škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

sert çocuk fabia ve bahçeden :-)

Ziyaretçi · 56 · 19298

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
traktör bomba bi olay ya, ben gidiyom oraya geri sürecem biraz.
« Son Düzenleme: 06 Temmuz 2009, 20:37:20 Gönderen: hakanerdogan »

Çevrimdışı YÜKSEL

• Forumun Abisi
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Vayyy Yeti ne zaman geldi Turkiye'ye yahu :D :D :D Hakan da hemen almış sürmüş dağa bayıra :D
Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım etmez. MONTAIGNE... :dede:

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: YÜKSEL;23326
Vayyy Yeti ne zaman geldi Turkiye'ye yahu :D :D :D Hakan da hemen almış sürmüş dağa bayıra :D

Yeti geçmez oralardan. :kiki:

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;23330
Yeti geçmez oralardan. :kiki:

Harbiden Hakan ya :hanz: şu arabayı vurmadığın dağ bayır kalmadı memlekette :hanz: Skoda boşuna Yeti üretti,Sedan Fabia 1 dizellerin üzerine belli bir seride "Yeti Edition" etiketi koyup satsa daha çok kar ederdi:hanz:

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: FF;23382
Harbiden Hakan ya :hanz: şu arabayı vurmadığın dağ bayır kalmadı memlekette :hanz: Skoda boşuna Yeti üretti,Sedan Fabia 1 dizellerin üzerine belli bir seride "Yeti Edition" etiketi koyup satsa daha çok kar ederdi:hanz:

şaft tüneli bile hazır arkaya :hanz:

yapacağı bi 4 çeker, bi kaç cm de yükseltme işi, öle olsa ben bununla Evereste çıkarım :kiki:

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: hakanerdogan;23206
tamam Komser'im kızma yau silaha falan karşıyız bireysel silahlanmayada hayır, savaşmayalım sevişelim :++: ...
Domuz saldırırsa ne yapa yapa öldürmeyi düşünüyorsun silahsızlanınca Hakanım?:rm::hanz::++::kiki:

Çevrimdışı beytullah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;23476
Domuz saldırırsa ne yapa yapa öldürmeyi düşünüyorsun silahsızlanınca Hakanım?:rm::hanz::++::kiki:

töbe töbe... :hanz::kiki::++::++::++:
" ALLAHIM GÖNLÜMDE OLANI HAKKIMDA HAYIRLI EYLE, HAKKIMDA HAYIRLI OLANA GÖNLÜMÜ RAZI EYLE..."[SIGPIC][SIGPIC]

Çevrimdışı demir_01

• O şimdi asker
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
:kiki::kiki::kiki::kiki::hanz::hanz::):adm::clap:

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com

hakanerdogan

• Ziyaretçi

belkide yüz yılın esprisi gözümden kaçtı sanmayın yoktum diye. :kiki::kiki::kiki:

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: lrfan;24094
Her kiraz yediğimde aklıma çamurlu yol geliyor  :D

seneye beklerim kaç gel, çekerim ben sizi :kiki:

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
İnşallah, dalında 30 kalibre kiraz yemek ne güzeldir :ok:

Çevrimdışı beytullah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;24108
İnşallah, dalında 30 kalibre kiraz yemek ne güzeldir :ok:

bu sene dalında yiyemedik bari tabakta görseydik...:hh::spr:
" ALLAHIM GÖNLÜMDE OLANI HAKKIMDA HAYIRLI EYLE, HAKKIMDA HAYIRLI OLANA GÖNLÜMÜ RAZI EYLE..."[SIGPIC][SIGPIC]

hakanerdogan

• Ziyaretçi
inanın birlikte yemeyi sizlerede sunmayı çok isterim ama bu günlük bir şey, bunu adam geliyor tarladan alıyorum diyor, sabah 5 de başlanıyor toplanmaya, akşama kadar adamın kamyonuna yüklüyoruz ve adam aldığı gibi götürüp devrediyor malı, soğuk hava deposunda duruyor.

mesela bende getirdim eve biraz, sabah işçilere toplattım, bizim soğukluta toplayıp sulayarak diri tuttum malı ondan sora gece yükleyip serinde getirdim, tabi yaş idi mal yine araba epey ıslandı, ve bu sabah malı çıkarttım elden.

keşke gelseniz birlikte orda yesek oradan götürseniz. benimde toplama zamanı vaktim olmadı ne foruma girecek nede gönderecek, zaten telefon bile çekmeyen bir yerde bahçe :) mal biraz dayanıklı olsa şöle 3 gün falan dayanabilse sorun yok, ama dalda bile biraz fazla bekletmek zorunda kaldık. çok hassas bir şey, hemen yumuşar, gırtlak yakmaya başlar, kurt yapabilir vs... kapalı kutudada sıcakta yol yapmaya dayanamaz, açık olacak hava alacak olması lazım, götüren adamda akşam götürüyor ve benzinliklerde durup suluyor malı. hassas meyve işi yapmak gerçekten zordur.

=================================================================

işler çok yoğundu, feci derece yoruldum, 10 ton kirazi 200 er kiloluk traktör seferleriyle 50 sefer çektim. malum römork sokulmuyor bahçeye ağaçların arasına, traktörün arkasındaki hidrolikteki tahtaya yüklüyoruz. çok zorlandık ama bitti.

bi parti malı kuzenle götürüp sattık bi markete, yani toptan verimin haricinde, kaçak ikimiz yaptık :++: :++: :++:

yine akşam serinlikte toplanmış, gece sulanıp bekletilmiş ve sabahın 4 ünde götürdüğümüz mal :D

önce ıslayıp diriliğini korumasını sağlıyoruz :lol:

ve her koşulda ''ben gitmem demeyen canavarım'' a yükleyip doğru şehre :++:

çeşitli istatistik araştırmalarımın şaşırtıcı bir parçasını paylaşayım, bu bahçenin en küçük ağaçlarından, az gelişmiş, belki konum, belki toprak, belki köküne boru denk geldi bişi oldu, bu mini minicik ağacın kirazını yıktım, sonuç bu..... yaklaşık 14 kg kadar....

çok kalite ama değil mi?

fabiada konumuzun bi parçası, ben aracı sizler için denedim :++: :++:

böle bişi yapınca arabayıda 2 gün öle bırakınca bişi olmuyo :++: :++: :++:

yağmur sel derken yollar bozulmuştu, ilk sayfadaki sel fotosunu çektiğim yerin ta kendisi.

yolu bozdu şu basamak çıktı haliye fordumdan başkası geçmiyordu, üstün amelelik yeteneklerimi kullanarak kazma kürek doldurdum :++:

ve mutlu son (eğlenmişim cidden :lol:)

e o kadar hayvanüstü bi çabayla çalıştım birazda getirem dedim :)

15 kasa 12 kg den 180 kg ben 77 peder 85 küçük 6 kutu 20 de onlar çeker 15 kg de benim ıvır zıvır, full 45 litre depo, sebze vişne ıvır zıvır su mu derken;

ile toplamda yaklaşık 1.75 ton ile baykuş boğazı rampasında 4. viteste 100-130 km/s bandında tokat şov vardı kaçırdınız :lol:  gidiş gelişli yol, gecenin 1 i ne sollanıyor ya çık sol şeride bas pedalı yere 2750 d/d den 4000 e kopuyor, ağırlıkla köpek gibi çekiyor ya çıldırttı beni motor :)

düzlüklerde hiç basmadım ekonomi yaptım 2-4 litreli rakamlar görmeye özen gösterdim, hatta peder işkillendi süreceğin arabaya başlarım gidiş geliş virajlı rampalarda kusturdun düz yoldada adamı sıkıyon diye :++:

toplam 185 km lik yolculukta bu durumda 4.7 ile eve iniş yaptım :D

ben adamı rampada tokatlarım pederzi :)

yük durumu

gerçekten küçük ama çok sert çocuk fabia :)
« Son Düzenleme: 13 Temmuz 2009, 15:13:51 Gönderen: hakanerdogan »

Çevrimdışı beytullah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ah bu arabanın senden çektiği...:hanz: hakkını nasıl ödicen bakalım... :kiki:

kirazları yemedende anlayamayız... :hh::hhh::spr: