ha bi de şu var; bekara avrat boşama kolay :D Ben bekarım 5 ay yattım geldim :D

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: G.Antep Şubesi;285126

Şahsen,

Evlat kokusunu almadan bana da kolay gelirdi bunlar sanırım, şimdi işe zor gidiyorum :)

Ben 4 ay Ankara, 12 ay Erzurum'da yattım 1999-2000 yılında. Ben askere giderken babam taş gibiydi, 2 ay sonra mide kanseri derdi geldi, ben askerin ortasına gelmeden babamı toprağa verdik, git-gel çok çektim, kardan uçak çalışmaz Erzurum'dan, kelle koltuk 10 cm kar dolu yollara düşünmeden attım kendimi her ay :uve: Bir şey anlamadım yaptığımdan da.

Hatta biz askere alındık 17 gün sonra 17 Ağu depremi oldu, silah altına girip de yaşı tutanlar günlerce ağladı kapsama alınmadılar diye, neydi be, geçti gitti, Palandöken'in eteğinde 12 ay...

Ha bir de 12 ay boş iş yaptım. Yedek subay olarak karargah bölüğünde sabah içtima aldım, sonra herkesi görev yerine dağıttık, bunu uzman çavuş da yapıyor, beni daha iyi bir yerde kullanabilirlerdi, ya da madem görev yok kısa dönem vereydin...

Adama uygun görev yoksa eğer mesleğini yaptır, kamu hizmeti ver, daha faydalı olayım, ver beni köy okuluna en ücra köşede çocuk okutayım, asla gocunmam.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;285131
Şahsen,

Evlat kokusunu almadan bana da kolay gelirdi bunlar sanırım, şimdi işe zor gidiyorum :)

Ben 4 ay Ankara, 12 ay Erzurum'da yattım 1999-2000 yılında. Ben askere giderken babam taş gibiydi, 2 ay sonra mide kanseri derdi geldi, ben askerin ortasına gelmeden babamı toprağa verdik, git-gel çok çektim, kardan uçak çalışmaz Erzurum'dan, kelle koltuk 10 cm kar dolu yollara düşünmeden attım kendimi her ay :uve: Bir şey anlamadım yaptığımdan da.

Hatta biz askere alındık 17 gün sonra 17 Ağu depremi oldu, silah altına girip de yaşı tutanlar günlerce ağladı kapsama alınmadılar diye, neydi be, geçti gitti, Palandöken'in eteğinde 12 ay...

Ha bir de 12 ay boş iş yaptım. Yedek subay olarak karargah bölüğünde sabah içtima aldım, sonra herkesi görev yerine dağıttık, bunu uzman çavuş da yapıyor, beni daha iyi bir yerde kullanabilirlerdi, ya da madem görev yok kısa dönem vereydin...

Adama uygun görev yoksa eğer mesleğini yaptır, kamu hizmeti ver, daha faydalı olayım, ver beni köy okuluna en ücra köşede çocuk okutayım, asla gocunmam.

Hocam ben de tasarı açıklanalı önüme gelene soruyorum napayım diye,

%90 bu çerçevede görüşler...

Arada, boşver çok para diyen çıksa da 50 de olsa verilir diyen sayısı az değil...

Çevrimdışı serkan35

• Leoncu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
iş tamamen maddiyada bakar eğer geliriniz iyi ise verilir o para ama yok kardeşim o 30 binle ev taksitlerimi hafifletir evimin ben yokkenki masraflarını karşılar askerliğimide yapar gelirim derseniz ki ben olsam öyle yapardım ama tabiki evli çocuklu biri olmadığım için konuşmak kolay
Rover 220 Turbo
2011 Ford Connect

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: G.Antep Şubesi;285126
Eşimi ve çocuğu anne babaya teslim eder gider 5 ay yapardım.
30000 TL bizim gibi orta direkler için az para değil.
Ama tabi bu 5 ayda hali hazırdaki gelirde hesaplanmalı.
Yani 5 ayda 35000 tl kazanılacaksa tabi ki bedelli derim ama öbür türlü beş ay tatil yapmak lazım :)

Tabi ki 35 falan kazanmıyoruz :)

Kabaca yarıdan biraz fazla diyelim, geriye kalanı da fazladan vermiş olacağım...

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: lrfan;285131
...12 ay boş iş yaptım. Yedek subay olarak karargah bölüğünde sabah içtima aldım, sonra herkesi görev yerine dağıttık, bunu uzman çavuş da yapıyor, beni daha iyi bir yerde kullanabilirlerdi, ya da madem görev yok kısa dönem vereydin...

:syg: :syg2:  :syg: :syg2:  :syg: :syg2:  :syg: :syg2:  :syg: :syg2:  :syg: :syg2:  :syg: :syg2:  :syg: :syg2:  :syg: :syg2:  :syg: :syg2:  :syg: :syg2:  :syg: :syg2:

Çevrimdışı hititman

• para koleksiyoneri
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de geçen sene 5 ay yattım ne yapalım. 5 ay ise bir açıdan yine kolay sayılır fakat 15ay bayağı bir yorar kısa döneme göre. Şimdi artısı git gel derdi yok fakat o borcu ödemekte biraz zorlar normal ücretli bir işte çalışan en aşağı 5yılda öder öteki türlü 5 ay için kredi çekilir bütün borçlar ödenir düzenli şekilde gelince o borcu ödemek daha kolay olur. Kimse yanlış anlamasın ama kesinlikle evlenmeden evlenmişse de çocuk olmadan mutlaka gidilmeli yoksa yaş ilerleyince insanın çok zoruna gider hem kısa olsun hem uzun bunalıma bile girilebilir.

Çevrimdışı 19tumen

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Duygusal bakarsak:
Gelenek ve göreneklerimize göre bu durum hiçte hoş olmayan bir durumdur, Bedelli askerliğe karşıyım,yapanları korkak ve basiretsiz bulmaktayım. Bedelli yapıpta,Vatan-millet-sakarya edebiyatı yapanlardan NEFRET EDERİM. Vicdanım bunu söylüyor.

Mantık çerçevesinden bakarsak:
30 bin lira, gerçekten azımsanmayacak bir paradır. Kısa dönem yapılacaksa eğer bu para verilmesi çok mantıklı değil. 15 ay uzun dönem yapılması durumunda makul diyebilirdim ama 5 ay için bu para çook fazla..
« Son Düzenleme: 24 Kasım 2011, 15:53:10 Gönderen: 19tumen »

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Valla onlarca villam olsaydı altımda 3-5 araba, gitmezdim verirdim. :)  Ama şu halimle durumum olmamasından ziyade fikirlerim farklı, ömür boyu anlatıcak bir anı, asker arkadaşlıkları, ve ciddi bir görev,vatani görev omuzlarımda,en iyi şekilde yapardım. Şu an alttan derslerimi veriyorum seneye askerim Allah'ın izniyle . ;)
-------------------------------------------------

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı swwp07

• 150 HP
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
tarihi fırsat hiç tereddütsüz hemen verilir. ne 6 ay ne 15 ay çekilmez orası. heleki irfan hocamın durumdaysan 50 bin bile verilir:) :)

octavia rally team powered by swwp07

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şu anki durumda imkanım olsa bende verirdim gitmezdim..Bekâr iken daha kolay olurdu gider gelirdim..

Şu an ki pozisyonda bakıyorumda o parayı veremezdim..Tabi o zaman başka türlü şartlar zorlanır tüm birikim yatırılırdı bilemiyorum :)

Ben askerliği seviyordum aslında..Askerde Astsubaylık sınavlarına girmeyi planlıyordum.İsteyerek te askere gittim.Millet sürünür ah vah ederdi, ben film sahnesi gibi düşünür zevk alırdım :D

Hadi ben kolay yaptım, hemde ilk 15 ay yapan askerlerdenim..:) 18 ay diye gidip 15 ay yaptım..Yerim rahat, sırtım sıcak, önümde PC, yanımda çay pencereden bakında yağan karı gördüğüm bir yerdeydim.Komuta kademesindeydim.Stresli ama rahattı..Öyle bir yer denk geleceğini bilsem şartlarımı çok zorlamaz giderdim ama bekar olsaydım tabi :) Heleki çocuk varsa o işi sıkı düşünürdüm..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI