škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Superb gizli özellik varmı?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Aspirin

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Yaklaşık 3 aydır superB elagence kullanıcısıyım araçtan olağanüstü keyif alıyorum. Elime sihirli bir değnek verseler 3 şeyi değiştirirdim. 1- uzunluğunu biraz kısaltırdım. 2- direksiyon dönüş turunu biraz arttırırdim. 3- elektrik park freni koyardim. Subjektif görüşüme göre bunlar harici herseyiyle mükemmel bir araç. Allah herkese nasip etsin.

Çevrimdışı Cuneyt

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fuhayer;293702
elegance ın en büyük eksiklikleri :
start/stop (fiesta da bile var)
eller serbest giriş (fiesta da bile var)
otomaitk kapanır bagaj (açılır yaptın bari kapanır da yap)
bluetooth direksiyon kumandalı telefon

bunlar aklıma gelenler ve önemliler

Bunların hepsi var,

Elektronik Bagaj bir çok araçta yok, üstüne muadillerinin hiç birinde yok ( yanlışım varsa düzeltin )

Burada hatalı bilgi var, bagaj twindoor konumundayken hafif ittirdiğinizde kendiliğinden kapanıyor, çok güzel ve kullanışlı bir özellik.

Bluetooth direksiyondan kumanda ediliyor,

Sesli kontrol özelliği de var, ben kullanıyorum.

Start stop var diye biliyorum, bence çok önemli bir özellik değil,

Göz boyamak için, bana göre gereksiz bir opsiyon.

Keyless Go' da var ( Skoda SuperB Anahtarsız Giriş Sistemi. )

Ama tuş çok salakça bir yerde.

Oraya elimi soktuğumda SOKARIM zaten,

Yanlış anlamayın arkadaşlar SOKARIM DİREKSİYON'a yani ;

ANAHTARI.

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.medyaurfa.com
Alıntı yapılan: akbilge;293899
Bunların hepsi var,

Elektronik Bagaj bir çok araçta yok, üstüne muadillerinin hiç birinde yok ( yanlışım varsa düzeltin )

Burada hatalı bilgi var, bagaj twindoor konumundayken hafif ittirdiğinizde kendiliğinden kapanıyor, çok güzel ve kullanışlı bir özellik.

ANAHTARI.

Yazdıklarınız doğru Cüneyt Hocam...
Ayrıca Start Stop benim şehir içinde kullandığım doblo aracımda var. Keşke opisyon olarak tercih etmeseymişim diyorum. Sıkışık Trafikte az yaktıracağına çok yaktırıyor.. Hiç bir faydası yok. Tamamen trafiği az olan ülkelere göre düşünülmüş bence..

Çevrimdışı fuhayer

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: akbilge;293899
Bunların hepsi var,

ANAHTARI.

Bu dediklerinizi 2012 de olsa gerek. Benimki 2011 ve hiçbiri yok elegance olmasına rağmen. Bluetooth kesinlikle eklenmiyormus, bagaj kapanması Mercedes ve BMW lerde çok fazla. Caddede izliyorum cogu yapıyor ve ben sadece bakıyorum.

Muhtemelen benim araç 2010 model eski ki sizde var bende yok.

Çevrimdışı torrentialrun

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
aslında konunun açılış amacı farklıymış ama vw-skoda karşılaştırması gibi olmuş :)
2011 b7 kasa passat comfortline'ımıi (bluemotion) 2011 superB elegance ile değiştirmiş biri olarak sanırım bu farkları en iyi söyleyebilecek biriyim.

istanbulda yaşıyorum.
start-stop'u genelde kapatıyordum. yoğun trafikte yarardan çok zarar veriyordu.
benm için en büyük eksiklik auto-hold olmuştur. elektronik park freni ile birlikte çalışıyordu. emniyet kemenire bağımlıydı.

8 ay kullanmıştım aracı ve el freni çekmeyi, ışıkta, yokuş aşağı, yokuş yukarı vs duruken frene basmayı unutmuştum artık. arabayı park ettiğimde kontağı kapattığımda ya da emniyet kemerini çıkardığımda direk el freni devreye giriyordu. yokuş kalkış olarak belirtilen auto-hold un çalışması belli bir saniye ile sınırlı değildi. istersen 1 saat bekle. :) ve arabanın duruş şekline bağlı olmaksızın her durumda fren yapıyordu.

bir de park asistanının 3. jenerasyon oluşu var. ama çok önem vermiyorum ona. yatay ve dikey park edip, park ettiği yerden çıkabiliyor. pasastakinin yatayı bile daha başarılı, onu farkettim ama çok önemli bi özellik değil.

ama büyüklüğü ve ek özellikleri ile bu eksikleri görmezden gelmiş durumdayım. çok da memnunum aracımdan...

Çevrimdışı Cuneyt

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fuhayer;294186
Bu dediklerinizi 2012 de olsa gerek. Benimki 2011 ve hiçbiri yok elegance olmasına rağmen. Bluetooth kesinlikle eklenmiyormus, bagaj kapanması Mercedes ve BMW lerde çok fazla. Caddede izliyorum cogu yapıyor ve ben sadece bakıyorum.

Muhtemelen benim araç 2010 model eski ki sizde var bende yok.

Aracım 2011 Model,

Bluetooth sonradan ekleniyor,

Muhtelemen siz servise sordunuz, onlar da kesinlikle olmaz dedi,

Ben sonradan ekledim, siz de ekleyebilirsiniz.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bu kadar fazla donanımı ben ne zaman görürüm bilemem.ama en çokda yokuşta kalkış sistemi ve kontağı/emniyet kemerini çıkarttığınızda el freninin devreye girmesi harika bişi.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı fuhayer

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: akbilge;294562
Aracım 2011 Model,

Bluetooth sonradan ekleniyor,

Muhtelemen siz servise sordunuz, onlar da kesinlikle olmaz dedi,

Ben sonradan ekledim, siz de ekleyebilirsiniz.

bluetooth u skoda ya sordum bu özellik eklenemiyormuş. ya orjinalinde o donanimd esteğinin olması lazımmış ya da sonradan eklemek mümkün değilmiş. istanbul yücel oto olsa gerek aradım ve onlar da yok dediler. siz orjinal mi takdırdınız ? nedir nasıl yaptırdınız yol haritası alabilir miyim ?

Çevrimdışı fuhayer

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar, ben superB için en sevdiğim özellik olarak sağ dikizin geri viteste otomatik eğilmesidir. gerisi diğer tüm araçlarda fazlası ile var zaten. özet edersem superB in artısı:
-dikiz aynası aşağı eğimi
-uzun iç hacim
-arkada sat ve sıcaklık göstergesi

cruise de hız limitleme bile yok, tın diye ses veriyor sadece. yaw benim 2004 megane de bile 70 dediğim zaman gaza bassam da 70 e geldiğinde sınırı geçmiyordu ki ben bu hız limitlemeyi çok kullanırdım. yani özetle demem şu ki, donanın için eksiklikleri çok,avantajı ise arka iç hacim uzunluğu dikiz aynası eğimi.

Db1

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: fuhayer;294709
bluetooth u skoda ya sordum bu özellik eklenemiyormuş. ya orjinalinde o donanimd esteğinin olması lazımmış ya da sonradan eklemek mümkün değilmiş. istanbul yücel oto olsa gerek aradım ve onlar da yok dediler. siz orjinal mi takdırdınız ? nedir nasıl yaptırdınız yol haritası alabilir miyim ?

Rns takilinca takilabiliyor olmasi gerekli. Bluetooth kitleri satiyorlar gg'de  fala  cunku.

Çevrimdışı Cuneyt

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fuhayer;294709

Ankaradaki SKODA ATA OTO cihazı benden almadın diye GARANTİSİ DEVAM EDEN BİR ARACA VAG- COM bile yapmama BASİTLİĞİNİ gösteriyor.

Servislerden bir şey beklemeyin, sormayın da.

Bakımınızı yapın, çıkın.

Ben deki Bluetooth Premium Bluetooth, fabrika çıkışı ile birebir aynı.

Takılıyor, siz de sonradan taktırabilirsiniz.

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de dışarıdan alıp taktıranlardanım, kesinlikle takabilirsiniz. Aracınızda RNS olması gerekmez, RCD 510'la birlikte kullanılabilir. RCD olsa bile Premium kitlerde sesli komut kullanılabiliyor. Kodlama gerekiyor. Ancak montajı biraz sorunlu, ünitenin arkasında yeteri kadar yer yok yan tarafa çekmece gurubu sökülerek sığdırılabiliyor.

Çevrimdışı superbdolar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: torrentialrun;294322
aslında konunun açılış amacı farklıymış ama vw-skoda karşılaştırması gibi olmuş :)
2011 b7 kasa passat comfortline'ımıi (bluemotion) 2011 superB elegance ile değiştirmiş biri olarak sanırım bu farkları en iyi söyleyebilecek biriyim.

istanbulda yaşıyorum.
start-stop'u genelde kapatıyordum. yoğun trafikte yarardan çok zarar veriyordu.
benm için en büyük eksiklik auto-hold olmuştur. elektronik park freni ile birlikte çalışıyordu. emniyet kemenire bağımlıydı.

8 ay kullanmıştım aracı ve el freni çekmeyi, ışıkta, yokuş aşağı, yokuş yukarı vs duruken frene basmayı unutmuştum artık. arabayı park ettiğimde kontağı kapattığımda ya da emniyet kemerini çıkardığımda direk el freni devreye giriyordu. yokuş kalkış olarak belirtilen auto-hold un çalışması belli bir saniye ile sınırlı değildi. istersen 1 saat bekle. :) ve arabanın duruş şekline bağlı olmaksızın her durumda fren yapıyordu.

bir de park asistanının 3. jenerasyon oluşu var. ama çok önem vermiyorum ona. yatay ve dikey park edip, park ettiği yerden çıkabiliyor. pasastakinin yatayı bile daha başarılı, onu farkettim ama çok önemli bi özellik değil.

ama büyüklüğü ve ek özellikleri ile bu eksikleri görmezden gelmiş durumdayım. çok da memnunum aracımdan...
usta peki superbinmi kullanış yol tutuş amartisör daha iyi yoksa pasatınmı ben ikisinidi tereyağından kıl çeker gibi aırt ederim ve yeni kasa passatı seçerim ama sen ikisinide sürekli kıllanmışın hangisi sence??

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.medyaurfa.com
Alıntı yapılan: superbdolar;294859
usta peki superbinmi kullanış yol tutuş amartisör daha iyi yoksa pasatınmı ben ikisinidi tereyağından kıl çeker gibi aırt ederim ve yeni kasa passatı seçerim ama sen ikisinide sürekli kıllanmışın hangisi sence??

Bende ikisini kullandım fakat B6'yı...
Bana göre hiç bir fark yok..B7'yi nasıldır bilmiyorum..
Ama Jantın 18 olmasına rağmen beni hiç rahatsız etmediğini söyleyebilirim..Sipariş verirken çok düşündüm kaygılarım vardı esneme az olur diye ama sonradan bu kaygılarım yersiz çıktı.

Çevrimdışı Cuneyt

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim de önceki aracım Passat TDİ B6 Kasa idi,

Passattan SuperB'e geçtim.