škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

toyota corolla deneme sürüşü

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mutluoztan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
1.Aracımız Toyota Corolla 1.4 D-4D 90hp bir motora sahip max torku 205 katalog verilerine göre şehir içi yakıt tüketimi 5,6lt şehir dışı yakıt tüketimi ise 4lt

test sürüşüne çıkmadan önce bayideki elegant modeli corollayı inceliyoruz.
Araç c segmentine yakışır bir araç kaliteli malzeme kendini belli ediyor kapıyı açarkan ve kapatırken aldığınız o tok ses sizi tatmin etmeye yetiyor.Araç aslında dış tasarım olarak biraz değişik özellikle ön far ve arka stop kısımları sanki araca sonradan eklenmiş gibi bir izlenim veriyor.Bagaj kapağını kaldırdığımızda c sınıfı araçlar için yeterli bir yükleme alanı ile karşılaşıyorsunuz fakat bagaj kapağı bana çok basit geldi çok hafif iç kısımdaki döşemesi basit gibi duruyor.Aracın iç kısmı yeterli denebilecek bir seviyede arka koltuklar rahat ve konforlu diz ve tavan mesafesi iyi diyebilirim fakat arka camlar bana biraz ufak geldi aracın içerisinde otururken kafanız camla aynı hizaya geliyor sanki aracın içine gömülmüşsünüz gibi bu arada boyumda 1.77. sürücü koltuğuna oturduğunuzda dikkati çeken ilkş şey gösterge tablosu oluyor.gögüsteki malzeme kalitesi gayet yeterli klima ve müzik çalar konumu olarak güzel yerleştirilmiş ve ulaşılması kolay müzik sistemini direksiyondan kontrol edebilmekte bir avantaj yanlız aracın tavan döşemesi bana biraz basit ve ince geldi o araya yakışır bir tarzda değildi ayrıca iç kısımdan kapı açma kollarıda yeterli kaliteyi andırmıyorda açarken sanki elinizde kalacakmış gibi araç hakkında görsel olarak vereceğim bilgiler bunlar sıra test sürüşümüzde....bu araca aracın 2012 model fiyatı 57,900 tl

test aracımız ile hareket ettikten sonraki ilk izlenimlerim sessiz bir motor olması izolasyonda rolanti kısmında bir sorun yok...yanlız araç ilk hareketi aldıktan sonra motor sesiniz yavaş yavaş içeride duyabiliyorsunuz...aracın direksiyonu bana biraz büyük geldi fakat tepkileri güzel...gaz pedalı hassasiyeti çok başarılı olmasada dizel bir araçtaki hızlanma için yeterli...araç düşük devirlerde biraz pasif kalıyor ani hızlanmaları çok iyi değil...ayrıca dikkatimi çeken bir şeyde aracın süspansiyonu çok sert en ufak bir çukuru dahil hissettiriyor açıkçası toyota bu konuda beni biraz şaşırttı araçla ilgili dikkatimi çeken bir konuda şu aklımdayken söylemek istiyorum emniyet kemeri toplaması hiç iyi değil kameri çıkarıp bıraktığınızda kendi sarmıyor biraz itelemeniz lazım..müzik sistemine gelince yanımdaki arkadaşada bu konuyu söyledim radyo modunda istanbul gibi bir şehirde radyolar sürekli cızırtılı cd olmadığı için cd konumunu deneyemedim...aracı tam bayiye bırakırken yakıt tüketimlerine bir göz attım ki oda ne katologtaki verilerden eser yok şehir içi yakıt tüketimini 5,6lt gösterirken aracı sakin bir şekilde kullanmama rağmen 6,5 lt lerde geziniyordu.
şahsi fikrim: araç c sınıfı katagorisi için yeterli bir araç fakat fiyat bana yüksek geldi.
« Son Düzenleme: 08 Aralık 2011, 13:50:48 Gönderen: mutluoztan »

06lkn66

• Ziyaretçi
belediyede kullananlar vardıda dizellerde motorun performansı zayıf diye şikayet ediyolardı kasası ağır geliyormuş galiba

Çevrimdışı mutluoztan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 06lkn66;290819
belediyede kullananlar vardıda dizellerde motorun performansı zayıf diye şikayet ediyolardı kasası ağır geliyormuş galiba

uzun yolda belkide pek hissettirmez cansız bir motora sahip olduğunu ama düşük devirlerde bu hantallığını belli ettiriyor araç

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hiçbir şekilde tavsiye etmediğim araçtır, hele de otomatiğini, 2 yıl kadar kullandık, şehiriçinde berbat bir performansı var, uzun yolda nefesi biraz açılınca gidiyor işte doğal olarak o kadar. Ne o kadar para verilir ne de kullanılır. Rampada resmen kalkmıyor, dizel dersin nerde öyle. Kasaya göre saçma salak bir performansı var, gitsin diye basmaktan sarfiyatıda cabası.

Çevrimdışı G.Antep Şubesi

• Kötü Caddy
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Bizim akrabada var, kullanımı ve kalite hissi hoşuma gitti fakat motor bana da yetersiz geldi.

VW 1.9'dan 1.6'ya inmekte gecikti, Toyota da 1.4'ten 1.6'ya çıkmakta... Keza Renault da 1.6'yı (dCi) yeni yeni çıkarıyor...

fabialife

• Ziyaretçi
arkadaşım; zamanında sen seri ve sert araba kullanıyorsun toyotaya binemezsin dememe rağmen beni dinlemedi toyota dizel aldı 3 ay sonra sattı.
rampada araba yüklüyken dursan yerinden kalkmıyor derdi. rahatsız eden yol ve lastik sesi de cabası.

Çevrimdışı serkan35

• Leoncu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bahsi geçen dizel motor 1.4 d4d motor değilmi son kasasını bilmem ama bir önceki kasası ile uzun yolda bir çok kez kapışmışlığım oldu 2.0 benzinli mondeo 2003 model 1.6 benzinli 2008 megane 1.6 lpg li opel vectra 2004 model ile bir ara şirket aracı olarak bolca yollarda görüyordum bir çok kezde uzun mesafede kapışmışlığım var ama ne hikmetse bir türlü geçememiştim 200km ve üstü hızlarda iyi giden araçlar yol tutuşlarıda oldukça iyi gelmişti bana virajlarda falan bayağı güzel basıyorlardı yola en son 1.9 tdi 130 luk passat ile denemiştim bi o zaman hakkından gelebilmiştim o fındık gibi motorla nasıl oluyorda böyle gidiyorlar diyordum içimden 2.0 motor 140 bg lik makinaya kafa tutuyorlardı şimdilerde temkinli davranıyorum dizel coralla ve cordaba gördümmü 2 kez düşünüyorum :D
Rover 220 Turbo
2011 Ford Connect

Db1

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: serkan35;290879
bahsi geçen dizel motor 1.4 d4d motor değilmi son kasasını bilmem ama bir önceki kasası ile uzun yolda bir çok kez kapışmışlığım oldu 2.0 benzinli mondeo 2003 model 1.6 benzinli 2008 megane 1.6 lpg li opel vectra 2004 model ile bir ara şirket aracı olarak bolca yollarda görüyordum bir çok kezde uzun mesafede kapışmışlığım var ama ne hikmetse bir türlü geçememiştim 200km ve üstü hızlarda iyi giden araçlar yol tutuşlarıda oldukça iyi gelmişti bana virajlarda falan bayağı güzel basıyorlardı yola en son 1.9 tdi 130 luk passat ile denemiştim bi o zaman hakkından gelebilmiştim o fındık gibi motorla nasıl oluyorda böyle gidiyorlar diyordum içimden 2.0 motor 140 bg lik makinaya kafa tutuyorlardı şimdilerde temkinli davranıyorum dizel coralla ve cordaba gördümmü 2 kez düşünüyorum :D

Bi virgul nokta fala  kullansaydiniz.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dayımda 1.6 benzinli makyajsız kasasından vardı.Sürüşü güzel ancak japon arabası hisssiyatını sevemedim bir türlü..

Kapıların tokluk hissi bana iyi gelmedi..İncecik kapıları var.Tamam sağlamdır ama bana onu hissetirmeli..

İçindeki işçilik güzel anca plastik kalitesi açık bej torpido renginde fena durmuyor ama siyah renkte çokta kaliteli görünmüyor.

Farlarını,stop lambalarını hiç sevemedim.Pek tipsiz duruyor bana göre..

Motoru güzeldi.Hangi viteste olursanız olun araç hareket halinde ise bastınmı kaldırıyordu.Arkada oturmak oldukça keyifliydi.Rahat bir otomobil.Ve içide hayli genişti..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Toyota'nın en çok arka tarafının düz oluşunu seviyorum. Bizde ki şaft tüneli arabayı 4 kişilik yapıyor maşşallah.

Çevrimdışı Seronet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tunerlifeturkey.com
İş yerinde var, neredeyse hergün biniyorum hatta 1 ay önce yenisi alındı değişiklik olarak (2 yıl önceki modele göre) Sert süspansiyon, motor sesinde azalma, iç mekan kalitesi,digital klima,aynaların otomatik kapanması ilk gözüme çarpanlar.
Dünde otobanda biraz sürat yaptım hava rüzgarlıydı çok gezme yaptı sert süspansiyona rağmen bunu yapması hiç hoş olmadı.
Standart donanımlara ek birde arka görüş kamerası vardı hoş bir özellik doğrusu :)
Yakıt konusunda 1 lt. fazla gösterdiğide doğru.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bir yıl öncemiydi neydi ölüdenizin o dik rampasında 1.4 dizel yeni corolla içinde 4 yetişkin kallavi kilolorda eleman varken 4.viteste 80 km hızla çıkmıştı ben epey şaşırmıştım yani bana harika geldi.ama ses konusunda ciddi rahatsızlık veriyordu.ciddi motor sesi var ve uzun yolda katlanılmaz bir ses.kokpitini seviyorum corolla'nın.ama octi mi corolla mı derseniz tabii ki octi.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı Fsı Turbo

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
2010 modeli dedemde var otomatik vites.Aracın performansı gerçekten iyi değil.dedem(120 kg),ben(75 kg) rampa çıkamamıştık bikere kalmıştı araba rampada.Şansımanı iyi değil daha 3-4 ay önce şanzımanında sorun çıkmıştı.Yani mesela vitesi 2 den 3 e atınca 3 saniye sonra falan algılıyordu neyseki kaskodanmı garantidenmi ne  hallettik onu.(2 milyar civarı bişeydi)

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Octavia RS;291208
2010 modeli dedemde var otomatik vites.Aracın performansı gerçekten iyi değil.dedem(120 kg),ben(75 kg) rampa çıkamamıştık bikere kalmıştı araba rampada.Şansımanı iyi değil daha 3-4 ay önce şanzımanında sorun çıkmıştı.Yani mesela vitesi 2 den 3 e atınca 3 saniye sonra falan algılıyordu neyseki kaskodanmı garantidenmi ne  hallettik onu.(2 milyar civarı bişeydi)
Tahminim şanzıman MMT dediklerinden.:wnk: