škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

toyota corolla deneme sürüşü

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

fabialife

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: fenomen;291201
bir yıl öncemiydi neydi ölüdenizin o dik rampasında 1.4 dizel yeni corolla içinde 4 yetişkin kallavi kilolorda eleman varken 4.viteste 80 km hızla çıkmıştı ben epey şaşırmıştım yani bana harika geldi.ama ses konusunda ciddi rahatsızlık veriyordu.ciddi motor sesi var ve uzun yolda katlanılmaz bir ses.kokpitini seviyorum corolla'nın.ama octi mi corolla mı derseniz tabii ki octi.

hocam benim 1.3 motor 75 hp.  1260 kg.lık corsa ile; araba full yüklü önüm açık ve gaza basabildikten sonra istediğim viteste istediğim süratte çıkıyorum.
o torkla dizeller çıkmayacakta kim çıkacak, sen de gaza yüklenince çıkarsın.
aradaki fark bu dizeller torkla, benzinliler devirle yürüyor.

Çevrimdışı Birkan

• German Engineering
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
gereksiz pahalı.. corolla arabasının ederi o değildir. araç güzel ben de inceledim iç mekan tıkırtısı vs yok ama 60 bin tl az para değil kaskosuyla vs..

onun yerine piyasası yok ama 52 bin tl ye 1.6 115 hp dizel mazda 3 alır çekilirim.. kuvvetli mi kuvvetli.. şahsi fikrim corolladan da kalite konusunda 1 adım öndedir..

\'10 Skoda Fabia

1.2 HTP 70 Classic Plus Candy White

Çevrimdışı Colt54

• MIVEC Owner!
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mitsubishiclubtr.com
Dış tasarım kesinlikle 57bin tl'lik bi tasarım değil.. Corollayı oldum olası basit bulmuşumdur. Yani 40bin tl olsa neyse de 60bin sınırında bir arabada dümdüz o dış tasarım nedir ya.

Hele de gri rengiyse.. Onun yerine 2.el Avensis alırım illa toyota olacaksa.. bari bi klası var.

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İçini çok beğendiğim bir arabadır. Fakat hiçbir tecrübem yok gideri konusunda, şaşırdım şu an.:)   Fabişden bile güçsüzmüş. :(
-------------------------------------------------

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fabialife;291284
hocam benim 1.3 motor 75 hp. 1260 kg.lık corsa ile; araba full yüklü önüm açık ve gaza basabildikten sonra istediğim viteste istediğim süratte çıkıyorum.
o torkla dizeller çıkmayacakta kim çıkacak, sen de gaza yüklenince çıkarsın.
aradaki fark bu dizeller torkla, benzinliler devirle yürüyor.
evet torku hissediyorsunuz dizel farkıyla.bende fethiye'den dalaman'a gelirken göcek makasından sonra kaptırdığımda 130 ile kaptırdığımda tünelin içine giriyorum resmen ipe dizer gibi diziyorum çıkış harika gerçekten.ben genelde düz yolda serçe,131 şahinlere bile yol veriyorum:++: ama rampaya gelince adrenalim yükseliyor ve her gördüğüm araca kafa tutacağım:kart: geliyor,birde virajlarda hız yapacağım tutuyor bu hastalıktan nasıl vazgeçerim bilmem.

Ben corsa'nın 1260 kg olacağını sanmıyorum zira benim octi de ruhsatta 1405 kg yazıyor ama inandırıcı gelmiyor,zira bazı octilerin ruhsatlarında 1360 kg yazıyor,bazı octi teknik verilerindeyse 1260 kg yazıyor,şu ana kadar ben çözemedim kaç kg olduğunu gidip bizzat tartmayı düşünüyorum.
« Son Düzenleme: 09 Aralık 2011, 15:19:08 Gönderen: fenomen »
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: fenomen;291363

Ben corsa'nın 1260 kg olacağını sanmıyorum zira benim octi de ruhsatta 1405 kg yazıyor ama inandırıcı gelmiyor,zira bazı octilerin ruhsatlarında 1360 kg yazıyor,bazı octi teknik verilerindeyse 1260 kg yazıyor,şu ana kadar ben çözemedim kaç kg olduğunu gidip bizzat tartmayı düşünüyorum.

Motora ve donanıma göre ağırlık değişir (mesela dizel motor 100 kg fark atar ağırlıkta bazen), bazı araçlarda söför dahil ve belli bir miktar yakıtla veriliyor veriler.

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;291247
Tahminim şanzıman MMT dediklerinden.:wnk:

Öyle zaten, manuelden devşirme teknoloji cahili bir şanzımanı var. İlk gelen serileri paso şanzıman arızasından serviste yattı, bizdekinde de vardı, bir kere gidip gelmişti hatta servise, sonra zaten şutladık gitti. Yeni Corolla hiç keyif veren bir araba değil, tam bir hayalkırıklığı, iç plastiği bile zamanla evrimleşiyor, abuk bir hal alıyor. Ki bizdeki modeli en full en üst donanımlı modeliydi göya, 6 tane mi 8 tane mi ne havayastığı vardı.

Db1

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: FF;291540
Öyle zaten, manuelden devşirme teknoloji cahili bir şanzımanı var. İlk gelen serileri paso şanzıman arızasından serviste yattı, bizdekinde de vardı, bir kere gidip gelmişti hatta servise, sonra zaten şutladık gitti. Yeni Corolla hiç keyif veren bir araba değil, tam bir hayalkırıklığı, iç plastiği bile zamanla evrimleşiyor, abuk bir hal alıyor. Ki bizdeki modeli en full en üst donanımlı modeliydi göya, 6 tane mi 8 tane mi ne havayastığı vardı.

Mahkemelerde onaylanmis ayipli maldir mmt...

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
evet torku hissediyorsunuz dizel farkıyla.bende fethiye'den dalaman'a gelirken göcek makasından sonra kaptırdığımda 130 ile kaptırdığımda tünelin içine giriyorum resmen ipe dizer gibi diziyorum çıkış harika gerçekten.ben genelde düz yolda serçe,131 şahinlere bile yol veriyorum:++: ama rampaya gelince adrenalim yükseliyor ve her gördüğüm araca kafa tutacağım:kart: geliyor,birde virajlarda hız yapacağım tutuyor bu hastalıktan nasıl vazgeçerim bilmem.

Benim Araç Fabrika Verisinde 1900 Kilo Gözüküyor Kantarda 2200 Kilo Çıkıyor :) Onlar Nelere Göre Ölçülmüş Çözemedim

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ulysses;291554
Mahkemelerde onaylanmis ayipli maldir mmt...

Doğrudur, olmuşlardır mahkemelik. Çok berbat bir şanzıman ya, eniştem kaç defa öndeki arabaya vurdu onun yüzünden. Servise gitmeyeni kalmadı zaten. Arkadaşım da bir tanıdık bayiden alırken otomatiğini vermediler, alma tavsiye etmiyoruz diyerek, manuel al alacaksan diye, benimde söylediğimin üstüne bu olunca komple vazgeçmişti.

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Teknik verilerde 1260kg yazıyor, ruhsatta 1345kg yazıyor, kasko poliçesinde 1480kg yazıyor benim.

Çevrimdışı arabasevdasi

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Hiç mi seven yok şu Corolla'yı?:) Gelmiş geçmiş en çok satan araba, ucuzluğu (Türkiye'de pek bahsedemeyiz ucuzluktan da) dışında bir hikmeti olmalı, tüm dünyada, ve ABD gibi kayda değer gelişmiş ülkelerde en çok satan araba olabilmek için.

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben Severim Ama AE101 İ :) Ha O Parayı Hakediyormu Diye Sorsalar Bence Haketmiyor. Tabiki Makine Oda Ayrı Mesele

Çevrimdışı mahmut0382

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Corolla 1,4 d-4d nin hem 2009 model makyajsızına hemde 2010 model makyajlısına sahip oldum şuan makyajlıyı kullanmaya devam ediyorum fiyat konusunda gerçekten o paraları hak etmiyor ama performans konusunda 1,4 d-4d ye kimse laf söyleyemez rampada durdu mu kalkmıyormuş , kasayı kaldırmıyormuş gibi sözler duyduğumdada sadece gülüyorum 1,6 olsa idi daha iyi olurdu fakat bu halide azımsanacak kadar güçsüz değil aksine sınıfındaki bir çok araca kafa tutacak performansı mevcut sessizliğide takdir edilecek seviyede .

Db1

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: arabasevdasi;291641
Hiç mi seven yok şu Corolla'yı?:) Gelmiş geçmiş en çok satan araba, ucuzluğu (Türkiye'de pek bahsedemeyiz ucuzluktan da) dışında bir hikmeti olmalı, tüm dünyada, ve ABD gibi kayda değer gelişmiş ülkelerde en çok satan araba olabilmek için.

Abdyi konu disi birakmak gerek. Onlarin kriterleri cok farkli.