škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Golf 6 - Focus 3 artılar eksiler

crash · 21 · 19260

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün gidip yeni focus titanium x paket bir aracı inceledim.Daha önce telefonda goruştügümde ellerinde 2011 model 180 ps lik bir araç oldugunu söylemişlerdi.Öyle bir indirim yaptılar ki ağzım açık kaldı.Araç 2011 diye tam 10.000 tl indirim yaptılar :) vw de çalıştığımdan bu tarz şeylere alışık değilim :++: ödeme koşulları süper diyebilirim faiz oranı düşük.Aracı detaylıca inceledim ve objektif olarak golfe göre artılarını ve eksilerini sizlerle paylaşacağım.

Artılar;
-dış dizayn
-ısıtmalı ön cam olması
-yakıt tüketimi
-yüksek donanım seviyesi

Kalite ve işçilikte Golf' ün epey gerisinde.İç hacim genişlik ferahlık golf oldukça ilerde.Ergonomide Golf üstün.Golf' ün koltukları kesinlikle daha konforlu.Golf' ün kapı sesi daha tok.Ne ilginçtir ki Golf daha ucuz :) Ben bu iki araçtan kesinlikle Golf derim.Aracı susleyip püsleyip bi ton donanım koymakla olmuyor bu işler.
YAŞASIN PEUGEOT-SKODA KARDEŞLİĞİ...

Çevrimdışı 19tumen

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı wolf123

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
bu aracı bende test ettim büyük hayal kırıklığı araba 3 vitesten sorna yok 1 ve 2 süper ayrıca iç dizayn ve plastik kalitesi rahatsız edici

octaviaman

• Ziyaretçi

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 19tumen;286202
Test sürüşü yaptınız mı?

Maalesef yapmadım vaktim cok fazla yoktu.Yol tutus konusunda en iyilerden biri oldugunu soyluyorlar.180 ps turbo benzinli bir arac icin sehir ici yakit tuketimi 7.7 lt cok iddali bir deger.hizlanmasi opel astrada iyi sanirim agirlik farki var.golf 1.4 motor ve 160 ps olmasina ragmen focusla ayni degere sahip 8 sn.

Çevrimdışı 19tumen

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: crash;286248
Maalesef yapmadım vaktim cok fazla yoktu.Yol tutus konusunda en iyilerden biri oldugunu soyluyorlar.180 ps turbo benzinli bir arac icin sehir ici yakit tuketimi 7.7 lt cok iddali bir deger.hizlanmasi opel astrada iyi sanirim agirlik farki var.golf 1.4 motor ve 160 ps olmasina ragmen focusla ayni degere sahip 8 sn.

Fordun en iddialı 2012 aracı, Yeni Focus ! dediğiniz oranda kötü malzeme ve işçilik kullanmaları,acaba Tr ye gönderilen araçlara özgü birşey mi diye düşünüyorum.

İlk geldiklerinde bende kullanmadan inceleme fırsatı bulmuştum. O kadar basite indirgenmiş;  ve hyundai de gibi malzeme ve plastik ekipman yoktu.

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 19tumen;286253
Fordun en iddialı 2012 aracı, Yeni Focus ! dediğiniz oranda kötü malzeme ve işçilik kullanmaları,acaba Tr ye gönderilen araçlara özgü birşey mi diye düşünüyorum.

İlk geldiklerinde bende kullanmadan inceleme fırsatı bulmuştum. O kadar basite indirgenmiş; ve hyundai de gibi malzeme ve plastik ekipman yoktu.

yumuşak malzeme kullanılan tek yer aracın kokpitiydi.Kokpitin cama yakın olan bölümleride sert plastiktendi.Ayrıca kapılarda ve kapı içlerinde kullanılan malzemelerde sert plastiktendi.Aracın kokpit kısmı çok acayipti ve göz yoruyor gerçekten.O kokpiti o kadar uzatmanın alemi ne onu anlamadım.İç hacmin dar ve kasvetli olmasının en büyük nedenlerinden biridir bu kokpit.Evet kokpit gerçekten şık ama insanın üstüne üstüne geliyor.Herşey karma karışık.Direksiyonda o kadar çok düğme var ki hangi düğme ne işe yarıyor anlamıyor insan.Bu tarz şeyleri ben yakıştıramadım araca.

Çevrimdışı kerem61

• Twincharged Stratified in
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
golf vw ıcın bır efsane zaten.adamlar jettaya caddy'e fln vermedıklerı önemı golf'e verıyolar kı bence haklılar.

Çevrimdışı Baran35

• Boutique Wax Maniac
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ben Golfu almadan önce Focus 3 dahi o sınıfta bütün araçları kullandım Golf'un olgunluğu diğer hiçbir araçta yok. Görüşlerinize katılıyorum.

Çevrimdışı AimLeSs

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ford hayranı kesinlikle değilim ama golf'ün kalite olarak oldukça ileride oldugu görüşünüze katılmıyorum.

Golflerin de kapı içlerinde kullanılan plastik kalitesi focus'tan iyi bile olsa bence ortalamaları aşamıyor.

Gene Golflerin kapı sesleri focus'lardan iyi bile olsa gene ortalamaları aşamıyor.

Golf IV ler o yıllarda kaliteleriyle gerçekten aşık olunası araçlardı ama artık golf'ler malzeme kalitesi bakımından sınıfının standartların belirleyen araçlar değil bence..

Çevrimdışı flash41

• White Dead Angel
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Fordun malzeme kalitesindeki düşüklüğe bende katılıyorum.
Bizzat test ettim,
Belki ülkemize has bir durumdur.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
http://forum.donanimhaber.com/m_49551522/mpage_1/key_/tm.htm#msglink_49556425

Burada test izlenimleri mevcut. Hem de bir çok güncel model için.

Bir de Youtube'daki ESC (ESP) testine bakın,

Yeni Focus'un ESP testi biraz fiyasko gibi. İlk 2 kasa bu konuda çok iyiydi.

Euro NCAP ESP testlerinde en stabil araçlardan Golf. Yeni C4 de iyi. Ama DS4, C4 kadar iyi değil enteresan :)

[YOUTUBE]USBYMioyGe8[/YOUTUBE]

http://www.youtube.com/watch?v=USBYMioyGe8

[YOUTUBE]BpAWNerxmMo[/YOUTUBE]

http://www.youtube.com/watch?v=BpAWNerxmMo

Hem de Golf ıslak zemin :) VW genelde ıslak zemini tercih ediyormuş, zorlu şartlarda denemek için.

Çevrimdışı flash41

• White Dead Angel
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Evet DS4 C4 ten daha yüksek ama yol tutuşu daha iyi.
Muhtemelen Sert bir süspansiyona sahip.
Dizel 6 ileri otomatik şanzuman kulağa hoş geliyor.
Vites topuzu bence harika minicik bişey :+1::+1::+1:

Handikapı bence arka camlarının açılmıyor olmasıydı(yanlış hatırlamıyorsam) tasarımdan dolayı.
 Genel olarak göze hitap eden bir yapı olmuş.:+1:

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 19tumen;286253

İlk geldiklerinde bende kullanmadan inceleme fırsatı bulmuştum. O kadar basite indirgenmiş;  ve hyundai de gibi malzeme ve plastik ekipman yoktu.

Hocam Yurtdışındaki Focus 3 Lerin Konsoluna Bakarsanız TR DEki İle Alakası Yok.. Dediğinizde Haklı Olabilirsiniz.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
En sinir olduğum durum bagaj hacmi..Sedan focus'un Bagaj hacmi benim fabia ile aynı. :)

Tasarım dıştan çekici,Golf'ten daha çekici duruyor..

Ama iç tasarımda golf daha çekici, sade ve şık..

Plastik kalitesini çok net inceledğimi hatırlamıyorum ama arka baş mesafesi çok iyi gelmemişti sanırım..Öyle hatırlıyorum..Bir önceki dolu dolu focus'ları hemde otomatik olanlarını 40bin TL'ye sattılar..Son ellerinde kalanlarını..Bence gayet başarılı bir araç..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI