škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeni Hyundai İ30

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;289676
Çayına uranyum mu katıyon ne yapıyon annamadım ki.:rm:

KUF5 ve UF4'ü karıştırarak alıyorum :rm::rm::rm:
:heyo::heyo::heyo::oly::oly::oly::adm::adm::adm:

Çevrimdışı gmmert

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fabiakonya;289694
iki araç arasında bir benzerlik göremedim.

İ-30 resmen astranın kopyası bunu nasıl goremedınız anlayamadım.Dıştan bir çok araca benziyor ama iç taraf resmen astradır.En basitinden vites koluna orta kol dayama ve cd navi gıbı donanımların ve orta ekranların yerleşimine bakarsanız tamamen opelin kopyası oldugunu anlarsınız.

hyundaı aracı beklemek ve denemek lazım derim.Daha önceki hyundai tecrübelerimeden marka ile ilgili pek olumlu bir izlenim edinmedim.H-100,starex,accent,era ve getz kullanan biri olarak İ-30 u merakla bekliyorum.

Neden derseniz ne kadar mesafe aldıgını görmek istiyorum.Audının,vwnın veya bmw,merc edesın eskı tasarımcılarını almak iyi araç yapacagı anlamına gelmez.Hyundaiden önce dünya devi olmuş bu markalardan bu adamlar niye cıkartılmış?Herhalde yerlerinde daha iyileri mevcut ki Audi kendi lansmanında takip edilen bir marka oluyor,bakınız Audı gündüz led farları.....Bizim milletimiz bile smd ledlerden cakmasını yapıyor.

Sonucta araçlar bir bütün olarak degerlendirilmesi gerekir diye düşünüyorum.Eski de kötü arac üretmiş bir marka gelecek çok güzel araçlar üretmeyecek diye bır kaıde yoktur.En güzeli denemek ve kullananların şikayetleri ve memnunıyetlerine bakmak gerekir.

Çevrimdışı Salih28

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
valla fiyatı uygun olursa piyasayı sallar gibime geliyor

Çevrimdışı tufan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
VW CEO su naptın sen ya karizmayı çizdirdin

Çevrimdışı Perfect

• Is Numero Uno
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.facebook.com/Perfectotobakim
Astra ve İ30 arasında bir benzerlik göremedim ikisininde 4 tekerli olması hariç :++: Bu buna benziyor muhabbetinden vazgeçin artık arkadaşlar.. Hyundainin tasarım mühendisleri öyle boş adamlar değil Audi ve Vw nin eski Tasarımcıları.

Hiçbir Otomotiv firmasıda başka bir firmanın Tasarımını taklit etmek istemez.Çünkü bu onlar için Avantajdan çok Dezavantaja dönüşür.

Ben Yeni i30 u çok beğendim,bana kalirsa tek eksi yanı 1.6 GDI motorla gelicek olması umarım yerine başka bir motor veya alternatifi gelirde LPG uyumu olur aracın.. Birde Fiyatı Elentrayı geçmezse çok tutulacağına eminim :ok:
« Son Düzenleme: 04 Ocak 2012, 17:22:08 Gönderen: Perfect »

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Araç güzel bence.Ama kalitesi hakkında yorum yapmam için araca binmem gerekiyor.
YAŞASIN PEUGEOT-SKODA KARDEŞLİĞİ...

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Car Buyer Test Etmiş Ve 2012 Yılının Aracı Seçmiş
http://www.carbuyer.co.uk/reviews/hyundai/i30/hatchback/review

i30 6 Motor Çeşidi İle TR Ye Geliyor ;
Türkiye’de ilk etapta dizel motorun en güçlü seçeneği olan 128 PS’lik 1.6 litre dizel ve benzinli motorların en güçlü ünitesi olan 135 PS’lik 1.6 GDI satışa sunulacak.  Bu motorların ikisi de isteğe bağlı olarak 6 ileri manuel ya da 6 ileri otomatik şanzımanla alınabilecek.  

http://www.hyundai.com.tr/tr/Content.aspx?id=haberlerdetay&haber_id=627&menu_id=69

Kaliteyi Merak Edenler İçin Auto Buyer Testinde Yeterli Bilgi Verilmiştir Umarım ;

In fact, Volkswagen bosses have been seen commenting on the impressive   build quality of the i30's cabin at international motor shows, showing   their Golf could even learn a few lessons from the Hyundai.

Çevrimdışı Perfect

• Is Numero Uno
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.facebook.com/Perfectotobakim
Mart Sonu gelicek diyorlardı.. Beklemedeyiz.

Çevrimdışı Colt54

• MIVEC Owner!
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mitsubishiclubtr.com
Motor efsane Mitsubishi GDI.. Ah mitsu ah.. şu motoru iyi tanıtamadın gitti..

bu arada GDI olan hem iyi gider, hem az yakar.. ama LPG olmaz.

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Evet Mitsubishinin Altyapısında direk enjeksiyon :). Dizelleri kıskandıran tuketim diye sloganı vardı :) şu an aynı motor sportgage ve ix35 de var. Bakalım lpg çıktı ama uygulamadılar.. Açıkcası carisma neden tutulmadı anlamadım 10 numara araçtı . Lpg desek vwde de aynı motor var. Vallahi türk mantığını anlamak zor :)

Çevrimdışı Fsı Turbo

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bence dış tasarım güzel,iç tasarım dahada güzel.Çok beğendim içini.ama direksiyon simidini 3 kol yapsalardı arabaya daha uyardı bence.