škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Selektör yapana 1 yıl hapis cezası

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şakamı bu diyiceksiniz !

Selektör yapana 1 yıl hapis cezası!

Dikkat, Yargıtay 12. Ceza Dairesi, emsal sayılacak bir karara imza attı!..

Yasemin GÜNERİ / HABERTÜRK

Yargıtay 12. Ceza Dairesi, trafikte seyir anındaki bir aracı yakından takip eden, sıkıştıran, selektör yapan kişinin bir yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılmasına karar verdi. Bu kararın ardından trafikte selektör yapıp, araçları yakın takip eden ve sıkıştıranlar "kişilerin huzur ve sükununu bozma" suçunu işledikleri gerekçesiyle mahkum olabilecek.

Yanınızda veya arkanızda seyreden aracın sahibi sizi yakından mı takip ediyor? Siz, seyir halindeyken, selektör yapıp dikkatinizi mi dağıtıyor? veya, arabasıyla yanınıza yaklaşıp size bakarak arkadaşlarıyla mı gülüşüyor?

Bütün bunları yapanlar, artık iki kez düşünerek hareket edecek...

Çünkü, Yargıtay 12. Ceza Dairesi, emsal sayılacak bir karara imza attı.

Erzincan'da yaşayan A.Y., şehir merkezinde arabasıyla giderken, K.H.'nin arabasıyla kendisini yakından takip ettiğini, selektör yaptığını, arkadaşlarıyla beraber yan tarafına geçip gülüştüğünü, polis merkezinin bulunduğu tarafa dönünce takipten kurtulduğunu belirterek şikayetçi oldu.

Şikayeti değerlendiren Erzincan 1. Sulh Ceza Mahkemesi, K.H.'yi trafik güvenliğini tehlikeye sokmak suçundan mahkum etti. Kararın, temyiz incelemesini yapan Yargıtay 12. Ceza Dairesi, emsal bir karara imza atarak K.H.'yi "kişilerin huzurunu ve sükununu bozma" suçunu işlediğine dikkat çekti.

Alıntıdır. http://www.haberturk.com/yasam/haber/692243-selektor-yapana-1-yil-hapis-cezasi
-------------------------------------------------

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
En sağ kamyon şeritinde bile selektör atan milletiz :rm: olay tek başına selektör değil tabi burada ama bu sıkıştırma, anlamsız şekilde davranışlar ciddi risk unsuru, lakin olayın takibi kolay değil.

Çevrimdışı SubaruOutback

• Nano Ürün Uzmanı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Umarım taciz ile yol istemeyi karıştırmazlar.
[SIGPIC]http://img442.imageshack.us/i/chemicalguyslogo.jpg/[/SIGPIC] Toritsuka Reta

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Gerçi benimde selektör atma huyum yoktur tamponları öpüştürürüm dikizden bakınca direk benim ön camı görür zaten :hanz:  (işin şakası tabi)

Sol şeridin geçme şeridi olduğunu öğretmeleri lazım, kodaman arabalar prinç ayıklar gibi gidiyor soldan, orta şerit daha boş valla.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sol şeritte 60 la gidenede sellektör atmıyacakmıyız? Oldu canım..

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;286782
Sol şeritte 60 la gidenede sellektör atmıyacakmıyız? Oldu canım..
Özellikle bayan şoförlerin bu kanundan haberi olursa ispiklerler bizi :)

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Her kolu çekiş bir yılmış mesela  :D

Tak tak tak, kafadan 3 yıl, ohh gelsin mapus  :++:

Şaka bu ya...

Çevrimdışı TheTuco

• Y*Ö*R*Ü*K
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Nasıl ispat edeceğiz... Cepten telefona mı çekeceğiz bu bana selektör yaptı sıkıştırdı diye....
Ford Focus Collection HB

opel33

• Ziyaretçi
Valla bana başka çare bırakmadılar sellektör atmıyorsak makas atmaya fırsat doğdu denebilir :++:

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;286787
Her kolu çekiş bir yılmış mesela :D

Tak tak tak, kafadan 3 yıl, ohh gelsin mapus :++:

Şaka bu ya...
:haha::++::++::kart::kart::kart:hcm şuraya bir selektör ikonu koyda tam olsun bari,bi bu eksikti.

Alıntı yapılan: TheTuco;286791
Nasıl ispat edeceğiz... Cepten telefona mı çekeceğiz bu bana selektör yaptı sıkıştırdı diye....
Ben bu selektör işini yapıyorum yapmamak elde değil,fethiye'ye gidiyorum ayda bir falan,hanım evladımız en soldan takip ediyor ve yolda vermiyor bende selektör yapıyorum ama anlayıncaya kadar 1 km falan gidiyoruz:sopa: anca anlıyor.Şimdi yandık desenize,:knp:hemde mahkemeye bi düşüyoruz birde bakıyorlar ki imam çıkıyor selektör çakan:favo1:,vay nasıl olurda imam bunu yaparsa forum üyeleri ne yapar:++::++:
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Tulgar

• Ziyaretçi
Bende şöyle yazayım;iki şeritli yol,malum ülkemizde sık rastlanan bir durum sağ şerit park eden araçlar yüzünden kapalı.Sol şeritten yasanın emrettiği şekilde gitmem gereken hızda gidiyorum.Adam arkaya yapışmış.sellektör,korna veya her ikisi birden.Ben yol vermem,yasaya uyan benim,sen illa geçmek istiyorsan mevcut şartlarda nasıl yapıyorsan geç.Uçarmısın,yandan mı dolaşırsın bilemem.

Çevrimdışı mutluoztan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
selektör atmaya ceza çıkaran devletimize burdan sesleniyorum önce sağ ve sol şeritin ne işe yaradığını bilmeyip sola geçmiş utanmasa otobanda 80 i geçmeyecek hızlarla seyir eden insan fazlalıklarını sol şeritten ayıklayın ki yolumuz açılsın bizde manyak değiliz herhalde durduk yere selektör yakalım

Çevrimdışı LeChiffre

• Weatherman
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı 19tumen

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Kazaya sebep vermediği taktirde pek fazla pratikte uygulanabilecek bir yargı kararı değildir.  Sonucunda;Tespit,tutanak,bilirkişi gibi durumları ayrıca TCK usullerine göre yargı süreci epey uzun olacak bir süreçtir.
Siz yine temkinli kullanmayı aklınızdan çıkarmayın

Çevrimdışı mutluoztan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: LeChiffre;286815
sis farlari acikken ceza ikiye katlaniyor mu?

sisler açıksa ceza ikiye katlanıyor:D ayrıca gündüz farları açık ise mühebbete kadar yolu var :D :favo1::favo1::favo1::favo1::favo1::favo1: