škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Sonradan Deri Doseme Yaptirma

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Superb34

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar merhaba,

2011 Superb imin bej renkli kumas dosemesi beni bezdirdi!!! Su damlar, leke, oturursun leke, kalkarsin leke!!!

Aracimi cok seviyorum ama bu is beni gercekten biktirdi! Simdi aracima deri doseme yaptirmayi planliyorum...

Aracina sonradan deri yaptiran varmi?

Orjinal gibi oluyormu?

Yaklasik Maliyeti ne kadar?

Istanbul icerisinde bildigi bir yer olan varmi?

Bilgisi olan paylasabilirse sevinirim...

Tesekkurler,

Db1

• Ziyaretçi
Hocam maalesef bej renk basli basina dert. benim aracimin ici de bej. daha arkaya kimse oturmadi ama koltukta leke var! ben biraz kirlensin deri yaptiricam. istanbul'da bu isi artcar yapiyor. donanimhaber'de de var zaten. telefon acip fiyat alabilirsiniz.

Çevrimdışı hypetrax

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Aynı sorun bende de var maalesef. Silmeye kalksan sildiğin yer iz kalıyor su bile dökülse iz kalıyor.

Bende ilerde deri yaptırmayı kafama koyduğum için artık önemsemiyorum. Artcarı bende duydum fiyat alırsanız bizide bilgilendirirseniz iyi olur.

opel33

• Ziyaretçi
Passattürkiyede yaptıran biri vardı bir kaç sorun olmuştu ücretsiz tekrar yaptırdı bu garantiyi al bence yaptırcapığınız yerde ;)

Tulgar

• Ziyaretçi
Maliyetini bilmem ama,gerçek deriden direksiyon kaplamayı 200-250Tl. fiyat aralığında (kaliteli işcilik ve malzeme)yaptıklarına göre,aynı standartlardaki koltuk kaplama oldukça yüksek fiyatlı olacaktır diye tahmin ediyorum.

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arrtcar veya Altunç Deri Döşeme çok güzel işler yapıyor.Passat forumunda bir abimiz Deri&Alcantra yaptırdı,canlı oalrak gördüm hasta oldum.Harika..

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.medyaurfa.com
Glamour Deri Koltukta da bu problem var..Dikkatli kullanmak gerekiyor..İlk başlarda çok yeni olduğu için elbisenin boyasını koltuğun üzerine veriyor..Bir kaç kez Meguiars Gold Class Deri temizleyici ile sildim kir çıktı. Eskisi kadar çok kirlenmiyor..Kumaş koltuğa dair bir problem değil yani..Deride de oluyor..

Çevrimdışı Cuneyt

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar Bej Rengi arabayı temiz kullanacaksınız,

Her gülün bir dikeni var, bunun da dikeni bu.

Temiz kullanırsanız koltuklarda sıkıntı olmuyor,

Sadece biraz dikkat etmek gerekiyor, hepsi bu.

Benim aracın yer paspasları da Bej, bunlar daha çok sıkıntı oluyor.

Düzenli olarak temizliğinin yapılması gerekiyor, yoksa çirkin bir görüntü oluyor.

Arabaya galoş alacam bu gidişle.

Giyiyosanız giyin,

Giymiyosanız inin arabadan dicem.

Hem hijyenik oluyo zaten, içerde mikrop falan da olmaz,

Demi dicem.

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.medyaurfa.com
Alıntı yapılan: akbilge;286876
Arkadaşlar Bej Rengi arabayı temiz kullanacaksınız,

Her gülün bir dikeni var, bunun da dikeni bu.

Temiz kullanırsanız koltuklarda sıkıntı olmuyor,

Sadece biraz dikkat etmek gerekiyor, hepsi bu.

Benim aracın yer paspasları da Bej, bunlar daha çok sıkıntı oluyor.

Düzenli olarak temizliğinin yapılması gerekiyor, yoksa çirkin bir görüntü oluyor.

Arabaya galoş alacam bu gidişle.

Giyiyosanız giyin,

Giymiyosanız inin arabadan dicem.

Hem hijyenik oluyo zaten, içerde mikrop falan da olmaz,

Demi dicem.

Zaten en büyük sıkıntı BEJ paspsalarda hocam...SuperB'ye uygun bej renk kauçuk tek bir paspas da yok..

octaviaman

• Ziyaretçi
İkinci el araç bakarken 2-3 yaşında arabaların döşemelerine bir mıçılmadığı kalmıştı.Kendi titizliğimi düşündüm yuh dedim kendime...Sıfır aldığım bej döşemeli elegance Octiyi iki sene kullandım.Ailecek çoluk çocuk bol bol gezdik..Temiz ve titiz baktım.Lekesiz tertemiz verdim alana ,tepe tepe kullansın..

Çevrimdışı rayen

• Seyirci
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Cee'd forumunda bir arkadaş yaptırmıştı. Gayet memnun. Altunuç (Altunç da olabilir.) deri anadolu yakasındaymış.
Forum üyelik istediğinden, üye olmak istemeyenler için alıntı yaptım.

-------------------------------------------------------

Altınuç Deri Döşeme firmasından için fiyat aldım, foruma özel anlaşma yaptım. bizim forum için 750TL+kdv  fiyat aldım. deri için 3 yıl, dikiş ve tüm işçiliği için de ömür boyu  garanti verdiler. bmw m3te kullanılan dakota derisi(Dakota Corall  Red)nin fiyatı bu. suni deri ama çok kaliteli. isteğe bağlı olarak  delikli de yapabiliyor. dikiş ipliğini istediğniz renkte yapıyorlar.  nakışla logo işleme ve direksiyon kaplama gibi hizmetler de var fakat  bunlar için ekstra ücret talep ediyorlar doğal olarak.

koltuk  ısıtma olayını falan da sordum ama oranın sahibi iyi niyetli bir abi  olduğu için açık açık dedi ki "zaten koltuğun soğukluğu arabaya ilk  oturduğunuzda hissediliyor. ve koltuk ısıtmayı açsanız da 3 dakika falan  sürer ısıtması. ama o vakit aralığında zaten vücut ısınız koltuğa  geçiyor ve iş işten geçiyor. sonrasında kalorifer de açsanız aynı sonucu  alırsınız"

İşlem tamam. Şimdi detaya geçelim...

Bunlar  aracın bitmiş hali. önceki halini herkes kendi aracından bildiği için  onun fotoğraflarını koymadım. Bu arada vites körüğünü sonradan  değiştirdiğim için buradaki fotoğraflarda eski halini görüyorsunuz.  Şimdi kısaca olayı anlatayım:

Deriyi yaptırmak için sabah 10 gibi  aracı götürdüm. hemen koltukları söküp işleme başladılar. aracın kapısı  büyük olduğu için koltuklar rahatlıkla çıkarılabildi. bu yüzden kapılar  sökülmedi. (normalde 4 kapı arabaların çoğunda deri döşeme uygulaması  için kapılar sökülüyormuş.) derinin rengini ve dokusunu daha önce  seçmiştim. dikiş iplik rengini seçmek için de orada numunenin üzerine  bir kaç alternatif dikiş attılar. orada kendime en yakın olarak füme  rengi belirledim ve onu yaptırdım. sonuç olarak akşam 7 gibi araç hazır  diye çağırdılar. zaten 7 8 kişi çalıştıkları için çok hızlılar. işçilik  gerçekten çok iyi. müşteriye de çok iyi muamele ediyorlar. atölyelerine  dışardan baktığınızda hiçbiriniz orada lamborghiniler kaplandığına falan  ihtimal vermezsiniz, ama adamlar işi biliyor. dikişleri son derece  düzgün ve kaliteli duruyor. zaten tüm bu işlemin malzemesinin yaklaşık  150 lira kadar tuttuğunu ve üstünün işçilik için alındığını düşünürsek  aslında bu yapılanları çok da abartmamak lazım  genel olarak hergüne bir araç yapmaya gayret ediyorlar. önceden randevu  vererek çalışıyorlar. ben gittiğimde 2 hafta sonrasına randevu verdiler  örneğin. Bu arada 2 gün sonra vites körüğünü de aynı renkte kaplatmak  istedim. Arayıp randevu istedim. hemen çağırdılar zaten 1 saatlik iş  dediler. ve para da almadan vites körüğünü kapladılar saolsunlar.  müşteri memnuniyetini çok üst düzeyde tutmaya gayret ediyorlar.

Deri  döşemeyi hem araca sportiflik ve konfor katsın diye hem de toz  birikmesini önlemek için (astım hastasıyım ve toza alerjim var)  yaptırmıştım. Şimdi çok memnunum. Hem yapılan işçilik ve malzeme  kalitesinden dolayı herkes aracın orjinalini böyle sanıyor hem de 3-4  gündür aracın tozunu hiç almak zorunda kalmadım. Eskiden birisi koltuğa  oturduğu anda bi ton toz kalkıyordu ve arabanın bütün kokpitini silmek  zorunda kalıyordum hergün.

Sonuç olarak herkese tavsiye ederim.  Ayrıca forum olarak anlaşmalı olduğumuz için bu uygun fiyattan yaptırmış  olacaksınız. piyasayı araştıracak olursanız zaten adam gibi işçiliği  olan birkaç firma var ve bunlar da 1000 liradan başlıyor en az. Herşeyi  anlattım fotoğrafları da ekledim. Araca da bir maşallah deyin artık
« Son Düzenleme: 29 Kasım 2011, 00:08:05 Gönderen: rayen »

Çevrimdışı Salih28

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
valla benim yetiyede deri süper olur ama fiyatlar el yakıyor :(

Çevrimdışı nuriksari

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bu fiyattan biz de yararlanabilecek miyiz? Bizim yöneticiler de anlaşsa ya bu firmayla. Sitelerini inceledim şimdi, yaptıkları işler güzel duruyor. Bir de acaba hakiki deri ile suni arasında çok fark var mıdır kullanım açısından.