škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

toyota corolla deneme sürüşü

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

06lkn66

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mahmut0382;291670
Corolla 1,4 d-4d nin hem 2009 model makyajsızına hemde 2010 model makyajlısına sahip oldum şuan makyajlıyı kullanmaya devam ediyorum fiyat konusunda gerçekten o paraları hak etmiyor ama performans konusunda 1,4 d-4d ye kimse laf söyleyemez rampada durdu mu kalkmıyormuş , kasayı kaldırmıyormuş gibi sözler duyduğumdada sadece gülüyorum 1,6 olsa idi daha iyi olurdu fakat bu halide azımsanacak kadar güçsüz değil aksine sınıfındaki bir çok araca kafa tutacak performansı mevcut sessizliğide takdir edilecek seviyede .

hocam yanlış anlamayın sadece görüşlerimizi belirtiyoruz aracı kötülemek gibi bi niyetimiz yok tasarım konusu zaten zevk meselesi ama motor kasaya güçsüz geliyo diye çok duydum birinci ağızdan bunu söyleyenler tırı vırı şoförler değil hepsi kamu şoförü özel şoför yıllarını bu işe vermiş insanlar

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Performans Göreceli Kavramdır.. Kimisi Sürekli 75 Hp Araç Kullanmıştır 90 Hp Ye Geçince Ferrari Gelir.. Kimisi 100 Hp Üstü Kullanmıştır 90 Hp Araç Kullandımı Performans Zayıf Gelir.

Çevrimdışı dr_emrah

• TDİ
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
toyota ve octi arasında kaldığımı ve secim noktasında dogru karar verdiğimi halen düşünmekteyim

oda iyi bir arac ikinci eli cok tutuluyo filan
kullanana kazasız belasız sürüşler diliyorum

Çevrimdışı arabasevdasi

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ulysses;291672
Abdyi konu disi birakmak gerek. Onlarin kriterleri cok farkli.

Nedir o kriterler?

Çevrimdışı TheTuco

• Y*Ö*R*Ü*K
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Araç arkadaşımızda var memnundu özellikle yaakıttan ve konfordan... Bagaş döşeme altları gibi yerlerde işçilik kusurları var... Bu kadar para veripte bunlarla karşılaşmak kötü tabi
Ford Focus Collection HB

Db1

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: arabasevdasi;291739
Nedir o kriterler?

Yeni kasa jetta mesela ornektir. Amerikan pazari avrupa pazarindan cok daha fatkli. Google it!

Çevrimdışı arabasevdasi

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Amerika pazarını biliyorum, yaşadığım bir ülke. Hatta oradaki arabam Honda Accord idi. Ama bilmediğim ne var diye soruyorum. ABD'nin kalitesiz araçlar kullandığını mı kastediyorsunuz, tam anlayamadım "all new Jetta" olayını. Tabii ki ABD ve Avrupa trimleri farklı olabilir. Yeni kasa Focus ise tüm dünyada, ABD de dahil tek kasa ile satılıyor. Dolayısıyla, Avrupa-ABD kalitesi bazı modellerde eşit.

Yani neden mesela Peugeot, Citroen, Fiat ve Skoda yok ABD'de, hiç satılmıyor. Ve neden Corolla diğer satılan tüm modelleri gecip 1. oluyor? Bunun açıklamasını merak ediyorum. Belki de Amerikalılar'ın dedikleri "reliable car at a reasonable price" olayını en iyi Corolla sağladığı içindir.Neden kimi Avrupa araçları ABD'de yok iken, Volvo, BMW, Mercedes ve Audi var?

Çevrimdışı mahmut0382

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 06lkn66;291676
hocam yanlış anlamayın sadece görüşlerimizi belirtiyoruz aracı kötülemek gibi bi niyetimiz yok tasarım konusu zaten zevk meselesi ama motor kasaya güçsüz geliyo diye çok duydum birinci ağızdan bunu söyleyenler tırı vırı şoförler değil hepsi kamu şoförü özel şoför yıllarını bu işe vermiş insanlar

Ömer kardeşim görüşlerinizi belirttiğinizi biliyorum yanlış anlaşılma yok bende kendi görüşümü belirttim zaten 4x4 lük bir araç değil aslına bakacak olursanız bütün araçlar 4x4 lük değil hepsinin birbirine göre artı ve eksileri mutlaka var benim araçtan beklentilerim sırası ile güvenlik , konfor , sorunsuzluk , ekonomik ve performanslı oluşu ondan tercihimi özellikle sessizliği için corolladan yana kullandım . Bir başkasının beklentisinde performans daha ön sırada gelir ondan 1.6 almak ister onunda fikrine sonsuz saygım olur ben sadece corolla 1.4 d-4d nin performans konusunda rampada durdu mu kalkmıyor , kasa ağır geliyor söylentilerinin doğru olmadığını belirtmek istemiştim size böyle söyleyenlerin kullandıkları araçlarda mutlaka sorun vardır siz hiç kullandınız mı bilmiyorum ama inanın 1.4 d-4d corollaların performansları küçümsenecek derecede değil ben klima açık araç full dolu iken bile rampaları hiç zorlanmadan tırmanıyorum .

Yalnız şunu belirtim benim araç manuel
MMT şanzımanlarda rampalarda sorun yaşayanlar olduğunu duydum .

06lkn66

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mahmut0382;291778
Ömer kardeşim görüşlerinizi belirttiğinizi biliyorum yanlış anlaşılma yok bende kendi görüşümü belirttim zaten 4x4 lük bir araç değil aslına bakacak olursanız bütün araçlar 4x4 lük değil hepsinin birbirine göre artı ve eksileri mutlaka var benim araçtan beklentilerim sırası ile güvenlik , konfor , sorunsuzluk , ekonomik ve performanslı oluşu ondan tercihimi özellikle sessizliği için corolladan yana kullandım . Bir başkasının beklentisinde performans daha ön sırada gelir ondan 1.6 almak ister onunda fikrine sonsuz saygım olur ben sadece corolla 1.4 d-4d nin performans konusunda rampada durdu mu kalkmıyor , kasa ağır geliyor söylentilerinin doğru olmadığını belirtmek istemiştim size böyle söyleyenlerin kullandıkları araçlarda mutlaka sorun vardır siz hiç kullandınız mı bilmiyorum ama inanın 1.4 d-4d corollaların performansları küçümsenecek derecede değil ben klima açık araç full dolu iken bile rampaları hiç zorlanmadan tırmanıyorum .

Yalnız şunu belirtim benim araç manuel
MMT şanzımanlarda rampalarda sorun yaşayanlar olduğunu duydum .

ben kullanmadım toyota zaten o yüzden sorunları söylerken kullanıcılarından duyduğumu belirtiyorum rampada durdumu kalkmama olayı değil benim duyduğum sadece özellikle ilk kalkıştaki hantallık bide ara hızlanmalar yeterli gelmiyodu kullanıcılarına içlerinden benim arabayı deneyenler oldu bizim arabanın kasa ağır diye yakındılar yoksa başka sıkıntı duymadım mmt şanzımanlarla ilgilide bi bilgim yok çevremde otomatik seven insan çok nadir :D

Db1

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: arabasevdasi;291754
Amerika pazarını biliyorum, yaşadığım bir ülke. Hatta oradaki arabam Honda Accord idi. Ama bilmediğim ne var diye soruyorum. ABD'nin kalitesiz araçlar kullandığını mı kastediyorsunuz, tam anlayamadım "all new Jetta" olayını. Tabii ki ABD ve Avrupa trimleri farklı olabilir. Yeni kasa Focus ise tüm dünyada, ABD de dahil tek kasa ile satılıyor. Dolayısıyla, Avrupa-ABD kalitesi bazı modellerde eşit.

Yani neden mesela Peugeot, Citroen, Fiat ve Skoda yok ABD'de, hiç satılmıyor. Ve neden Corolla diğer satılan tüm modelleri gecip 1. oluyor? Bunun açıklamasını merak ediyorum. Belki de Amerikalılar'ın dedikleri "reliable car at a reasonable price" olayını en iyi Corolla sağladığı içindir.Neden kimi Avrupa araçları ABD'de yok iken, Volvo, BMW, Mercedes ve Audi var?

Focus daha yeni basladi. Fusiona bakin isterseniz bi de. Hatta diger modeller de boyle. Fransiz markalarinin neden giremedigi belli zaten. Amerika pazarinin avrupa pazarindan farkini bence bi kere daha gidin yasayin.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Açık söyliyeyim Amerikan araçlarının plastik kalitesi, görünüşleri bence çok iyi değil.Bana katılırsınız katılmazsınız bişey diyemem anca hyundai accent bile orda satılıyor ve beğeniliyorsa bu adamların plastik kalitesi anlayışlarında çok fark var..

Hayvani düğmeler, kaba kaba havalandırma ızgaraları vs bu adamlar bunları seviyor..Ama avrupa'lı çoğu insan öyle kaba saba tasarımları sevmiyor..

Hyundai'nin accent ve geçmiş yıllardaki plastik görünüşlerine bakın, birde amerikan araçlarına bakın benzerlik gösteriyor..Yeni yeni Hyundai avrupa otomobilllerinin dizayn ve plastik kalitesine benzer bir tasarımlar içine girdi..

2008 sebring convertible..İçine bakın tipik japon görünümü taşıyor..Amerikalılarda bu şekli , böyle kaliteyi seviyor..Belkide..

2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Db1

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mygokhan;291801
Açık söyliyeyim Amerikan araçlarının plastik kalitesi, görünüşleri bence çok iyi değil.Bana katılırsınız katılmazsınız bişey diyemem anca hyundai accent bile orda satılıyor ve beğeniliyorsa bu adamların plastik kalitesi anlayışlarında çok fark var..

Hayvani düğmeler, kaba kaba havalandırma ızgaraları vs bu adamlar bunları seviyor..Ama avrupa'lı çoğu insan öyle kaba saba tasarımları sevmiyor..

Hyundai'nin accent ve geçmiş yıllardaki plastik görünüşlerine bakın, birde amerikan araçlarına bakın benzerlik gösteriyor..Yeni yeni Hyundai avrupa otomobilllerinin dizayn ve plastik kalitesine benzer bir tasarımlar içine girdi..

2008 sebring convertible..İçine bakın tipik japon görünümü taşıyor..Amerikalılarda bu şekli , böyle kaliteyi seviyor..Belkide..

Amerikaya gidip ysamaya gerek yok, ben de gidip gordum. Hem avrupa hem amerika. Kucuk arac kavrami yoktu zate  daha yeni yeni basladi. Malzeme kalitesine de gokhanin dedigi gibi. Anlayislar farkli. O yuzden amerika pazari cok daha degisik. Modellere de yansiyor zatwn bu.

fabialife

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: fenomen;291363
evet torku hissediyorsunuz dizel farkıyla.bende fethiye'den dalaman'a gelirken göcek makasından sonra kaptırdığımda 130 ile kaptırdığımda tünelin içine giriyorum resmen ipe dizer gibi diziyorum çıkış harika gerçekten.ben genelde düz yolda serçe,131 şahinlere bile yol veriyorum:++: ama rampaya gelince adrenalim yükseliyor ve her gördüğüm araca kafa tutacağım:kart: geliyor,birde virajlarda hız yapacağım tutuyor bu hastalıktan nasıl vazgeçerim bilmem.

Ben corsa'nın 1260 kg olacağını sanmıyorum zira benim octi de ruhsatta 1405 kg yazıyor ama inandırıcı gelmiyor,zira bazı octilerin ruhsatlarında 1360 kg yazıyor,bazı octi teknik verilerindeyse 1260 kg yazıyor,şu ana kadar ben çözemedim kaç kg olduğunu gidip bizzat tartmayı düşünüyorum.

hocam kusura bakma rakam yanlışlığı olmuş 1260 değil boş ağırlığı 1160 kg.

Çevrimdışı kerem61

• Twincharged Stratified in
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
corolla ıyı bır arac segmentıne göre benım gözumde.amcamda vardı.bı kaç kez kullanma fırsatı buldum.bır keresınde sağ serıtten sola gecıyordum hızlanmam gerektı aracında devrı dusuktu (otomatık sanzıman)gaza bastım baktım gıtmıyor dıpledım gazı.buseferde vıdes kucultmek ıcın epey zaman harcadı arac.netıcede arkadan gelen yavaslaya bıldı.ama dusuk devırlerde cok cansız mtoru var.onunn dısında amcam trabzon-adana yaptı.cok memnun kaldı.

Çevrimdışı Fsı Turbo

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Şunuda belirteyim çıktığımız yokuşu ben kendi gücümle çıkmaya çalışırken bacaklarımı hissetmiyorum onuda belirtiyim aşırı eğimli bi yokuş.Ama babamın arkadaşında 1.4 manuel vitesi var babamla kapıştığı zaman dedemdeki mmt şanzımanlı 1.4 geçiyo.