škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

paranız var 40.000 TL

kazım · 69 · 15206

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: opel33;286305
Dostum yanlış anlaşılma oldu :)
I'm so sorry :( :haha:

Bence 35-40 bin verilcekse bol donanımlı bir polo bir corsa yada fabia olabilir ama aveo değil kesinlikle :ok:

Önemli değil, sanırsam son mesajlar hep astra ile ilgili olunca böyle bi izlenim oluştu:D

Dediğim gibi az para değil 40bin.İyi düşünülüp iyi bir tercih yapılmalı.

Çevrimdışı yasin90

• .......
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı
Sadece navi ve sunroof yok ger kalan herşey için astra sedan 111.Yıl :) (Not: Hb lerde 111.yıl serisi yoktur)

berkay senin aracta ESP var mı
ANKARA içi mobilya, özel dolap vs itinayla yapılır, müracaat ben :)

Çevrimdışı kazım

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar

bugün bayiye gittim

hem opeller hem de chevroletler aynı yerde

inan chevrolet bölümünde arabayı bakanlar yüzünden sinirlerim altüst oldu

önce opel bölümüne geçtim

baktım oturdum kalktım vs.

chevrolet bölümü hala kalabalık

sanki arabayı bedava veriyorlar!!!

herkes yeni aveoların başında

neyse sinirlerime hakim olup bekledim

arabaya oturdum kalktım baktım elledim vs

vallahi iç donanm kalitesi bakımından opellerden hiç farkı yok

araba adam gibi araba

aynı donanıma ait opel 55.000 tl

arkadaşlar 41.000 42.000 e opel dizel var diyorlar

hangisi acaba merak ettim

yani yeni chevrolet aveo donanımına sahip aynı  donanımlı opel  55.000 tl

ayrıca aveo dizel ortalama 4 litre, şehir dışı 3,3 litre iddialı

Çevrimdışı kazım

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
aveo dizel şehir içinde 4,1 litre

opel dizel şehir içi 6,2 litre

aradaki farka bakar mısınız

bir de çarpışma testi sonuç yüzdelerine bakın

yeni aveo nun yüzdeleri mi yüksek

yoksa opelin mi

bi bakın isterseniz

ikisi de beş yılsız ama

% 85 ed e 5 yıldız veriyorler % 96 ya da

Çevrimdışı arabasevdasi

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
E o zaman Aveo alacaksınız gibi görünüyor.. Bize hayırlı olsun demek düşer..

Çevrimdışı kazım

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
roomsterimden nasıl ayrılacağım?

ona aşığım

bana zor geliyor

opel33

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: kazım;286328
aveo dizel şehir içinde 4,1 litre

opel dizel şehir içi 6,2 litre

aradaki farka bakar mısınız

bir de çarpışma testi sonuç yüzdelerine bakın

yeni aveo nun yüzdeleri mi yüksek

yoksa opelin mi

bi bakın isterseniz

ikisi de beş yılsız ama

% 85 ed e 5 yıldız veriyorler % 96 ya da

Biris aveo 4 kişi binse boş yer kalmıycak bir büyüklükteki araç diğeri ise 5 kişi binse 6. kişi için bile yer açılacal ferahlıkda bir araç = opel astra h sedandan bahsediyorum ayrıca şimdi kimsi güvenlik ve konfor bakımından opel ile chevrolet aynı tutmasın lütfen...

Astrayla hb yada sedan fark etmez 90la girdiğiniz virajdan yağ gibi çıkarken aveo ile %85 yada %96 :) çıkamazsınız o virajdan..

Karar sizin pişman olmayacağınız bir seçim yaparsınız inşallah..

Çevrimdışı kazım

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
opel33

siz teknolojiyi yeniliği takip etmiyorsunuz herhalde arkadaşım

bahsettiğimiz eski chevrolet aveo değil

yeni chevrolet aveo

bir incele  istersen

yeni chevrolet aveo o viraj testinden rekor yüzdeyle % 96 aldı

bi de senin opeline bak

yeni opel astra bile % 85 lerde kalmış

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tercih ve zevk meselesi...Bana tipi hoş gelmiyor..İstediği kadar az yaksın, 40bin TL az değil...

Hayırlı olsun almayı düşünene...
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

opel33

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: kazım;286336
opel33

siz teknolojiyi yeniliği takip etmiyorsunuz herhalde arkadaşım

bahsettiğimiz eski chevrolet aveo değil

yeni chevrolet aveo

bir incele  istersen

yeni chevrolet aveo o viraj testinden rekor yüzdeyle % 96 aldı

bi de senin opeline bak

yeni opel astra bile % 85 lerde kalmış

Kazım hocam siz daha önce hiç opel servisine gittinizmi gelen araçları şöyle bir incelemiş olsaydınız ne demek istediğim anlardınız...

Opeller bakıma gelirken gelen chevroletler arıza yada bir sorundan dolayı sırada bekliyorlar hep!

2.husus teknoloji çok gelişti evet hatta cruze da chevrolet nin teknolojik bir aracı çevrenizde kullanan varsa (dürüst birisine) bir sorun bakalım memnun mu değilmiymiş? Şaka olsun diye demiyorm bunu ciddiyim.

Görünüş harika olabilir ve sizi cezbedebilir belki ama dışı seni içi beni yakar olayı olmaz inşallah alıcağınız aveodada..

Saygılar...

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Opel Chevrolet Aynı .. Kaliteside İşçiligide Aynı. ( Yeni Chevroletler ).. Sonuçta Gm . GM Üretiyor Parçaları. Nasıl Skoda-Vw , Hyundai-Kia Aynı Şey..

Viraja Girdimi Çıkamazsın Falan Hepsi Hikaye.. İŞ Tamamen Şoförde . Trilyonluk Güvenlik Donanımı Koy Şoförde İş Yoksa Donanımlar Hiç Bir İşe Yaramaz

Chevroletten Memnun Olmamalarının Sebebi . Opel Servislerinin Chevrolet Konusunda Egitimsiz Olmaları. İlk Zamanlar Cruze Sahipleri Araçlarına Servis Elamanları İle Birlikte Çözüm Buluyorlardı. Parça Sıkıntısı Vardı Arıza Çözümleme Sorunu Vardı..
Cruze den Memnun Olunamam Sebebi. Biraz Konforsuz Olması , Performansının Olmaması , Yakıtının Fazla Olması... 3 Kez Yazılım Değilti Yine Motor Konusunda Memnun Değiller
« Son Düzenleme: 27 Kasım 2011, 17:32:38 Gönderen: kaptan52 »

06lkn66

• Ziyaretçi
Donanimi fazla diye euro ncapte bes yildiz aldi diye aveo gibi bi araca o kadar para baglamak cok mantiksiz geliyo banada zaten roomster güzel bi arac sizde memnunsunuz o ferah arabayi birakmayin benim fikrim bu eldeki parayla roomiye bolero ekran gibi bi kac ekstra uygulama yaparsiniz hosunuza giden kalaniylada yatirim yapabilirsiniz sırf keyif icin bu zamanda kirk bin gibi yüksek bi mevla harcanmamali

opel33

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: kaptan52;286340
Opel Chevrolet Aynı .. Kaliteside İşçiligide Aynı. ( Yeni Chevroletler ).. Sonuçta Gm . GM Üretiyor Parçaları. Nasıl Skoda-Vw , Hyundai-Kia Aynı Şey..

Viraja Girdimi Çıkamazsın Falan Hepsi Hikaye.. İŞ Tamamen Şoförde . Trilyonluk Güvenlik Donanımı Koy Şoförde İş Yoksa Donanımlar Hiç Bir İşe Yaramaz

Chevroletten Memnun Olmamalarının Sebebi . Opel Servislerinin Chevrolet Konusunda Egitimsiz Olmaları. İlk Zamanlar Cruze Sahipleri Araçlarına Servis Elamanları İle Birlikte Çözüm Buluyorlardı. Parça Sıkıntısı Vardı Arıza Çözümleme Sorunu Vardı..
Cruze den Memnun Olunamam Sebebi. Biraz Konforsuz Olması , Performansının Olmaması , Yakıtının Fazla Olması... 3 Kez Yazılım Değilti Yine Motor Konusunda Memnun Değiller

Hocam yapmayın gözünüzü seviyim..
Madem herşeyi aynı hepsini gm üretiyor arkadaşın dediği 40.000 araca niye opelde 55.000?? Kendiniz söylüyorsunuz aslında bu 15.000 fark işçilik, parça kalitesi, konfor, performans hepsine ama hepsine etki ediyor!!!

Eğer herşey aynı olsaydı adamlar fantezi olsun diye mi chevrolet firmasını kurdular?

Tabiki de hayır! Opele gücü yetmeyen daha düşük kalite belki ama yine opel güvencesindeki araçlara binsinler diye kuruldu..

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Altı Üstü Opel Ya Mercedesmi Bu. Almanyanın 2-3. Sınıf Arabası Ne Kalitesinden Bahsediyorsunuz Bilmiyorum..

Merak Etmeyin Kalite Farkı Falan Yok .. Hangi Araç 55,000 Ben Onu Anlamadım. Astradan Bahsediyorsanız C Sınıfı Bir Araç Aveo B Sınıfı Bir Araç

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;286228
Bu hesap bence yanıltır zira karşılaştırılan araçların biri sıfır biri 2008 model. Her ikisi de aynı konumda olsaydı tamamdı ama değiller.:wnk:
tamam sıfırdır ama arada 15 milyar var o parayı başka yerde kullanırım veya çatır çatır harcarım.

Alıntı yapılan: opel33;286229
Bencede bu yıllık 15.000 km yok bilmem kaç km hesabı yanlış..
İnsanlar benzili alıyor dizelle aradaki 2-3milyarlık farkı vermemeik sonra gidip 2-2.5 milyara tüp taktırıyor sonra her yıl muayene parası veriyor üstüne üstlük kapalı hiç bir yere giremiyor...
evet her ne kadar böyle düşünenler çıksda ayrıca dizel de sıfır almadığınız sürece birazda şansa kalmış işlerdendir.zamanında mükemmel ve devirli kullanıldıysa sorun yok.onu bulmak lazım ama nerde.....
birde gerçekten yıllık 5-6 bin km yol yapanlar gerçekten tüp taktırıyorlarsa yazık ederler araçlarına.bu kadar km için lpg takmanın esprisi yok ki.kar zarar hesabını iyi yapmak gerek.ben şahsen diğer aracım olan octi col.3 yıl 3 ay civarı falan kullandım 92 bin km de aldım 114 bin km de perte çıktı.şimdi değer mi sizce bu kadar km için.bundan kar yapmam için amorti yapmam için ciddi bir hesap kitap yapmam gerek.

Alıntı yapılan: mutluoztan;286239
bende olsam almazdım. Neden diye soracak olursanız chevrolet yeni çıkardığı bir modeli, satmak için bir önceki modelinin üretimini durduruyor bunu aveo içinde yapacaklar yeri geldiğinde ayrıca 40.000 paraya alacağım en mantıklı dizel 1.3 ctdı opel astra sedan 42.000 tl civarına alabilirsiniz en azından chevrolete göre çok daha kaliteli olduğunu düşünüyorum.
arada bu kadar fark varsa elbette opel astra tek geçerim kasa mükemmel bir kere.motor hakeza başarılı.Aveo ile arada ciddi fark yokmuş ben bu kadar fark olduğunu bilmiyordum doğrusu.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ