škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Hangi Fotoğraf makinası ?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı toGah

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.togah.com
valla d70 alsan 600tl 1 tanede ii bi lense alsan o da 600usd eder hesapla işte sen :)

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bana SLR-like tipinde lazım :)

Nikon P80 veya P90
Canon S5
FujiFilm S8100 fd
Sony H10

Kararsızım..Tabi öncelik en uygun fiyatlı ve sıfır makina almak..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı sarp

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;23340
Bana SLR-like tipinde lazım :)

Nikon P80 veya P90
Canon S5
FujiFilm S8100 fd
Sony H10

Kararsızım..Tabi öncelik en uygun fiyatlı ve sıfır makina almak..

kafanı daha fazla karıştırmak istemem ama bence bu makinayıda bir değerlendir derim. özellikle optik zoom konusunda tartışmasız bir makina
http://www.olympus.com.tr/consumer/29_digital_camera_sp-590_uz_20554.htm
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yüksek zoom arzu eden bir kullanıcının önem vermesi gereken bir konu da şöyle adamakıllı bir "optik görüntü sabitleyici" olmalıdır. Bunun başarılı bir örneği büyük bir avantaj sağlar. Nikon'un maks. optik zumda rekor kıran bir makinesi var. (24 X mi ne :confused:) Ama görüntü sabitleme sistemi pek içime sinmedi. İyice bir incelemek lazım.

Sonuç olarak ben de gözüme Canon S5'i kestirdim. :ok: Canon özellikle görüntü sabitleme konusunda çok doyurucu. Araçtan hareket halinde bile yüksek optik zum kullanarak çekim yapılabilir sanırım.
SEAT CORDOBA 1.4 TDI 80HP
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SEAHAWK;23374
Yüksek zoom arzu eden bir kullanıcının önem vermesi gereken bir konu da şöyle adamakıllı bir "optik görüntü sabitleyici" olmalıdır. Bunun başarılı bir örneği büyük bir avantaj sağlar. Nikon'un maks. optik zumda rekor kıran bir makinesi var. (24 X mi ne :confused:) Ama görüntü sabitleme sistemi pek içime sinmedi. İyice bir incelemek lazım.

Sonuç olarak ben de gözüme Canon S5'i kestirdim. :ok: Canon özellikle görüntü sabitleme konusunda çok doyurucu. Araçtan hareket halinde bile yüksek optik zum kullanarak çekim yapılabilir sanırım.

Canon S5 almıştım geçen sene..Ama renk parlaklığı iyi değildi.Veya benim makinada sorun vardı.Sattım geçenlerde..Ama Zoom olayı çok iyiydi gerçekten..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;23377
Canon S5 almıştım geçen sene..Ama renk parlaklığı iyi değildi.Veya benim makinada sorun vardı.Sattım geçenlerde..Ama Zoom olayı çok iyiydi gerçekten..

Peki yüksek zumda görüntü sabitlemesi başarılı mıydı ? (işe bak; başlık açıp görüş isteyene görüş soruyorum:D)
SEAT CORDOBA 1.4 TDI 80HP
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Modelini hatırlamıyorum ama ablamda compact'ın biraz üstü seride bulunan Sony var,şu anda eski model kaldı ama zamanın pahallı cihazıydı,ciddi noise sorunu var ve Sony'den beni resmen soğuttu.Şimdikiler umarım öyle değildir,aynı şartlarda çekilen fotoğraflarda benim Canon yanında DSLR kalıyor resmen öyle  böyle bir sorun değil.Bu iş hakikaten Canon ve Nikon'un işi aslında.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SEAHAWK;23379
Peki yüksek zumda görüntü sabitlemesi başarılı mıydı ? (işe bak; başlık açıp görüş isteyene görüş soruyorum:D)

O konuda başarılı idi.Yüksek zoomda ne fotolar çektim.Oldukça netti..O konuda çok başarılıydı ve o özelliklte cihaz bulamayacağım diye korkuyorum.Aynı zamanda video çekerken sesli çekim ve zoom yapabiliyordu.Bu özelliğin olmadığı cihazlar var hala..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı sarp

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
fotoğraf makinası konusu oldukca hassas bir konu. seçenekler oldukça fazla makinanın ergonomisi kadar boyutları çözünülürlüğü optik zoom'u ve fiyatı belirleyici faktörler.

canon servis ve 2. el olarak daha rahat edilebilecek bir marka arkasından kuşkusuz nikon tartışılmaz kalitesi ile geliyor. ilgilendiğin sınıf olan slr line nın incelenmeye değer olan sony a10 üst düzey bir makinadır.

skodanın türkiyedeki durumu gibi olan olympus (kaliteli sağlam ama pek bilinmeyen yada pek tercih edilmeyen. kullanan bilir tabii) sp 590 uz   26x optik zoom çift görüntü sabitleme yüz tanıma vs vs.... incelemeye değer
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;23386
O konuda başarılı idi.Yüksek zoomda ne fotolar çektim.Oldukça netti..O konuda çok başarılıydı ve o özelliklte cihaz bulamayacağım diye korkuyorum.Aynı zamanda video çekerken sesli çekim ve zoom yapabiliyordu.Bu özelliğin olmadığı cihazlar var hala..

Dijital kameralarda video çekme olayını fazla yapma Gökhan'cığım,çok tavsiye edilen bir şey değil,pazarlama oyunları onlar daha çok,sensörünü boş yere yorup fazla ısınmasına neden oluyorsunuz.(sensör arızalarının en başlıca sebeplerinden)Canon mesela 1-2 dk'dan fazla uzun süre çekmeyi cihaz teknik olarak el versede yapmayın diyor ama bunu açık açıkta söylemiyorlar maalesef.Bu cihazlar fotoğraf çekmek için sonuçta.Video olayını kriter olarak fazla göz önüne alma derim,tavsiye sadece yoksa karar senin tabii.

gogo969

• Ziyaretçi
ben bimexten canon g10 aldım yani abim aldı.1637TL

Çevrimdışı ilk aşk

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.turkiyeotoforum.com/oto/

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Canon G10 gördüm.Hasta oldum.Mükemmel bir makina..Tabi fiyatıda öyle :D Tek eksik optik zoom..

Tavsiye edermisiniz?

Sonuç olarak bir kaç markada kaldım..

Nikon P90
Olympus SP590 uz
Sony H50
Canon G10

Fiyatları hemen hemen aynı (yurtdışı ve bazılarının türkiye satış fiyatı aynıya geliyor..)

kararsız kaldım..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı uğur

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
nikon f80 kullanıyoruz alırkende çok araştırılma yapılmıştı nikonun kalitesi gerçekten tartışılmaz denebilir.tabi diğerleride kötü makina değil ama ben başta nikon p90 tavsiye ederim :) sony h 50 hakkında pek bir bilgim yok ama sonydeki strateji genellikle bir tip ürünün başlagıç modelleri diğer markalarla eşit olsa bile üst modelleri kalite açısından benzerlerine fark atıyor....sony h50 sony nin üretim grubunda üst sınıftaysa 2. tercihimde sony olurdu :)