škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kastamonu-Safranbolu-Amasra Gezisi

crash · 13 · 6231

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar gezimizi tamamladık ve ankaraya döndük sağ salim.Fakat giderken makinemizi almayı unutunca fotoğraf çekemedik maalesef bunun için kusura bakmayın.Telefondan bikaç foto çektik ama onlarda bi işe yaramaz :) Neyse öncelikle yol durumundan bahsetmek istiyorum.Kastamonuya giderken rezalet bir yol vardı.Baya bozuktu yollar ve inanılmaz derecede virajlıydı içim dışıma çıktı desem yeridir :D Ilgaz' a çıkarken inanılmaz bir manzara hakimdi ama inanılmazda bir yağmur.Silecekler yetmiyodu.Sürekli yağmurluymuş o bölge.Birde buna keskin virajlar ve 10 km' lik rampada eklenince çekilmez bir hal aldı.Allah' tan imdadımıza o eşsiz manzara yetiştide baka baka ( bende dahil :D ) yolu geçirdik.Ayrıca araçlar kaymasın diye yolu parke yapmışlardı.Zorlu bir yoldan sonra kastamonuya ulaştık.Öğretmenlerevine yerleştik.Gördüğüm en temiz ve en güzel öğretmenlereviydi diyebilirim.Oraya gidecekler için tavsiye ederim.Orda biraz dinlendikten sonra arkadaşın düğününe gittim.Orda hopladık zıpladık altınımızı taktık.Sırta yumruğumuzu vurduk :D Akşamda kastamonuyu gezmeye çıktık.Tarihi evler ve konaklar oldukça fazla.Aynı zamanda türbelerde yoğunlukta.Ayrıca arkeoloji müzesi ve saat kuleside görülmesi gereken yerler.Kastamonuya gitmişken kuyu kebabı, kır pidesi, çekme helvanın tadına bakmadan ordan ayrılmayın.Küçük bir yer olduğu için gideceğiniz yeri kolaylıkla bulabilirsiniz.Akşam orda konakladıktan sonra sabah safranboluya gitmek üzere yola çıktık.Yol nispeten daha güzeldi.Yaklaşık 100 km sonra safranboluya ulaştık.Safranboluda çeşitli gezievleri var ( kaymakamlar- kileciler vs. ).Hıdırlık tepeside yine güzel yerlerden birisi.Safranboluyu ordanda görebilirsiniz.Kastamonuda olduğu gibi yine saat kulesine gidebilirsiniz.Ayrıca İzzet mehmet Paşa camii, Köprülü Mehmet Paşa camiilerinide görmeyi unutmayın.Kent tarihi müzeside yine görülmesi gereken yerlerden.Ardından amasraya yola çıktık.Amasra gerçekten çok güzel biryermiş.Daha girişte insana farklı bir havası olduğunu hissettiriyor.Gez gez bitmiyor.Bedesten anıtı, Amasra kalesi,Cenova şatosu, direkli kaya, küçük kilise, çekiciler çarşısı, kemere köprüsü... müthiş yerler gerçekten.İnanılmaz bir deniz manzarası var.Birde her tarafta barış akarsu posterleri ( ruhu şad olsun ).Amasra kesinlikle görülmesi gereken bir yer.Tabi manzara eşliğinde balık yemek ayrı bir keyif gerçekten.Amasradan gidesim gelmedi ama mecbur ankaraya dönmek zorunda kaldık.Sıkılmayıp okuduğunuz için teşekkürler :D
YAŞASIN PEUGEOT-SKODA KARDEŞLİĞİ...

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Olay budur :) Fotoda olsa tadından yenmezdi :D

Ne güzel gezmişsin.Demekki kafamdaki güzergahta bayağı gezilecek yer varmış :)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

hakanerdogan

• Ziyaretçi
tam bizim yerler, iyi olmuş, severim ciddi güzel yerlerdir tavsiye ederim.

Çevrimdışı beytullah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
artık fotoları gökhandan beklicez... :D
" ALLAHIM GÖNLÜMDE OLANI HAKKIMDA HAYIRLI EYLE, HAKKIMDA HAYIRLI OLANA GÖNLÜMÜ RAZI EYLE..."[SIGPIC][SIGPIC]

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: beytullah;23158
artık fotoları gökhandan beklicez... :D

Canon'u satmıştım :(

Şu an makina yok..Ama çaresine bakmam lazım.Ne alalım yine aynı tipteki cihazlardan..?
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı beytullah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;23160
Canon'u satmıştım :(

Şu an makina yok..Ama çaresine bakmam lazım.Ne alalım yine aynı tipteki cihazlardan..?

düzceden geçerken benim ixus 80 i alırsın... nasılsa dönüşte gene düzceden geçecen... :D
" ALLAHIM GÖNLÜMDE OLANI HAKKIMDA HAYIRLI EYLE, HAKKIMDA HAYIRLI OLANA GÖNLÜMÜ RAZI EYLE..."[SIGPIC][SIGPIC]

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İrfan abiyede tavsiye ettiği yer için teşekkür ederim bu arada :) Balık güzeldi İrfan abi :D

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;23138
Olay budur :) Fotoda olsa tadından yenmezdi :D

Ne güzel gezmişsin.Demekki kafamdaki güzergahta bayağı gezilecek yer varmış :)

Gökhancım gitmek istiyorsan o taraflara, hiç düşünme topla bavulunu hemen yola çık :D Ama benim gibi yapıpta makinesiz gitme oralara ;) Özellikle amasra kesinlikle görülmesi gereken bir yer.Safranbolu' da çok güzel ama Amasra bir başka gerçekten :ok:

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Iyi yapmıssınız, gezip-görmek gibi yok valla,
Pazar bizde Akcakoca ya gittik, bi ara niyeti bozup hadi Amasra yapalım dedim ama, yarın is var, yollarda cok virajlı, deyip Akcakoca ile yetindik, sahilden Adapazarı Karasu tarafından gittik, Mükemmel yerler, yesille denizin birlestigi doga harikaları, mis gibi kokan ihlamurlar, cicekler, aralarda durduk taze ıhlamur aldık köylülerden, cok misafirperver insanlar sagolsunlar,
Yazın ortasında böyle ise buralar, ilkbaharda düsünülmeyecek kadar güzel yesil olur dedim, aslında sahilden sahilden Artvin'e kadar gideceksin, mükemmel yerler var,

Gecen senede Samsun yapmıstım, dönüsü Sinop Erfelek selalesini görecegiz diye Sinop üzeri yapmıstım, Ordan Kastamonu - Safranbolu derken acayip yorulmustuk, Yol gercekten cok kötü, özellikle Sinop - Kastamonu arası tırman tırman dur,

ama tatlı yorgunluklar bunlar,

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Demek buralardaydınız ;)

Karabük doğumlu olduğum için Safranbolu artık cazip gelmiyor ama Amasra gerçekten çok güzel. Bir de Amasra'dan Cide'ye giden yol çok harika tavsiye ederim.

Çevrimdışı wickedMuK.

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Aaaa Safranbolu'lara gitmişsiniz.Ereğli'ye gelmemişsiniz.Bir de festival vardı.
:O

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Çok güzel bir gezi yapmışsın :) Fotoğraf konusunda canın sağolsun bir dahaki sefere olur inşallah :)