škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

A4 KASA 1.8t OCTAVİA ARIYORUM.

stsby · 133 · 14621

0 Üye ve 19 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu gün hava filtresinin üzerindeki sensörü sökeyim dedim demez olaydım :D Araba marş basmıyor malesef :D

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;347301
Bu gün hava filtresinin üzerindeki sensörü sökeyim dedim demez olaydım :D Araba marş basmıyor malesef :D

Sen daha zorla, o bir zaman sonra alışacak sensörsüz moda geçecek çiçek :D ondan sonra al tak istediğini mis gibi :D

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FF;347611
Sen daha zorla, o bir zaman sonra alışacak sensörsüz moda geçecek çiçek :D ondan sonra al tak istediğini mis gibi :D

Soketlerini takip filtre altina saklamayi dusunuyorum:) Harcligimi alayim 76 lik aemi takicam koydum kafaya:D

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;348058
Soketlerini takip filtre altina saklamayi dusunuyorum:) Harcligimi alayim 76 lik aemi takicam koydum kafaya:D

Tak tabe ya :D sonra ver gazın gözüne :D
Özellikle uzunda çok zevkli oluyor, millet arkadan ne geliyor lan modunda oluyor :D

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FF;348212
Tak tabe ya :D sonra ver gazın gözüne :D
Özellikle uzunda çok zevkli oluyor, millet arkadan ne geliyor lan modunda oluyor :D

İnternette araştırırken aemlerde son zamanlarda sıkıntı olduğunu okudum sanırım piyasada replikaları türemeye başlamış tırstım bir an :D

Apexi ninde yağsız bir modeli varmış şimdi ona bakıyorum :) Tam olarak birine karar vermem gerekiyor :D

Çevrimdışı skoda_tudor06

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;348269
İnternette araştırırken aemlerde son zamanlarda sıkıntı olduğunu okudum sanırım piyasada replikaları türemeye başlamış tırstım bir an :D

Apexi ninde yağsız bir modeli varmış şimdi ona bakıyorum :) Tam olarak birine karar vermem gerekiyor :D

K&N'den şaşma :D AEM apaçilerin elinde kaldı, apaçi girdiyse işin içine anlaki laylonuda çıkar demek :D Şayine bile takıyorlar onu :D laylon brando olmasın sonra :D ya da çak Piper'ı :D

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FF;348492
K&N'den şaşma :D AEM apaçilerin elinde kaldı, apaçi girdiyse işin içine anlaki laylonuda çıkar demek :D Şayine bile takıyorlar onu :D laylon brando olmasın sonra :D ya da çak Piper'ı :D

İnternette bir sürü şey yazıyor kafam karıştı iyice :D K&N nin kuru tipi yok diye biliyorum yoksa onu çoktan almıştım :) Piper içinde havayı iyi süzemiyor ve mafı bozuyor gibi yorumlar okudum:D Ne yapıcam bilmüürüm :D

Maf sensörüde ucuz birşey değil 300 tl den aşağı yok :D

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;348507
İnternette bir sürü şey yazıyor kafam karıştı iyice :D K&N nin kuru tipi yok diye biliyorum yoksa onu çoktan almıştım :) Piper içinde havayı iyi süzemiyor ve mafı bozuyor gibi yorumlar okudum:D Ne yapıcam bilmüürüm :D

Maf sensörüde ucuz birşey değil 300 tl den aşağı yok :D

Sen ne diye ıslağına kurusuna takıldınki böylesine :D hem açık ve kuru olmasını mantığımda pek almıyor :D o tozu asıl tutan filtrenin kendisi değil, üzerindeki yağ :D 5 sene boyunca aynı K&N'i kullandım, saat gibiydi :D fazla leş olmadan da temizlediğimden yıllarca gitti, o yağ çok özel bir yağ, elinle bile silip atamıyorsun :D Çünkü Piper sünger, koton deel :D havayı komple ne var ne yok herşeyiyle çekiyor :D fakat seste ona göre oluyor tabe :D borun güzelse o çektiği hava güzel tınılar bırakıyor kulakta :D her gazlamada alıp temizleyecen :D Green dahil hepsini kullandım, o da güzeldir ama fiyatıda o MAF'tan yüksektir :D sensör dediğin nedir hem, elinin kiri :D hiç mi olmadı, filtreyi sök at arka koltuğa :D ben Mazda 626'da filtresiz gezerdim :D ses hiçbir filtrede yok :D Polis bunun neresi patlak diye çevirirdi :D
Tamam, gazı verdim, alttan müzikte istiyen mi :D

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Octavia 1.8T lerde maf büyük sıkıntı en ufak bir düzensizliğinde motor sapıtıyor:) Hatta kronik sorun da denebilir.. 2-3 Sene önce arızalandı ve vag-comdan arızayı göremedik.Araba ışıklarda sürekli stop ediyordu vites geçişlerinde seyir halinde iken stop ediyordu :) 2-3 usta gezdikten sonra bi usta MAF ı değiştirelim belki düzelir dedi bizde tamam dedik ama 2 gün gebzeden parça bekledik:D Tekrardan MAFı elime alırsam pek iyi şeyler olmaz o yüzden biraz titiz davranıyorum:D Bizim maflar biraz kıl yani öyle her türlü ortama gelemiyor :D

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;348581
Octavia 1.8T lerde maf büyük sıkıntı en ufak bir düzensizliğinde motor sapıtıyor:) Hatta kronik sorun da denebilir.. 2-3 Sene önce arızalandı ve vag-comdan arızayı göremedik.Araba ışıklarda sürekli stop ediyordu vites geçişlerinde seyir halinde iken stop ediyordu :) 2-3 usta gezdikten sonra bi usta MAF ı değiştirelim belki düzelir dedi bizde tamam dedik ama 2 gün gebzeden parça bekledik:D Tekrardan MAFı elime alırsam pek iyi şeyler olmaz o yüzden biraz titiz davranıyorum:D Bizim maflar biraz kıl yani öyle her türlü ortama gelemiyor :D

Yahu sizdeki 1.8T 99-00 kasa A3 1.8T'nin motoru değil mi zaten :D arkadaşımda vardı, maymun etmiştik biz o motoru :D okulun otoparkında az mı sökmedim sağını solunu, adam binerdi arabaya "lan Baki gene neresini kurcaladın sen bunun" derdi :D kondisyonu bayağı iyi duruma gelmişti amme :D, sonra tabe Bodrum yolunda takla atıp perte çıkartmıştık ayrı mesele :D MAF'ın sıkıntısını biliyorum, haklısın direk arabanın  çalışmasını etkileyen tükürükten bir parça. Olmadı by-pass yaparık :D yok illa takacaz ya :D

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FF;348583
Yahu sizdeki 1.8T 99-00 kasa A3 1.8T'nin motoru değil mi zaten :D arkadaşımda vardı, maymun etmiştik biz o motoru :D okulun otoparkında az mı sökmedim sağını solunu, adam binerdi arabaya "lan Baki gene neresini kurcaladın sen bunun" derdi :D kondisyonu bayağı iyi duruma gelmişti amme :D, sonra tabe Bodrum yolunda takla atıp perte çıkartmıştık ayrı mesele :D MAF'ın sıkıntısını biliyorum, haklısın direk arabanın  çalışmasını etkileyen tükürükten bir parça. Olmadı by-pass yaparık :D yok illa takacaz ya :D

Cık:D Bizim octinin motoru GOLF4 GTI ın motoru :D Yani son parti çıkan 1.8T ler :D Motor kodu da AGU piyasada pek yok o yüzden kıl bir motor :D

Ahanda bu motor :D Sadece logoları farklı :D

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Apexi nin sesi iyi çıkıyor :D

[YOUTUBE]PVjE0sdWJzo[/YOUTUBE]

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;348595
Cık:D Bizim octinin motoru GOLF4 GTI ın motoru :D Yani son parti çıkan 1.8T ler :D Motor kodu da AGU piyasada pek yok o yüzden kıl bir motor :D

Ahanda bu motor :D Sadece logoları farklı :D

O motorun 10-15 tane varyasyonu var zaten :D yelpazesi çok geniş, ama hepsinin özü aynı aslında tabe :D revizyon göre göre geldi bugünlere :D daşdır, güzeldir, hatta 180'liği bile vardır hatta o 180'lik bizim Octavia A4 vRS'de dahi kullanılmıştır :D ha buraya pek uğramadı ayrı mesele :D

Ses çıkar ya ses hiç sorun deel :D istediğin ses olsun :D sesi filtre vermiyor zaten, vakum veriyor :D ve vakumun geçtiği yol asıl :D

Sezona iyi bir giriş bekliyoruz artık senden :D

Çevrimdışı guvenmat

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-1-8-t-20-valve-lpg-li-81214148/detay/

arkadaşlar aracın sahibi ruhsatta 128 kw yazıyor diyor bu kasada böyle bir motor var mı dır?175hp
« Son Düzenleme: 02 Mayıs 2012, 13:58:25 Gönderen: guvenmat »