škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Sony Ericsson Xperia Ray Aldım :)

Can · 118 · 46795

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dostum bu aletlerin ekranı kapasitif,yani iPhone ile aynı teknoloji. Parmağını ekrana hissettirmen yeterli yani :)

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 06lkn66;326924
xperia ray benimde ciddi ciddi düşündüğüm bi alet ama ayfondan sonra beni memnun edermi yoksa aldığıma pişman edermi düşüncei yüzünden sony mi ayfon 4s mi diye düşünüp duruyorum tam bi karar versem o gün gidip alacam babamla iki kere media markta girip bakmadan geri çıktım alırım pişman olurum diye :D

Hiçbir sıkıntın olmaz, aynen Can'ın dediği gibi durum :) Android tabanlı dokunmatık güzel bir cihaz al bak keyfine, bunlarıda şu anda en güzel karşılayan Sony, fiyat/performans olarak çok iyi konumda :)

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
HTC bombayı patlattı :D

[YOUTUBE]iSozJWow1wk[/YOUTUBE]

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sevemedim şu HTC'i, ıh ıh yok etimiz bir aynı kazanda pişmiyor :D şu bile daha cazip geliyo :D

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sadece Sony logosu kullandığı zaman o cihazlara icim ısınır..:D
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

06lkn66

• Ziyaretçi
eveet ayfon ne hikmetse babamın elinde saçmalar ve babadan yaza doğru yeni bi telefon için söz alınır :D tabi ben anında acıtasyona başladım bundan sonra her telefonu kullanamam dokunmatik falan sıkıntı olur kalsın bu diye bunu aratmayacak bişey alırsın tmm dedi :fiuv::fiuv:

Çevrimdışı G.Antep Şubesi

• Kötü Caddy
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: G.Antep Şubesi;328652
niye vermiysiiz başarsoftun haritasını :(

Abi sana yolladığım sitede güncel haritada vardı bir bak istersen :)

kmlyn

• Ziyaretçi
Konu azıcık hortlayacak ama ne yapalım. :D Dün x10 mini aldım. Eşim istedi telefonu ona kaptırdık. Bugün bende ray almaya karar verdim. arkadaşlardan world kart bulursam hb.com kampanyasında 798,99 tl - 50 tl puan = 748,99 tl ye gelecek. Fırsatı da kaçırmak istemiyorum açıkçası.

kmlyn

• Ziyaretçi
2 gün önce turuncu indirimi yakaladım ve xperia ray aldım 699 tl ye. bu arada hb çakallığa devam ediyor. fiyat düşmüş 749,01 tl ye. bilmem son kaç ürün, bilmem sınırlı stok falan. Eşşeği sağlam kazığa bağladım. gittim teknosadan xperia ray ı aldım. bu ürün şuanki sony tel lerde 2. veya 3. sıradaki telefon özellik bakımından. daha önceki tel de se k810i idi. o zaman da se k850i se nin en iyi teli idi. demek ki en iyisini alamasak da bir alt modelini alabiliyormuşuz.

Çevrimdışı Colt54

• MIVEC Owner!
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mitsubishiclubtr.com
Alıntı yapılan: kmlyn;362513
2 gün önce turuncu indirimi yakaladım ve xperia ray aldım 699 tl ye. bu arada hb çakallığa devam ediyor. fiyat düşmüş 749,01 tl ye. bilmem son kaç ürün, bilmem sınırlı stok falan. Eşşeği sağlam kazığa bağladım. gittim teknosadan xperia ray ı aldım. bu ürün şuanki sony tel lerde 2. veya 3. sıradaki telefon özellik bakımından. daha önceki tel de se k810i idi. o zaman da se k850i se nin en iyi teli idi. demek ki en iyisini alamasak da bir alt modelini alabiliyormuşuz.

Ben de neo v kullanıyorum memnunum. Bu mesajı da tapatalk üzerinden yazıyorum. Aslında çoğu mesajim cepten,tapatalk uzerinden

Çevrimdışı karacaga

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Can;288480
Merhabalar herkese...

Bundan yaklaşık 1.5 yıl önce Samsung Monte almıştım,forumdada paylaşımda bulunmuştum.Konusu;

http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=6929

O telefon gerçekten çok hizmet etti bana. Full mesaj için kullanıyordum.Mesaj yazması çok zevkliydi ama artık gerçekten çok sıkılmıştım ve artık androidli bir telefona geçme zamanı gelmişti.

Bende araştırmalarıma başladım.Önce Samsung lara baktım,Galaksi serisi iyi fakat çok pahalıydı.Daha sonra iPhone düşündüm ama değmez dye düşünüp vazgeçtim.
Sonra hiç aklımda yokken forumdan Kadir aklıma Sony Ericsson markasını soktu :)
Önce Xperia Neo baktım.Ancak ben minik ince bir telefon istediğimden ve klastik tasarımlardan hoşlandığımdan tam vazgeçerken,Sony Ericsson Xperia Ray i piyasaya sürdü.Kadirle araştırdık,Neo ile farkı,Ray ekran parlaklığı olarak daha iyi fakat HDMI çıkışı yok.O da işime yaramayacağından Ray almaya karar verdim.

1 ay gibi bir süre telefonun Türkiyeye gelmesini bekledim ve Vatan Bilgisayara geldiği gün gidip aldım (970 TL 10 taksit)

Önce android çok karmaşık geldi,ne oluyor demeye kalmadan alıştım telefona.

Özelliklerine gelince;

Kamera:
8.1 megapiksel kamera
16x dijital zoom
HD video kaydı (720p)

Ekran:
3,3" kapasitif çoklu dokunmatik ekran
16.777.216 renkli TFT
Mobile BRAVIA® Engine'e sahip Reality Display
Çizilmeye dayanıklı mineral cam

Klavye:
Ekran üstü QWERTY

Ağırlık:
100 gram

Boyut:
111 x 53 x 9,4mm

İşletim Sistemi:
Android™ 2.3 Gingerbread

Bellek:
microSD™ destekli (32 GB'a kadar)
300MB telefon hafızası
4GB microSD™ dahil

Bağlantı:
"3,5 mm ses çıkışı aGPS Bluetooth™ teknolojisi DLNA Certified™ Google Latitude™ Sokak görüşü ile Google Maps™ Mikro USB desteği Exchange ActiveSync® ile senkronizasyon Yüksek hızlı USB 2.0 desteği USB yığın bellek Wi-Fi® Wi-Fi® Etkin Nokta işlevselliği Wisepilot™ adım adım navigasyon"

Özellklerden de anlaşılacağı gibi rakiplerine göre çok daha minik(özellikle inceliği 1 cm bile değil) ancak onlardan en ufak aşağı kalır yanı olmayan,hatta 720 P video çekimi gibi artıları olan,gerçekten gönlümü fethetmiş mükemmel bir alet...

Beni benden alan bir kaç özelliği,ekran aşırı kaliteli. Bir video izlerken gerçekten zevkten dört köşe ediyor,BRAVIA teknolojisi sayesinde HD videolarda resmen içine çekiyor sizi. Ses kalitesi çok iyi.  İnternete bağlanma hızıitarayıcısı çok güzel.Tüm videoları sorunsuzca açıyor(1080 p ler hariç)

Şu an aklıma pek bir şey gelmiyor aslında,ancak şunu diyebilirim ki,telefon araştıran ve minik bir alet arayan varsa kesinlikle kaçırmasın bu aleti. Gerçekten parasını sonuna kadar hakediyor...

Sormak istedikleriniz varsa çekinmeden sorun lütfen.Bende henüz çözmeye çalışıyorum aleti o yüzden menüler falan çok dağınık.Ben bir şeyler öğrendikçe bu başlık altında düzenleyeceğim bilgileri... :)

Video incelemesi;

http://vimeo.com/31010094

Telefonla çektiğimiz bir video(Gökçen abi çekti)
Videoyu 720 p de çekmemişiz yalnız sonradan farkettim,birde 720 p düşünün :)

http://www.dailymotion.com/video/xmlccp_mov-0128_auto

Bunlarda aletin bir kaç fotosu;

Fotolar kendime aittir :)

Buda masaüstüm :)

Sormak istediğiniz herşeyi sorabilirsiniz.Öneri android programları varsa,oyun varsa lütfen söyleyin. Aleti daha çözemedim çünkü :)

Herkese hayırlı geceler...

bende aynı senin gibi düşünüyordum hemde tıpatıp aynı samsung s5230 kullanıodum firmware yükledim telefon çöktü : sonra samsung nokia iphone gezerken sony e rastladım baktım ray uygunn ve fiyatı performansı yüksek bu telefondan alacağım demek için foruma üye oldum :rock1: :ok:

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu konuyu gördüğüm çok iyi oldu.Bende kısa zaman içinde telefon alacağım.Xperia ray'i de çok beğeniyorum.Ama ekran küçüklüğü biraz kafamı karıştırıyor.Sence büyük problem mi bu?Xperia ray ile motorola atrix arasındayım.
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ekran büyüklüğü kişiden kişiye değişir.. Ben zaten elime aldığımda kalas gibi durmayacak,rahat mesaj yazabileceğim,ufak bir telefon arıyordum,Ray benim isteklerimi fazlasıyla karşıladığı için bunu tercih ettim. Ama Xperia serisinin yeni bir çok ürünü var,yeni çıkan ürünlerde çok güzel. Ray artık biraz kenarda kalmış bir model haline gelmeye başladı,çünkü teknoloji her geçen gün kendini daha da yeniliyor,yetişmek imkansız. Kısacası isteklerine karşılık verebilecek çoğu akıllı telefon hemen hemen aynıdır zaten. Ama ben şiddetle Xperia serisinden bir telefon almanı öneririm..

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com