škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Otomotivde yıl sonu yarışı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı barbaros61

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
demin peugeot bayisine gittim yazbaşı 61bine verdikleri 3008 i 73 e çıkarmışlar.herhalde kampanya burayı teğet geçti:++::++:

Çevrimdışı arabasevdasi

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Cok arayacaklar bu fiyatlardan satışları.. 2012 cok daha yavaş gececek satışlar yönünden, alımını erteleyen kazanacak bence.

Çevrimdışı bulent45

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: barbaros61;289490
demin peugeot bayisine gittim yazbaşı 61bine verdikleri 3008 i 73 e çıkarmışlar.herhalde kampanya burayı teğet geçti:++::++:

güncelleme yapmışlardır :):)

Çevrimdışı yasin90

• .......
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: arabasevdasi;289590
Cok arayacaklar bu fiyatlardan satışları.. 2012 cok daha yavaş gececek satışlar yönünden, alımını erteleyen kazanacak bence.

mümkün değil ya

aynı yorumları 2010 sonunda da yapıyordu herkes ama noldu 2011 de araclar daha da pahalandı euro-ötv falan

şu zamanda paran varsa bulunca alacaksın
ANKARA içi mobilya, özel dolap vs itinayla yapılır, müracaat ben :)

Çevrimdışı LeChiffre

• Weatherman
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
allah sattirmasin herkesin isi iyi olsun ancak seneye ve diger sene daralacak ekonomiden oturu, bu sene alinan arabalardan satilacak olanlari takip etmek gerek, dediginiz gibi 2012 sonu veya 2013 basi guzel 2. el bulunabilir veya ilk elden guzel fiyat yakalanabilir. simdiden araclar belirlenip pusuya yatmak lazim.

Çevrimdışı AimLeSs

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2011 de gerçekten fiyatlar çok zıpladı.. Özellikle  eylül - ekim aylarında zıvanadan çıkmıştı..

Bunun yanı sıra malum, 1600cc üstü araçlarda yapılan ötv artışı her ne kadar 1600cc altı araçları etkilememiş gibi görünse de aradaki fiyat farkı açıldığı için 1600cc üstü araç almayı düşünenlerin bir kısmı da bir alt sınıfa yönelip talebi arttıracak.

Yapılan kampanyalarla fiyatlar birnevi  eylül öncesi (temmuz-ağustos) fiyatlara düşüldü yada yaklaşıldı.

Ben de fiyatların kısa ve orta vadede (2012 1. ve 2. çeyrekte) düşüşe geçeceğini düşünmüyorum. Enflasyon verileri beklentilerin üzerinde çıkmaya devam ediyor. Bu durum da dövizi ve faizi tetiklemeye devam edecek gibi.

2012'nin 3. ve 4. çeyreği için tahmin yapmak dünyanın da içinde bulunduğu belirsizlikle çok zor.

Bir de şu var, otomobil satışları 2012 de de bulunduğu seviyeleri korursa yada yükseliş trendini devam ettirirse 2. yada 3. çeyrekte 1600cc altı araçlarda da muhtemel ötv artışı kapıda gibi. 2011'in 2. çeyreğinin sonlarına doğru ötv artışı söylentileri başlamıştı. Nitekim 4. çeyreğin başlarında da olan oldu..

Ama en azından 2012 model sıfır araç almayı planlayanlar için fiyatlar gene yüksek te olsa, en uygun seviyeler bence..

Tabii bunlar özellikle son 3 senedir piyasaları takibim sonucu edindiğim izlenimlere göre tamamen kendi varsayımlarım.:)
« Son Düzenleme: 06 Aralık 2011, 06:39:26 Gönderen: AimLeSs »

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bizim Skoda bile TV'de reklam döndürmeye başladı, NTV'de falan alt bant reklamları dönüyor felcir felcir :)

Çevrimdışı LeChiffre

• Weatherman
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
...felcir felcir :)

fildir fildir i bilirdim de...:++:

Db1

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: FF;289884
Bizim Skoda bile TV'de reklam döndürmeye başladı, NTV'de falan alt bant reklamları dönüyor felcir felcir :)

Ucuza kapatmistir dogus grubu diye ;)

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: LeChiffre;289983
...felcir felcir :)

fildir fildir i bilirdim de...:++:

Kendime ait lügatım vardır benim :D