škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

info@skoda-info.cz' ye LPG ile ilgili mail attım...

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı lehonour

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
yaklaşık 15 gün kadar önce skoda-auto.com a 1,6 mpi motorun üretim aşamasında lpg ye uygun olarak mı üretildiği ile ilgili bir mail atmıştım. Malum bu aracın fabrika çıkışlı lpg lisi yurtdışında satılıyor. Ben de normal benzinli olarak üretilenlerin de üretim aşamasında lpg uyumu için farklı bir uygulama ya da güçlendirme prosedürü uygulanıyor mu falan diye tabii tarzanca ingilizce karışık oldu biraz üstteki benim attığım mail alttaki de bu gün gelen cevap:

benim mail:

' In 2011 I bought a Skoda Octavia Ambiente. LPG kit in my car and I have added. I want to ask another question, I'll be glad you answer.

MPI engines are manufactured specifically for LPG produced in the last period or the standard properties of these engines are still being produced. screwed onto the valves have a longer life, such as
for example '

Bu da cevap maili

thank you for your interest in Skoda Octavia with LPG.                  If you are interesting about Octavia MPI/LPG you can                 offer this variant via nearest Skoda dealers, where you                 can buy this car, whic was made in Skoda factory.

We do not forbid our customers to use LPG, on the other                 hand we do not recommend it.

It is possible to convert petrol Octavia to CNG,LPG only                 when following rules are met:

The one who builts-in the conversion kit becomes                 responsible for all changes being done within the car                 and also must solve warranty claims concerning parts                 affected by the conversion. When conversions affect                 parts of bodywork, prolonged warranty voids for such                 parts.

Conversion seriously affects construction of car which                 hasn’t been constructed for alternative-fuel use,                 therefore we do not recommend to make such a conversion.

Thank you for your understanding

Best Regards

benim mail tarzanca da olsa sanırım elemanlar anlamış yalnız cevap mailinde araçlar için lpg,cng dönüşümü için bir yasaklama yok ama biz tavsiye etmiyoruz gibisinden bi laf etmiş yoksa ben mi yanlış anladım ?

Ugur A.

• Ziyaretçi
Müşterilerimize "LPG yasak" demiyoruz acak öte yandan da hemen hiç tavsiye etmiyoruz.

Özeti bu şekilde.

Çevrimdışı mutluoztan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
zaten size yazdıkları cevabın sonunda lpg yi yakıt tasarrufu için üretmiyoruz sadece dışarıda yapılan uygulamaya göre biraz daha güvenli olduğunu belirmişler.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Evet aynen öyle demişler,

Ayrıca LPG kullanımında yakıt sistemi ile ilgili parçaların garanti dışı kalacağını, hatta kaportayı (ya da gövdeyi) da etkileyen dönüşümlerde bu kısımların da garanti dışı kalacağını belirtmişler.

Çevrimdışı lehonour

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
tabi  bu maili yazan her ne kadar bir çalışan da olsa neticede kurumsal bir  kimliği temsil ediyor dolayısıyla cavap da biraz politik olmuş bu  bakımdan,

" We do not forbid our customers to use LPG, on the other                 hand we do not recommend it. "

" It is possible to convert petrol Octavia to CNG,LPG only                 when following rules are met:
"

derken aslında lpg cng dönüşümü mümkündür ancak benim de  sana "git  sanayide herhangi bir ustaya lpg taktır çatır çatır bin " dememi de  bekleme çünkü ben bir markayı temsilen sana mail atıyorum tercih senin  diyor gibi sanki :)

"biz önermiyoruz" dan kasıt bence bu herhalde çünkü lpg nin her türlüsünü önermiyorsan o zaman sen neden fabrika çıkışlısını yapıyorsun derler adama :)