škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

skoda octiva almayı düşünüyorum yardım

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı contraband

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
ben skoda hakkında hiçbir bilgiye sahip değilim. sıfır Elegance 1.6 TDI CR 105 HP   56.000tl (liste fiyatı) almayı düşünüyorum. bana artıları ve eksileri konusunda yardımcı olabilirmisiniz. şimdiden yardım edenler teşekkür ederim

Çevrimdışı msidestructive

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
öncelikle kararınızın sizin için hayırlı olmasını dilerim bence güzel bir tercih inş sizde memnun kalırsınız. Bende 1.4 tsi si var bu aracın gayet mennunum çok şükür  ama dizel hakkında çok bilgim yok benim sadece size bir tavsiyem olacak dizel ile tsi motor arasında 6-7 liralık bir fark var eger bu farkı yakıtla çıkara bilirim diyosanız dizel alın fakat aracı çok kullanmıyosanız dizelin sesiyle parçalarıyla hiç ugraşmayın derim tsi motorda ortalama 30 krş yakıyo şuan ama dizel ne durumda bilmiyorum

Çevrimdışı yasin90

• .......
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: msidestructive;288188
öncelikle kararınızın sizin için hayırlı olmasını dilerim bence güzel bir tercih inş sizde memnun kalırsınız. Bende 1.4 tsi si var bu aracın gayet mennunum çok şükür  ama dizel hakkında çok bilgim yok benim sadece size bir tavsiyem olacak dizel ile tsi motor arasında 6-7 liralık bir fark var eger bu farkı yakıtla çıkara bilirim diyosanız dizel alın fakat aracı çok kullanmıyosanız dizelin sesiyle parçalarıyla hiç ugraşmayın derim tsi motorda ortalama 30 krş yakıyo şuan ama dizel ne durumda bilmiyorum

uzun yolda o dediğinz rakam olur ama sehiriçi cok zor
ANKARA içi mobilya, özel dolap vs itinayla yapılır, müracaat ben :)

Çevrimdışı fistikci

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Tercihiniz çok güzel haberiniz olsun.:+1: Bende de 1.6 tdi ambiante var bende değiştirirsen elegance ile değiştirecem. Çok Km yapıyorsanız hiç düşünmeyin alın derim ben bir depoyla şehir içi 900 km  şehir dışındada sakin gidebilirseniz 1250-1300 km arası yol yapıyor haberiniz olsun. şimdiden güle güle kullanın.......

Çevrimdışı mutluoztan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
tercih güzel donanım güzel araç zaten güzel...yakıt konusunda sizi üzmeyeceğini düşünüyorum bende araç alırken dizel mi tsi mı ikileminde çok kalmıştım tsi ve tdi ı test ettikten sonra 1.4 tsi da karar kılıp almıştım.iyikide almışım performans olarak beklentilerimi karşılıyor yakıt konusunda gayeette iyi anlaşıyoruz 100 110 km sabit hızlarda uzun yolda 950 km devirdim bir depo ile

Çevrimdışı contraband

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
sıfır araç alırken artık 2. el piyasasını da düşünmek lazım. bu aracın ikinci el piyasası nasıl? satarken zorlanırmıyız?  maxi-dot ve   bolero ekran nedir? sanzuman sorunu varmı? parça temininde sorun yaşanıyormu? sürekli arıza çıkaran bi sorunu varmı? kötü yol paketi nedir ne işe yarar? bakımları kaç para? şimdilik benim aklıma gelenler bunlar sorularıma cevap verirseniz sevinirim.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
3. Skodamı aldım geçen ay, önceki ikisini gayet iyi fiyata sattım, piyasası belli. Adı geçen sorunlardan başınız ağrımaz bence.

Bakımları üzmez, 200-300 arası tutar 15 bin türü bakımlar.

Kötü yol paketi (Rough Road Package), normalden daha yüksek araçtır (11 mm daha yüksek olur), daha sert yay, motor koruma sacı ve yüksek profilli lastik vardır ;)

06lkn66

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: contraband;288286
sıfır araç alırken artık 2. el piyasasını da düşünmek lazım. bu aracın ikinci el piyasası nasıl? satarken zorlanırmıyız?  maxi-dot ve   bolero ekran nedir? sanzuman sorunu varmı? parça temininde sorun yaşanıyormu? sürekli arıza çıkaran bi sorunu varmı? kötü yol paketi nedir ne işe yarar? bakımları kaç para? şimdilik benim aklıma gelenler bunlar sorularıma cevap verirseniz sevinirim.

ikinci el piyasası bi vw gibi değil tabi ama elinizdede patlamaz arabanız... maxi-dot ekran yol bilgisayarı ekranının daha kapsamlı hale getirilmesi araçla ilgili tüm bilgiler mevcuttur bolero dokunmatik müzik çalar kokpite şık bi görünüm katıyo... şanzıman olarak sadece 7 ileri dsg de bi kaç sorun çıkabiliyo onlarda garantiden halloluyo bildiğim kadarıyla içinizin rahat etmesi içinde garantiyi uzatabilirsiniz... parça temininde sorun olmaz vw ile ortak parçalar kullanıldığından  kolaylıkla ulaşabilirsiniz sadece ufak şehirlerde usta problemi olabiliyo oda yine iyi bi vw ustasıyla çözülür... kötü yol paketi yanlış bilmiyorsam süspansiyonlarla ilgili bi durum araç yükseliyodu benim fikrim bu özelliği almamanız yönünde... kendi 1.4 tdı aracım için konuşursam taş çatlasın 200 liraya halloluyo rutin bakımı...

edit:irfan hocam benden hızlı davranmış :)

Çevrimdışı contraband

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bugün 7-8 bayii aradım 59300 tl fiyat verdiler. kampanya varmış fiyatı bu dediler. en fazla 300 ü siler 59000 e veririz dediler.. denizlideki bayide 2011 model varmış 57000 e bıraktı.

Çevrimdışı msidestructive

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yasin90;288191
uzun yolda o dediğinz rakam olur ama sehiriçi cok zor

benim ortalama tüketimim bu şekil tabi gaza yüklenmemeye özen gösteriyorum ben her benzin aldıgımda merakımdan hesaplıyorum bugüne kadar en fazla 33 krş çıktı oda arabayı yeni aldıgım dönemlerdi henüz alışamamıştım. Tsi motorda gaza yüklenmezseniz ve devirde 2 buçugu bulmadan vites verirseniz
yakıt konusunda gayet cimri oluyo. :)

Çevrimdışı fatih.yalcin

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Karar vermeden önce 1,6 TDI DSG yi test etmenizi öneririm.
Ben yaklaşık 1 hafta önce 2011 Oktavia 1,6 TDI DSG aldım ve çok memnunum.
Yakıt konusunda neredeyse manuel gibi yakıyo.

Çevrimdışı özkan82

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Elegance donanımı çok çekici geliyor insana, donanım + fiyat olarak jetta ile kıyaslandığında daha mantıklı. Fabiamı satarsam hic düşünmeden alcağım tek model 1,4 TSI. Octavia

Çevrimdışı Muhlis OZTURK

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
1.4 benzinli Fiestam ki o da 2011, 1.4 TSI'dan daha cok yakiyor. Ayni saatlerde ayni parkurda biri 6.5 ustune cikmazken oteki 7.4 civarinda dolasiyor. Bence TSI motor yuksek deviri zorlamadikca emsallerine gore son derece ekonomik bir motor, ancak hic bir zaman dizel kadar ekonomik olamaz, cunku benzinin yakit olarak verimi cok daha dusuk dizele gore.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar benim anlamadığım bişi var,bu tsi 1.4 motorun yakıtıyle benim fsi  yakıtları aynı hatta benim octi uzun yolda daha az gibi okuduğum tsi yorumlarından sonra,eeeeee bunun tsi esprisi nerde kaldı.sadece yeni teknolojı ve 125 ps olması mıdır?
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı dr_emrah

• TDİ
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
yıllık 20bin üzerinde yol yapacaksan dizel alman isabet olur.altındaki her değerde tsi her türlü avantajlı.

diğer tafartan elegance 1.6tdi vallahi 6 gün uzak kaldım beyaz prensese
ne foruma girebildim ne birşey
dondum iki gundur içinden cıkmıyorum hatta ordan bağlanıp yazıyorum

tam bağımlılık ya bu octi