škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

sert çocuk fabia ve bahçeden :-)

Ziyaretçi · 56 · 19294

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
tamam Komser'im kızma yau silaha falan karşıyız bireysel silahlanmayada hayır, savaşmayalım sevişelim :++:

ayrıca arabam işkence falan görmüyor o öyle mutlu hepnizden evvel yağını cartını curtuu değişirim :hih:, turboya çektiği temiz hava yeter be :D

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Traktör fotolarını görünce aklıma staj yaptığım yer geldi.Traktör kullanmak gibisi yok ya.Müthiş zevkli oluyor.Ama eski traktörlerden olacak.Yenileri zevk vermiyor çünkü.Hidrolik direksiyon koymuşlar yenilerine parmakla çeviriyosun aynı otomobil gibi.Ama eskileri öylemi.Vites değiştirirken hart hurtt diye ses gelir.Direksiyonu gülle gibidir.Frenler sakattır.Motor çalışırken sanki kucağında çalışıyormuş gibidir :D:D Bu arada hakanım senin cengaverin sonunu ben pek iyi görmüyorum :) Size şöyle güzel bi lada niva iyi gider bence :)
YAŞASIN PEUGEOT-SKODA KARDEŞLİĞİ...

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: crash;23215
Traktör fotolarını görünce aklıma staj yaptığım yer geldi.Traktör kullanmak gibisi yok ya.Müthiş zevkli oluyor.Ama eski traktörlerden olacak.Yenileri zevk vermiyor çünkü.Hidrolik direksiyon koymuşlar yenilerine parmakla çeviriyosun aynı otomobil gibi.Ama eskileri öylemi.Vites değiştirirken hart hurtt diye ses gelir.Direksiyonu gülle gibidir.Frenler sakattır.Motor çalışırken sanki kucağında çalışıyormuş gibidir :D:D Bu arada hakanım senin cengaverin sonunu ben pek iyi görmüyorum :) Size şöyle güzel bi lada niva iyi gider bence :)

tabi sen 3-5 tur zevkine bindiysen bilemem, fotoda gördüğün 30 dönüm kiraz bahçesini ve 70 sıra ağacın arasını döne döne arkanda kaz ayağı ile geçsen istersin eski traktörleri görürüm seni :++: sesten kafan bütün fonksiyonlarını kaybeder, kolun uyuşur, bacaklarına kramp girer saatlerce dönünce bi ileri bi geri :lol: :lol: burun deliklerin kararı be mazot solumaktan :)

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hakan nerelere girmişsin sen yahu :hanz::hanz::hanz: anam anam şu hale bak :hanz::hanz::hanz: Altında Fabia değil başka alet olsa şimdiye kadar dağılmıştı altında valla :hanz: bu arabayı öp başına koy,off road yanında halt etmiş valla :hanz::hanz::hanz:
Bahçede, kirazlarda harika :ok: emeğinize sağlık.
Traktörler ile gazlamak lazım bir ara :hanz: şaha kaldırmasını çok severim :hanz:

Çevrimdışı demir_01

• O şimdi asker
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
güzel görüntüler fotoları gördükçe benimde köyde olup bağa gıdıp üzümlerle uğraşasım geldi.kirazlarında maşallahı varmış.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
eyvallah Baki Abi saol, traktörü şaha kaldırmak demişken aklıma getirdin bi traktör kazası geçirdim aslında. geçen yıl su kıtlığı varkene babannemin bostanı sulamak için 10 km uzaktaki paşa köyüne gittim vs. neyse,

arkada 3 ton mini bi tanker var, resimlerde önünde kepçe olan 240'lık la gittim, dönüşte köy yolu tabi iniş-çıkış çok, bende vites düşüreyim derken alt vitese geçiremedim olacak bu ya.

biraz panik havası falanda olunca traktör tam durdu duracak yürüme hızının altında bitti gidişi derken 1 e almayı başardım, yarım saattir kaya gibi debriyaja basan ayağım yorulmuş, bi bırakayım dedim debriyajı taak diye ayağımı fırlattı istop etmesi imkansız olan taşıt istop etmedi, kavradı ve arkadaki tankerin ağırlığıyla ön taraf havalanır...

direksiyonu tuttum düşmedim ama tanker çıktı :++: :++: baktım gidiyo geri geri traktör yere indi tabi ön taraftan, Allahtan arkadaki virajın kenarındaki kum tepeciği hemen yanımdaymış airbag etkisiyle yumuşatıp durdurdu tankeri, 1 saatede takmayı başardım tankerin ucu havaya kalkmış falan.... :++:

ne işkence şu köy hayatı ya, ama bir o kadarda eğlenceli-atraksiyonludur.

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Traktör aslında çok tehlikelidir.Son derece tecrübe ister,hele helede arazide kullanmak için.Hani öyle uzaktan göründüğü gibi değildir, üstelik Allah korusun kazasıda hiçbir şeye benzemez,her tarafın meydanda açıktasın.Kullanması  zordur (sürekli kullanmayan için) ama zevklidir :ok: Hoş onlarda çağ atladı artık,yeni jenerasyonlar araba gibi oldu (yanılmıyorsam bazı üst modellerinde şahlanmayı önleyici sistemler bile var) ama ne varsa eskilerinde var gene :hanz: Traktör dediğin şahlanacak :hanz:

hakanerdogan

• Ziyaretçi
he evet, mesela 4.0 litre dizel makinesi var 266 G nin, ama dizginlemek daha kolay, direksiyon tepkileri daha reel, debriyajı sadece 1 milimlik mesafede kavramıyor daha geniş bantta. :lol:

ama iş bora yahut 240 S öyle değil, hele o köy yolunda hızlı git, ön tekerler yere basmıyor, sadece 2.5 litre dizel ve çok hafif bi traktör için zıplar durur namussuz :)

bizim köyde traktör kazasından ölen çoktur, cidden cahil ve tecrübesiz adama verilecek şey değil arazide.

Çevrimdışı 06navy

• Black Eagle
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Fotoğraflar süper, kirazlar da bir o kadar süper. Arabayı neyledin öyle, benim arabanın camından bir kere yıkarken su girmişti içime oturduydu :D Böyle olsa çekiciyi çağırırdım heralde :D

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Amortisör sistemi denen bir nane yok ki cihazlarda,zıp zıp gidiyorsun.Helede yardırmaya başladın mı of of :) Tepkisini kestirmek zor cihazdır,her an adrenalin yaşarsın :)

Çevrimdışı demir_01

• O şimdi asker
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
dediğiniz gibi yeni traktörler mercedes gıbı klıma bıle var.ama eskılerı dagda bayırda kullanmak herkesın harcı degıl bende cok öleni duydum.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: 06navy;23283
Fotoğraflar süper, kirazlar da bir o kadar süper. Arabayı neyledin öyle, benim arabanın camından bir kere yıkarken su girmişti içime oturduydu :D Böyle olsa çekiciyi çağırırdım heralde :D

senin ki öle abi, ben olsam yerinde ağlardım :kiki:

ama araçlarımız farklı. benim ki Skoda Fabia 1.4 TDI 4x2 MFE (mud fighter edition (çamur savaşçısı edisyonu))

segment farklı olduğundan problem yok :++:

Alıntı yapılan: FF;23284
Amortisör sistemi denen bir nane yok ki cihazlarda,zıp zıp gidiyorsun.Helede yardırmaya başladın mı of of :) Tepkisini kestirmek zor cihazdır,her an adrenalin yaşarsın :)

hele bide koltukta minder yoksa kıç kası yaparsın :kiki:

Alıntı yapılan: demir_01;23286
dediğiniz gibi yeni traktörler mercedes gıbı klıma bıle var.ama eskılerı dagda bayırda kullanmak herkesın harcı degıl bende cok öleni duydum.

doğrudur abi öylelerde, sadece büyük tarım işletmelerinde yada çok kalın tüccar çiftçilerinde görebilirsin, genelde Cadillac parasına satılıyorlar. bizim 266 G ye bile 0 km elegance octi alırsın.

Çevrimdışı 06navy

• Black Eagle
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;23292
senin ki öle abi, ben olsam yerinde ağlardım :kiki:

ama araçlarımız farklı. benim ki Skoda Fabia 1.4 TDI 4x2 MFE (mud fighter edition (çamur savaşçısı edisyonu))

segment farklı olduğundan problem yok :++:

:hanz: Arabanın rengi bile çamurda kamufle olabilsin diye özenle seçilmiş :D

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hergün kullanıyordum stajda traktör.En eskisinden en yenisine kadar.Hatta mercedesin devasa traktörünü bile kullanma fırsatım oldu ;)

Bunun aynısıydı kullandığım bombaydı bomba :D
YAŞASIN PEUGEOT-SKODA KARDEŞLİĞİ...