škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Selektör yapana 1 yıl hapis cezası

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Almanyada Otobanda Hız Sınırı Yoktur... 200 250 Km/h İle Kaptırıp Gidiyolar Ama Atıyorum Bir Kişi Solu 100-110 km/h İle İşgal Etsin Arkadan Kimse Selektör Korna Çalıp Rahatsız Etmez.  Her Ülkede En Sol Sollama Şerididir Ama Türkiyede Seyir Şerididr..
Gayet Hızlı Bile Gitsem Arkamda Araç Olmasa Bile O Sol Şeritte Durdumu Bir Agırlık Hissediyorum Üstümde .. Arabayı Sollayıp Geri Bir Sağa Geçerim Hemen
« Son Düzenleme: 28 Kasım 2011, 21:43:14 Gönderen: kaptan52 »

Çevrimdışı mutluoztan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kaptan52;286820
Almanyada Otobanda Hız Sınırı Yoktur... 200 250 Km/h İle Kaptırıp Gidiyolar Ama Atıyorum Bir Kişi Solu 100-110 km/h İle İşgal Etsin Arkadan Kimse Selektör Korna Çalıp Rahatsız Etmez.  Her Ülkede En Sol Sollama Şerididir Ama Türkiyede Seyir Şerididr..
Gayet Hızlı Bile Gitsem Arkamda Araç Olmasa Bile O Sol Şeritte Durdumu Bir Agırlık Hissediyorum Üstümde .. Arabayı Sollayıp Geri Bir Sağa Geçerim Hemen

aslında olması gereken bu yaw geçenlerde önümde bir auris gidiyor e-5 ten sütlüce istikametine gidiyorum trafik kilit adam o trafikte bile bir sol şerite bir orta şerite geçiyor alt tarafı bir araç öne geçiyor biraz ilerde yan yana geldik sağ camı indirdim en sonunda kafam attım baktım oda indir di bişimi var abi diyince:krk: üstten atla daha hızlı gidersin dedim kapattım camı :cnv:

octaviaman

• Ziyaretçi
Söz konusu olay trafik magandalığına giriyor.Sapla samanı karıştırmamak lazım.

Ses kirliliği yaratmamak adına gerekmedikçe pek korna kullanmıyorum.Bu yüzden İkazı sellektörle yapmayı tercih ediyorum.kamyon sollarken,kavşaklarda,çok şeritli yollarda sol şeride 70 km süratle yatanları v.s.  uyarmak için kullanıyorum.:favo1:

Çevrimdışı 19tumen

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Trafikte bile bir Avrupa olamayacağımızın delilidir. Bizde ilden ile,şehirden şehire töre kuralları geçerli, Bir istanbullu, doğuda bir doğulu da istanbulda zor araç kullanır:)

Çevrimdışı Real81

• ROOMSTER COMFORTSPORT 1.4 TDI 105 HP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mutluoztan;286826
aslında olması gereken bu yaw geçenlerde önümde bir auris gidiyor e-5 ten sütlüce istikametine gidiyorum trafik kilit adam o trafikte bile bir sol şerite bir orta şerite geçiyor alt tarafı bir araç öne geçiyor biraz ilerde yan yana geldik sağ camı indirdim en sonunda kafam attım baktım oda indir di bişimi var abi diyince:krk: üstten atla daha hızlı gidersin dedim kapattım camı :cnv:

Metris Esenler Bağlantı Yolunda Gidiyorum. Orayı Bilen Bilir Yol 2 Şerit Mecburen Soldan Seyretmen Gerekiyor Neyse Hızımda 90-100 Önümdeki Arabayla 15 Metre Falan Fark Var Onun Önündede Araç Var Yani Trafik Boş Değil.. Arkadan Bir BMW Gelmiş Selektör Yapıyor. Araç Büyük Öndeki Aracı Göremiyordur Dedim Biraz Sağa Çekip Yolu Gösterdim Yok Hala Devam .. O Aralarda Pek Canım Sıkkın Değildi Uzatmayayım Dedim Yol Verdim . Bu Seferde Ben Yapıştım Tepesine Selektör Çekip Durdum.. Yaptığım Doğrumu Yanlış Ama İnsan Yinede Kendine Hakim Olamıyor

06lkn66

• Ziyaretçi
kırıkkalede sakin sakin giderken sağ şeritte arkadan selektör yapan focuscu geldi aklıma babam emniyet şeridine geçip yol verdi arkadaşa baktık tüplü sen elime düşersin dedi arkasından ayrılmadık elmadağı çıkarken devirden düştü yol üç şerit soldaydı selektör yaptık sağa geçti bizde arkasından ordada bi selektör en sağa geçti babam bi daha selektör yaptı bu sefer emniyete geçti yanına yaklaştık hızımızı düşürüp babam nasıl güzelmiymiş sağ şeritte selektör yemek dedi adam özür diledi devam ettik kimse kusura bakmasında hakedene selektörde kornada mübahtır yaparım isteyen istediğini düşünsün

opel33

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: 06lkn66;286846
kırıkkalede sakin sakin giderken sağ şeritte arkadan selektör yapan focuscu geldi aklıma babam emniyet şeridine geçip yol verdi arkadaşa baktık tüplü sen elime düşersin dedi arkasından ayrılmadık elmadağı çıkarken devirden düştü yol üç şerit soldaydı selektör yaptık sağa geçti bizde arkasından ordada bi selektör en sağa geçti babam bi daha selektör yaptı bu sefer emniyete geçti yanına yaklaştık hızımızı düşürüp babam nasıl güzelmiymiş sağ şeritte selektör yemek dedi adam özür diledi devam ettik kimse kusura bakmasında hakedene selektörde kornada mübahtır yaparım isteyen istediğini düşünsün

Hakedene hakedildiği gibi davranılır ;)

06lkn66

• Ziyaretçi
gündüzleride far yakarım anlayan sürücü zaten ben arkadan gelirken mümkünse geçer geçemezsede anlayışla karşılarım sağ şerit doludur araba solluyodur arkadan gelene bende imkanlar ölçüsünde yol veririm ama geçemediğimi gördüğü halde tamponuma kadar yapışıp korna selektör yapıp yol isterse arabamında gücü yetiyosa sağ şeride geçer tam yanımdayken yapıştırır dörtlülerimi yakar uzarım uzun yolda özellikle şirket arabaları çok yapıyo bunu

Çevrimdışı stsby

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Konu biraz farkli yone cekilmis olacak farkindayim ama. Once 13 yasindaki gunahsiz kiz cocugunun faili 26 kisiyi hapse atsinlar da sonra boyle basit seylerle ugrassinlar. Guzel Ulkem ve adalet sistemi iste... YAZIK...!

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sollama şeridinde etrafım doluyken deli gibi arkamda selektör yapana güzel bi söver, muattap olmam,nadir olarak dikizden benim ön camı gösterebilirim baktığında korkuyorlar zten. 2 şerit sağa kayıyolar
-------------------------------------------------

06lkn66

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: gokcen59;286869
Sollama şeridinde etrafım doluyken deli gibi arkamda selektör yapana güzel bi söver, muattap olmam,nadir olarak dikizden benim ön camı gösterebilirim baktığında korkuyorlar zten. 2 şerit sağa kayıyolar

sen iyi sabırlısın abi ankarada iş çıkış saatine denk geldim trafik durdu orta şeritteyim bende sol şeritte yanımdaki arabanın arkasına bi corollacı geldi habire kornaya basıyo yanımdaki şoför çıldırdı resmen en son dayanamadı arabadan indi corollacıyı yakadan tutup camdan dışarı çıkarttı bak görüyonmu yol dolu trafik ilerlemiyo basıp durma şimdi ben sana basacam korna niyetine dedi corollacı güzelce içeri oturdu camını kapattı kapıları kilitledi adama bir ay burda duracaz deseler sesini çıkaramazdı :)

Çevrimdışı ''V/RS''

• Felicia 1.6 MPI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aahhh ahhh birden aklıma Sinop'tan İstanbul'a gelirken sol şeritte selektör çaktığım m3 geldi aklıma :favo1::favo1::favo1: Yapıştırsa arkadan el sallayacağım araba ile herif resmen bana yol verdi bide bön bön bana baktı :++::++::++:
SKODA FAVORIT 136L VRS

Çevrimdışı yasin90

• .......
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ben şahsen korna yerine kullanıyorum, fazla rahatsız vermemk acısından
ANKARA içi mobilya, özel dolap vs itinayla yapılır, müracaat ben :)

06lkn66

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: ''V/RS'';286877
Aahhh ahhh birden aklıma Sinop'tan İstanbul'a gelirken sol şeritte selektör çaktığım m3 geldi aklıma :favo1::favo1::favo1: Yapıştırsa arkadan el sallayacağım araba ile herif resmen bana yol verdi bide bön bön bana baktı :++::++::++:

güçlü araba sahipleri daha efendi oluyolar bu konuda eskişehir yolunda orta şeritte giden ferrarinin arkasından selektör atıp bi yandanda video çeken birsürü dengesiz biliyorum gerçi geneli tozu yutup susuyolar ama amcamda m3 kullanıyodu asla takıntı yapmazdı böyle durumları geçsin gitsin ben arabamı biliyorum nasılsa der bırakırdı