škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2006 Kia Picanto 1.1 EX

turker · 47 · 25998

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Şu bedelli askerlik başvurusu için 5-6 yılımı daha kredi ile öldürmek yerine seçtiğim araba alıp satma yönteminin ilk icraatı olan Sephia'yı satmamın ardından 3 gün sonra Sakarya'dan bulmuş olduğum Kia Picanto'yu alıp garajıma atmış bulunuyorum.

Önce resimler :)

Sephia'dan sonra hissettiklerime gelince, biliyorsunuz Sephia'yı çoğu yönüyle severdim. Tabi 5 kişiyi mutlu edişi, gücü, yaşına ve km'sine rağmen sorunsuzluğu ile unutmayacağım bir arabadır ama şu Picanto'yu da bu fiyata alabileceğimi bilseydim hiç durmaz daha önceden buna geçerdim.

Arabayı aldığım yerde sahibine biraz kullanayım dedim, beraberce bindik. Ben 1.1 motordan (hele ki 1.6'dan sonra) nazlı bir kalkış beklerken bir şahlanma, bir patinaj falan çok şaşırdım. Hatta gazı ayarlamazsanız 2. viteste bile patinaja düşüyor yaramaz... Yeri gelmişken teknik verileri de vereyim:

1.1 EX, 65 hp, 4 silindir, 100 Nm @2800 d/d
Ağırlık : ~900 kg...

Gördüğünüz gibi max torku baya aşağıda veriyor. Tam istediğim şey :D Böyle olunca kalkışlar ve çekiş hissi insanı tatmin ediyor. Rampalarda da iyi gidiyor, beraber gittiğimiz arkadaşın dCi kangoo'suna nal toplattım :D

Otobanda yaptığım yakıt ölçümünde (kesin değerler olmayabilir ama çeyrek depo çizgisinde 50 tl benzin alıp tekrar çeyrek üzerine gelişine göre ölçüm yaptım) ~24 kr/km yaktığını gördüm. Hem de genelde 110-130 km/h ile giderek. Yani 5,7 lt ediyor, hata yaptım desem bile 6 litre/100 km o hız için gayet makul geldi bana. Dönüşte Karabük'te yaptığımız hesapta dizel Kangoo ile neredeyse aynı yaktığını ölçtük. (Hatta Picanto 1 kr daha az yaktı ama bunu gidişte Kangoo ile 140-150 basmamıza bağlıyorum)

İç hacim dıştan göründüğünden daha iyi. Ama Sephia'dan sonra küçük tabi. Ama arabanın küçük oluşu ve hafif direksiyonu sayesinde çok pratik ve kolay kullanıldığını söyleyebilirim. Karabük'e getireli herhalde 10 kişi sürmüştür, herkes çok beğendi. hatta bazıları en çok rengini beğendi :D

Şimdilik çok yazamayacağım ama genel olarak özetleyecek olursam, 12-13 bin tl gibi bir rakamı geçemiyorsanız, ama yeni bir araba almak istiyorsanız (ve bagajla işiniz yoksa :D) Picanto tam parasının arabası. Hatta daha fazlası...

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şunu da belirtmeden geçemeyeceğim,

Kalite ve tokluk hissi 2007 Era'dan (aynı marka sayılır) çok daha iyi bence. Özellikle de kapıları...

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı Olsun Güle GÜle Kullanın.. Merak Etmeyin Sephiadaki Sorunsuzluk Bundada Sürecek :)

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kaptan52;291687
Hayırlı Olsun Güle GÜle Kullanın.. Merak Etmeyin Sephiadaki Sorunsuzluk Bundada Sürecek :)

Teşekkürler...

Uzakdoğuluların gözümdeki yeri baya yükseldi Kia sayesinde...

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Severim Uzakdoğuları :) 2006 Model H100 TCİ Kamyonetim 150000 Kmde Pert Oldu.. Ona O Kadar Eziyet Çektirmeme Rağmen Yaptıgım En Büyük Masraf 60 Ve 120000 De Triger Değişimi İdi :D Şimdi Yİne Hyundai Aldım Bunda Trigerde Yok Bu Sefer Masraf Edecek Bişeyde Kalmadı

Çevrimdışı G.Antep Şubesi

• Kötü Caddy
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Abi ellerine sağlık yine güzel bir yazı olmus. :ok:
Fellik fellik araba arayan bir arkadasım var ona önereyim yarın hemen :)

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende az biraz kullandım bundan :)

Hızlı ve pratik bir araç.

Bende merakla bekliyordum zaten bu sekilde picanto yorumunu :)

Uzak doğulu araçlardan en sevdiğim markadan belkide kia :) Tabi birde mazda var..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı Colt54

• MIVEC Owner!
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mitsubishiclubtr.com
Hayırlı olsun hemşerim.. Üstelik arabayı da eski memleketimden almışsın.. 7 yıl Sakarya'da çalıştım.. belki de sahibi tanıdıklardandır.. Çevrem iyiydi orda :)

torku düşük devirde vermesi son hızı düşürür sanırım ama canavar gibi bir şehir arabası olur. Ayrıca yakıt canavarı AYTEN'e (i10) 10 basar :)

Çevrimdışı arabasevdasi

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Sevdiğim bir araç, ve gerçekten kendinden beklenmeyecek toklukta. Son kasası da çok çok başarılı, hem tüketim hem güç olarak iyi mesafe katetmişler.

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Güzel tercih abi.

Alıntı yapılan: Colt54;291726
Hayırlı olsun hemşerim.. Üstelik arabayı da eski memleketimden almışsın.. 7 yıl Sakarya'da çalıştım.. belki de sahibi tanıdıklardandır.. Çevrem iyiydi orda :)

torku düşük devirde vermesi son hızı düşürür sanırım ama canavar gibi bir şehir arabası olur. Ayrıca yakıt canavarı AYTEN'e (i10) 10 basar :)

He ya i10 sağlam yakıyor, şaşırdım bende görünce.
-------------------------------------------------

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Son kasası çok güzel bencede....

2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sağolun arkadaşlar,

Gerçi çok ayrıntıya giremedim ama sorarsanız yanıtlarım.

Maximum hızı düşürmesine rağmen torkun düşük devirde verilmesi tercihimdir. Fabia 1.2 de de öyle. Güç de düşük oluyor ama daha keyifli oluyor.

Çevrimdışı tufan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hayır olsun . kiadan yola devam ha. kia son senelerde çok atak yaptı f/p açsından çok  başarılı ve sorunsuz bakımından vw renault gibi araçalrdan gerçekten üstün kia. artık şirket arabaları bile rio oldu eskiden kia piyasa sorunu vardı almak satmak zordu şimdi almak satmak zor değil. 10 15 sene içinde dünyada daha çok söz sahibi olup japon araçlara  alternatif olmayı sürdürecek.

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Beklenen yazı geldi sonunda :D ellerine sağlık :):ok:
Abicim bilmiyorumda bu Kia gelecek birkaç sene içerisinde birkaçımızın kafasını feci feci çelecek, aha bunu burdan tarihe not düşün :D Bu adamlar iyi yüklendi ve Kia çok güzel yolda gidiyor, daha önce de dedim gene diyorum bundan sonraki arabada %50 ihtimal bende Kia'ya ışınlanabilirim. Henüz rekabet mantığıyla piyasada bulundukları için bunun meyvesini kullanıcıları yiyor. Rekabet mantığındaki firmalarda el üstünde tutulursun, şu arabayı al git servisine bir çoğumuzdan daha fazla hüsnü kabul göreceğine eminim.(tanıdık durumunu göz ardı ederek belirttim) Salak olmanında hiç anlamı yok.

Çevrimdışı Birkan

• German Engineering
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hayırlı uğurlu olsun sevdiğim bir araç kullandım da. gerçekten boyundan büyük göründüğü gibi değil çok pratik güzel bir araba.

\'10 Skoda Fabia

1.2 HTP 70 Classic Plus Candy White